Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Rok 2022 po bubowemu

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6096
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-01-03, 19:48   

Cytat:
Skąd nazwa "małe zadymione miasteczka"?


Kilkanascie lat temu zaczelismy jezdzic zimową porą po opuszczonych palacykach czy bunkrach zachodniej Polski. I zawsze spalismy w jakimś miasteczku - Góra, Ścinawa, Wołów, Strzegom, Dzierżoniów, Świdnica, Ząbkowice, Kożuchów, Lubsko. Wieczorami szlismy sie powłoczyć ciemnymi uliczkami i poszukac spelun. I zawsze w świetle latarni snuły się gęste dymy - bo w koncu to okres grzewczy. Nieraz pachniały ładnie, innym razem ciut gorzej, ale zamglenie z roszczcpiającym się na tym nikłym światłem zawsze cieszyło na powrocie z knajpy. I tak jakos przypadkiem polubilismy te wieczory same w sobie, nie tylko jako sposob przenocowania na wycieczce. Wiec jakos w miedzyczasie pomyslelismy, ze warto to uczynic podstawą cyklu zimowych wyjazdów, a dzienne zwiedzanie okolicy bedzie przy okazji :)

Cytat:
To pierwsze zdjęcie z maja z łanami kokoryczy w lesie to skąd?


Z lasu pomiedzy Oławą a Bystrzycą Oławską.

Cytat:
I zastanawia mnie jeszcze jedno - nie ciągnie Cię gdzieś dalej?


Pewnie ze ciagnie!

Cytat:
Czy to kwestia związana z obostrzeniami sprawiła, że żadnej Armenii, Gruzji czy tym podobnych nie było w tym roku?


Przede wszystkim. Jeszcze na wiosne nie było wiadomo jak się sprawy potoczą. A głupio kupic bilet na samolot za kupę kasy a potem sie dowiedziec, ze i tak nie wpuszczą.

Mielismy wprawdzie krótki moment latem, gdy juz sie wszystko pootwierało, gdy myslelismy, ze moze jednak Armenia na wrzesien i juz szukalismy biletów, ale akurat jakos wtedy Armenia została solidnie ostrzelana ( i to Armenia własciwa nie Karabach) wiec pachniało rozpoczęciem kolejnej wojny, zwłaszcza ze ogolne okolicznosci polityczne były temu przychylne. Ochota na region wiec jakos totalnie przepadła, jako ze turystyka wojenna nie leży w zakresie moich zainteresowan. Potem sprawa przycichła, ale jakos juz nie wracalismy do tematu.
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2023-01-03, 19:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime