Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Relacja roku?

Autor Wiadomość
Vision

Wysłany: 2016-01-25, 10:21   Relacja roku?

Jutro dobiega końca głosowanie na relację grudnia, wprawdzie wiele osób w tej zabawie udziału nie bierze, no ale zawsze coś, więc proszę o jakieś opinie na podstawie których wyciągnie się jakieś wnioski jak urządzić głosowanie na relację roku. ;)

Bo w tamtym roku zrobiłem to tak, że zrobiłem dwa osobne głosowania, najpierw eliminacje wszystkich relacji co w poszczególnych miesiącach stawały na podium. A po wybraniu z niej węższej grupy, odbywało się głosowanie finałowe. I było to w tych dwóch tematach:

Najpierw eliminacje. ;)

http://gorybezgranic.pl/r...etap-vt1993.htm

A potem finał:

http://gorybezgranic.pl/r...inal-vt2012.htm

No ale teraz po przemyśleniu sprawy mam wątpliwości czy to było dobre rozwiązanie, bo jednak trochę to bezsensu, żeby istniała możliwość, że relacja która zajęła trzecie albo drugie miejsce w jakimś miesiącu, mogła być najlepszą relacją roku. W tamtym roku chyba też miałem wątpliwości, tylko pokierowałem się tym, żeby dać szansę więcej osobom, bo często relacje miesiąca wygrywa jedna i ta sama osoba i pod koniec roku, może się okazać, że będziemy głosować na dwie albo trzy osoby, które cały czas wygrywały. No i teraz nie wiem jak jest lepiej. Czy zostawić to jak było, czy jednak od razu zrobić finał, tylko z najlepszymi relacjami z poszczególnych miesięcy? Jak uważacie? Albo może macie jeszcze jakieś inne propozycje?
Profil Facebook

Tatraman 

Wysłany: 2016-01-25, 11:59   

Najprościej i najsprawiedliwiej: relacje z miesięcy jako nominacje do nagrody roku.
Tu chyba nie ma nad czym dyskutować. :)

ceper 

Wysłany: 2016-01-25, 12:06   

Słyszeliście, że mocna trójka jest lepsza od oceny celującej /tak na marginesie matematyki i dwóch różnych LO w Bełchatowie/? Najgorszy wśród najlepszych bywa lepszy niż najlepszy wśród najgorszych :)

laynn 

Wysłany: 2016-01-25, 12:07   

A nie możesz dać relację zwycięskie?
Mamy wtedy 12 relacji.
Vision napisał/a:
czy to było dobre rozwiązanie, bo jednak trochę to bezsensu, żeby istniała możliwość, że relacja która zajęła trzecie albo drugie miejsce w jakimś miesiącu, mogła być najlepszą relacją roku.

No to prawie jak Liga Mistrzów. Zamiast samych drużyn mistrzowskich grają i drugie i trzecie drużyny.

Vision

Wysłany: 2016-01-25, 12:09   

laynn napisał/a:
A nie możesz dać relację zwycięskie?
Mamy wtedy 12 relacji.

No to tak właśnie chce zrobić i oto pytam. ;) Tylko się pytam jak dla Was lepiej.

No będzie 13 albo i więcej, bo czasem na pierwszym miejscu zdarza się więcej niż jedna. ;)
Profil Facebook

ceper 

Wysłany: 2016-01-25, 12:14   

Poprzednim wpisem chciałem tylko podkreślić, że jeśli chcemy wyróżnić również 2 i 3 miejsce, wówczas wybór spośród 12 topowych relacji może nie być sprawiedliwy.

laynn 

Wysłany: 2016-01-25, 12:28   

Vision napisał/a:
No będzie 13 albo i więcej, bo czasem na pierwszym miejscu zdarza się więcej niż jedna

No mi chodziło o zwycięzców, jeśli ich było kilka w danym miesiącu to samo przez się rozumie, że je też dać trza. Więc nie cyfra tu rządzi (żondzi :D )

Tatraman 

Wysłany: 2016-01-25, 12:46   

Vision, powtarzam: spośród zwycięskich relacji z miesięcy wybieramy relację roku.
Nie ma logiczniej i sprawiedliwej. Rób, jak myślisz, bo dobrze myślisz.
A jak Ci będą mówić inaczej, musisz mieć odwagę być dyktatorem :)

Pudelek

Wysłany: 2016-01-25, 15:31   

mi tam ubiegłoroczna wersja nie przeszkadzała - były dwa głosowania to i więcej zabawy ;)

bton1 

Wysłany: 2016-01-25, 16:20   

Wybierajmy z wszystkich relacji 2015 ;)
A tak serio to nie mam problemów z tym, żeby relacja z trzeciego miejsca np. w maju okazała się relacją roku.
A tak jak mówi Pudel - więcej zabawy przy dwóch głosowaniach.

Wiesio 

Wysłany: 2016-01-25, 17:52   

Taki żart: zróbmy ankietę ;)

Vlado 

Wysłany: 2016-01-25, 20:45   Re: Relacja roku?

Vision napisał/a:
proszę o jakieś opinie na podstawie których wyciągnie się jakieś wnioski jak urządzić głosowanie na relację roku. ;)

Bo w tamtym roku zrobiłem to tak, że zrobiłem dwa osobne głosowania, najpierw eliminacje wszystkich relacji co w poszczególnych miesiącach stawały na podium. A po wybraniu z niej węższej grupy, odbywało się głosowanie finałowe. I było to w tych dwóch tematach:

No ale teraz po przemyśleniu sprawy mam wątpliwości czy to było dobre rozwiązanie, bo jednak trochę to bezsensu, żeby istniała możliwość, że relacja która zajęła trzecie albo drugie miejsce w jakimś miesiącu, mogła być najlepszą relacją roku.

Zrobisz jak uważasz, w końcu to ma być zabawa.

Ale skoro pytasz o opinie:
Zeszłoroczny pomysł był w porządku, ponieważ z perspektywy czasu często inaczej oceniamy wartość danej relacji, ponadto w miesięcznych głosowaniach mogliśmy coś wartościowego przeoczyć ;)
Ostatnio zmieniony przez Vlado 2016-01-25, 20:46, w całości zmieniany 1 raz  

Vision

Wysłany: 2016-01-29, 11:48   

Mi to jest obojętne, tylko rozważam za i przeciw, bo w tamtym roku na szybko to wymyśliłem i też chodziło mi głównie o zabawę, dlatego zrobiłem dwa etapy. Tylko przy małej frekwencji w głosowaniach ten pomysł ma pewne wady, bo strasznie dużo relacji przechodzi dalej, do finału. W tamtym roku z 68 miało przejść 15 a przeszło 27 bo przeszło połowa relacji miała po jednym punkcie, a z racji tego, że zaczęło się to przed pierwszą piętnastką to musiały przejść wszystkie. Najgorzej to jeszcze nie wyszło. Ale może zdarzyć się tak, że zagłosuje 10 osób, w tym roku tych relacji z podium jest aż 90 i właśnie przy małej frekwencji może do finału przejść nawet 60 albo więcej, bo się namnoży relacji z jednym punktem. Dlatego przydałaby się większa frekwencja, wtedy się to całkiem inaczej rozkłada i przechodzą faktycznie te najlepsze.

Chyba, że zrobimy próg, że relacja musi mieć co najmniej 2 głosy w eliminacjach, żeby przeszła dalej, a nie pierwsza 15-tka jak było w tamtym roku. ;)
Profil Facebook

ceper 

Wysłany: 2016-01-29, 12:15   

Vision napisał/a:
Tylko przy małej frekwencji w głosowaniach
Można to łatwo zmienić - po zalogowaniu info na ekran-wyskakujące okienko "Nie brałeś udziału w głosowaniu - zapraszamy" :) Jak ktoś się loguje np. 5x dziennie przez 7 dni (czas oddawania głosów), to z chęcią zagłosuje już po drugim komunikacie, zwłaszcza na smartfonie :)
Vision napisał/a:
zaczęło się to przed pierwszą piętnastką to musiały przejść wszystkie
zatem drugi etap - do wyboru z 8 relacji, które uzyskały powyżej progu, z najmniejszą ilością głosów - odrzucamy :)

Pudelek

Wysłany: 2016-01-29, 12:48   

przy 5 możliwych głosach 8 to trochę za mało w drugiej rundzie...

Odpowiedz do tematu