Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Przygody z google+

Autor Wiadomość
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-09-17, 15:12   Przygody z google+

Dziwna rzecz mi się stała.
Nie dawno aby obejrzeć zdjęcia znajomych na telefonie zalogowałam się do google+ i niestety bo nie chciałam tego robić moją galerią na "Picasa" zamieniło na galerię na google+.

No ale trudno, moje zdjęcia nie są jakieś tam rewelacyjne, więc niech im tam będzie. Mogę się podzielić ze światem (tym bardziej ze wklejam je w dość niskiej rozdzielczości)

Ale dzieją mi się dziwne rzeczy.
Po pierwsze - google "samo" złożyło mi panoramę z trzech moim zdjęć faktycznie zrobionych z jednego punktu (z Łapszanki).

No wygląda to nawet nieźle (można kliknąć):



Druga sprawa - google samo mi zestawiają "historyjki", na razie zrobiły je trzy: "Trip to Koszyce and Lewocza", "Niedzielna noc w: Sromowce Niżne i Kieżmark" oraz "Sobotnia noc w: Bratysława". Zdjęcia rzeczywiście są z tych miejsc.
ale - jak słowo daję - zdjęcia były wstawione i jeszcze nie podpisane. nie ma na nich lokalizacji. Skąd google wie gdzie byłam ?

Korzystałam po drodze z mapy, ale będąc na Słowacji nie korzystałam z sieci GSM do łączenia się z Internetem, bo nie mam roomingu na dane.
Poza tym zdjęcia robiłam aparatem a nie telefonem i dopiero po dłuższym czasie zrzuciłam je z karty.

W sumie - nie kryję się z tym gdzie bywam, męża nie zdradzam, nie ma to dla mnie specjalnego znaczenia, ale ta inwigilacja mi się po prostu nie podoba.
Czy trzeba przestać robić zdjęcia z podróży ?
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-09-17, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-20, 13:55   

Basia Z. napisał/a:
Nie dawno aby obejrzeć zdjęcia znajomych na telefonie zalogowałam się do google+ i niestety bo nie chciałam tego robić moją galerią na "Picasa" zamieniło na galerię na google+.


Z tego co wiem, to galerię picasy, jakoś da się odłączyć od ogólnego konta google+, przynajmniej ja tak mam i mi to działa, kiedyś też przeszedłem na chwile z tą galerią do G+, ale potem odwróciłem to jakoś z powrotem.

Basia Z. napisał/a:
Po pierwsze - google "samo" złożyło mi panoramę z trzech moim zdjęć faktycznie zrobionych z jednego punktu (z Łapszanki).


Podejrzewam, że to takie niby bajery i atrakcje które "zwykłym" użytkownikom się pewnie spodobają, tak jak te lecące płatki śniegu na zimę. :P Znając życie, to pewnie ciężko to wyłączyć, albo wcale się nie da... Na szczęście można usunąć potem takie zdjęcie i problem z głowy. Ale tak czy tak, ta nachalność jest przerażająca.

Basia Z. napisał/a:
Druga sprawa - google samo mi zestawiają "historyjki", na razie zrobiły je trzy: "Trip to Koszyce and Lewocza", "Niedzielna noc w: Sromowce Niżne i Kieżmark" oraz "Sobotnia noc w: Bratysława". Zdjęcia rzeczywiście są z tych miejsc.
ale - jak słowo daję - zdjęcia były wstawione i jeszcze nie podpisane. nie ma na nich lokalizacji. Skąd google wie gdzie byłam ?


Pewnie rozpoznaje zdjęcia na podstawie charakterystycznych obiektów, coś jak wyszukiwanie obrazem w google, tylko działające jeszcze lepiej. :-o Zresztą tutaj o tym trochę też pisze: http://www.dobreprogramy....News,41444.html

Basia Z. napisał/a:
Czy trzeba przestać robić zdjęcia z podróży ?


Pewnie nie, po prostu umieszczając zdjęcia w internecie, najlepiej byłoby to robić na "swoim" serwerze, wtedy ma się w miarę pełną kontrolę nad tym jak to zostanie wykorzystane, a mimo to i tak może być coś nie tak, bo przecież serwer to tez usługa w jakiejś firmie i nigdy nie wiadomo jak to ta firma wykorzysta, najlepiej by było mieć swój prywatny w domu. ;) No ale już z takiej firmy i tak lepiej, niż jakiegokolwiek serwisu czy portalu społecznościowego, tym bardziej darmowego, bo przecież ktoś musi na tym zarobić i nic za darmo nie ma. ;) Dlatego czasem warto parę groszy więcej zapłacić, niż ma ktoś na nas zarabiać i robić co mu się podoba z naszymi materiałami. Tyle, że to też wymaga więcej własnej pracy, a tak większość się robi sama za nas. Więc wszystko ma jakieś swoje plusy i minusy. :DD
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-09-20, 21:58   

Wiadomo, że systemy, programy się ciągle rozwijają ale jednak najpierw powinien być komunikat wyraźny z zapytaniem "czy chcę" a nie odwrotnie, że się pojawiają wszelakie funkcje i bajery z automatu a ty człowieku szukaj jak to wyłączyć.

Kod:
Rozpoznawanie obiektów na obrazach jest częścią zapowiedzianego przez Vica Gundotrę mechanizmu, który sprawi, że Google+ będzie wiedział o czym się mówi i będzie automatycznie tagował posty.


Brrrrr
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-09-21, 13:49   

Vision napisał/a:
pewnie rozpoznaje zdjęcia na podstawie charakterystycznych obiektów


Taaaaak :D Mój weekendowy trip krakowski jest oznaczony jako "Wyjazd do: Kraków i Padwa" ;-)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8295
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-09-21, 13:55   

nes_ska napisał/a:
Wyjazd do: Kraków i Padwa

może PADŁA? :D

Piotrek napisał/a:
Rozpoznawanie obiektów na obrazach jest częścią zapowiedzianego przez Vica Gundotrę mechanizmu, który sprawi, że Google+ będzie wiedział o czym się mówi i będzie automatycznie tagował posty.

brzmi to strasznie, tym bardziej, że G+ się myli... w dodatku to podważa sens dodawania opisów do zdjęć czy galerii. Zastanawiam się, czy jednak Google się na tym nie przejedzie...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-09-21, 19:57   

Cóż, można podejść do tego na dwa sposoby- zlikwidować konto, jakieś powiązania i w ogóle wycofać się z "eteru" w takim znaczeniu, że się coś gdzieś trzyma lub publikuje.
Lub olać to i się nie przejmować, niech sobie kombinują i śledzą. W sumie teraz takie czasy że jeden więcej czy mniej który człowieka prześwietla to juz drobnostka.

Bo nie wiem czy wiecie ale nawet w Tesco sprawdzają co człowiek kupuje o potem przysyłają imiennie pocztą różne bony promocyjne, akurat na takie artykuły jakie człowiek kupuje.
Poza tym banki, urzędy, kamery wszędzie mają nas na oku :rol
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-21, 20:01   

Piotrek napisał/a:
Poza tym banki, urzędy, kamery wszędzie mają nas na oku :rol


Taki...



nam się zrobił. ;)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2014-09-21, 20:17   

Truman to był dramat jednego człowieka... a my idziemy raczej w stronę matrixa... czyli cała ludzkość raźno zmierza w stronę przepaści... a zaczyna się właśnie od takich rzeczy jak G+, FB, monitoringi i śledzenie GPS. Myślę, że dożyję czasów, kiedy ludzie będą się czipować i to już będzie koniec świata.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-09-21, 22:11   

sprocket73 napisał/a:
Truman to był dramat jednego człowieka... a my idziemy raczej w stronę matrixa... czyli cała ludzkość raźno zmierza w stronę przepaści... a zaczyna się właśnie od takich rzeczy jak G+, FB, monitoringi i śledzenie GPS. Myślę, że dożyję czasów, kiedy ludzie będą się czipować i to już będzie koniec świata.


Ja bym raczej powiedziała, że w kierunku przewidywanym przez Orwella.

Nie podoba mi się to.
Kiedy w końcu złożę sobie własna stronę to przeniosę tam zdjęcia z "Google+" i z "Facebooka".
Co innego pokazywać w tych miejscach tylko ewentualne linki i wybrane "reklamowe" zdjęcia.

Niestety taką mam pracę (przewodnicką), że reklamowanie się na google i na facebooku w jakiś sposób może mi przyganiać klientelę, więc nie mogę z tego zrezygnować całkowicie, ale mogę w znaczący sposób ograniczyć.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8295
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-09-22, 01:00   

Piotrek napisał/a:
Bo nie wiem czy wiecie ale nawet w Tesco sprawdzają co człowiek kupuje o potem przysyłają imiennie pocztą różne bony promocyjne, akurat na takie artykuły jakie człowiek kupuje.


a skąd oni mają namiary? Ja, generalnie, płacę w sklepach gotówką, więc raczej po mordzie jeszcze mnie nie poznają, a nawet, gdy zdarzało mi się kartą, to nic nie dostałem... inna sprawa, że wysyłanie takich bonów to jest złamanie prawa, jeśli wcześniej nie podpisaliśmy zgody na przetwarzanie - a w hipermarketach do tej pory nie zdarzyło mi się nic podpisywać... może w firmach współpracujących, ale mimo wszystko miejsc gdzie podawałem adres jest bardzo niewiele i nijak nie kojarzę powiązań z właścicielem TESCO (a zgody na handel danymi nie udzielałem)

Cytat:
czyli cała ludzkość raźno zmierza w stronę przepaści...

całe jeszcze nie. Afryka, większość Ameryki Południowej i Azji - tam z przyczyn technicznych jeszcze długo nie będzie Orwella. Natomiast Europa i Ameryka Północna radośnie i całkowicie dobrowolnie przeskakuje do etapu powszechnej kontroli i inwigilacji rodem z sf - tego nawet Orwell i pisarze nie przewidzieli, bo w ich powieściach był to efekt totalitaryzmu,a tymczasem w rzeczywistości to wolni ludzie samie chcą aby ich trzymać za rękę (a później za mordę)...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2014-09-22, 01:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-22, 08:30   

Co do marketów może być tak, że wchodząc na teren sklepu jednocześnie akceptujesz regulamin, który np wisi gdzieś sobie z boku.
W Auchan kamery śledzą klientów by "lepiej" dostosować ofertę. Był swego czasu artykuł jak go odnajde to wrzucę linka.
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2014-09-22, 08:52   

I z przygody z google zrobiło się przygody z marketami. :DD
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-09-22, 09:45   

Dokąd świat zmierza? Wystarczy przeczytać 13 rozdział Apokalipsy:
16 I sprawia, że wszyscy: mali i wielcy, bogaci i biedni, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło
17 i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia Bestii lub liczby jej imienia.
18 Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć.

Edit: a liczbę 666 należy interpretować jako 6 + 6 + 6, czyli każdy człowiek będzie miał swój identyfikator/czip na wzór karty płatniczej (nr karty jest 16-cyfrowy)
Ostatnio zmieniony przez ceper 2014-09-22, 09:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-09-22, 10:54   

ceper napisał/a:
6 + 6 + 6, czyli każdy człowiek będzie miał swój identyfikator/czip na wzór karty płatniczej (nr karty jest 16-cyfrowy)


Twierdzenie Pitagorasa i Talesa wszyscy znają.

A teraz doszło Twierdzenie Cepra

6+6+6=16


:lol :lol :lol
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-09-22, 11:18   

Pudelek napisał/a:
a skąd oni mają namiary?

A oni je dostają w bardzo prosty sposób i są kryci bo człowiek sam się na to zgadza, trochę mimowolnie ale jednak sam- klient przy kasie dostaje propozycję czy chce kartę "ClubCard". Taki bajer wystawiany dla każdego indywidualnie a dzieki niemu sporo produktów jest w niższej cenie (to fakt, można przyoszczędzić). No więc czemu nie brać, raczej każdy myśli.
Później przy każdych zakupach tą kartę się skanuje przy kasie i na paragonie wychodzi zniżka, za te produkty.
Jednak nikt się nie zastanaiwa nad dalszymi ewentualnymi konsekwencjami, tym bardziej, że przysyłają często bony na produkty z obniżoną cena oraz bony kwotowe (zazwyczaj na 20-30 zł, jakoś tak). Więc niby niezły interes-oni mają klienta a klient trochę tańszych zakupów niz bez karty ale...
Zgadałem się kiedyś z kumplem (gość ok 65 lat) na temat Tesco i on zadowolony z tych bonów i obniżek, boi kożysta. Ja sie dziwię, na h... Ci kaszki i Pampersy??? bo taki mi wtedy produkty dominowały, generalnie dziecięce. No i wyszło, że on ma zupełnie inne produkty po niższych cenach. A więc jakim cudem ktos gdzieś wie co kto kupuje, potrzebuje? Ano przy tym skanowianiu karty odrazu zapisuje co się kupuje, potem pewnien jakiś program robi co trzeba i juz portret psychologiczny klienta gotowy :D . I wysyłają to co trzeba.
Tak na logikę to można to przewidzieć już na początku ale nikt sie raczej nie zastanawia, dają taniej to się bierze.

To oczywiście moja hipoteza po obserwacji kilku osób z tymi kartami ale ogólnie każdy dostawał przynajmniej 50% innych rzeczy i to takich dość charakterystycznych które wyraźnie wskazyją co kto kupuje a co nie.

I przypuszczam, że wszelkie sklepowe katry tego typu tak dxziałają.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-09-22, 11:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime