Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Przygody z google+

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 11:01   

Ja zamierzam wrócić na picasse, ale też od czasu zależy kiedy za to w końcu się wezmę.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8297
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-09-26, 11:34   

ja po prostu nigdy z Picasy nie odchodziłem. Żadnych problemów typu zmiana okładki nie miałem i nie mam... jedyny minus, że trzeba czasem powalczyć z "upiększaniem" zdjęć, ale generalnie najczęściej sobie z tym radzę
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-09-26, 14:49   

Pudelek napisał/a:
Żadnych problemów typu zmiana okładki nie miałem i nie mam...

Ja żeby zmienić okładkę muszę na galerię logować się za pośrednictwem google+.

Jeśli na tą samą galerię loguję się przez ,,picasa web album" to nie mogę ustawić ani okładki, ani tytułu i daty. Opcje te są widoczne ale w moim przypadku nieaktywne.

Dlatego ,,wgrywam" i opisuje przez ,,picasaweb" a edytuje właściwości albumu przez google+.
Problem z ,,ulepszaniem" zdjęć nie występuje, odkąd za pośrednictwem google+, wyłączyłem autokorektę.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-09-26, 18:08   

Kapitanie, już Ci kiedyś pisałem że to jest coś związanego z przeglądarką. Ja w FF bez problemu to co piszesz robię, natomiast w IE nie mogę, jest dokładnie jak mówisz-widać funkcje ale nie działają.
Ma to najprawdopodobniej związek z takim oto komunikatem:
Kod:
Wygląda na to, że masz włączony widok zgodności w Internet Explorerze. Google+ działa lepiej, gdy ta funkcja jest wyłączona.   Zobacz, jak to zrobić
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-09-26, 18:11   

laynn napisał/a:
Ja zamierzam wrócić na picasse, ale też od czasu zależy kiedy za to w końcu się wezmę.

Ponoć nie zawsze usunięcie konta G+ dobrze się kończy, tzn może zniknąć również zawartość tego co na Picasa. Gdzieś na googlowskim forum czytałem żale ludzi, którym się tak zdarzyło i pytali jak odzyskać swoje zdjęcia.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 20:03   

Piotrek, wiem, ale koledze taki powrót nic nie zrobił. O ile przeszedłem na Plusa, bo wtedy mnie straszono usunięciem konta (znaczy coś tam z danymi było, a jak je "podałem" to mi wyskoczył Plus). Teraz zciągłem swoje albumy na swego kompa (owszem nie ta sama waga zdjęć, ale i tak wcześniejsze oryginały straciłem), to i wkońcu chce wrócić do stareg odobrego. Bo ja mam odwrotnie. Ładuje zdjęcia poprzez picasse i otwiera mi się plus. Wyświetla mi się info czy chce wrócić do starej wersji(widoku) i wracam, i w nich dopiero ustalam zdjęcie okładki, publikuje galerię czy inne rzeczy ustawiam w albumach.
 
 
dagomar 


Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 1273
Skąd: z nizin
Wysłany: 2014-09-27, 09:55   

Fajnie, w Windowsie tak możesz, ale kiedy chciałem coś zrobić ze swoją galerią będąc w Tatrach na tablecie (Android), to nie dość, że jest dostęp wyłącznie do plusa (nie ma Picasy jako takiego), to w dodatku wszystkie galerie są poszatkowane. Plus sam potworzył galerie typu (wyprawa do Kraj Preszowski i Powiat Tatrzański) , oraz idiotyczne prezentacje typu "padający śnieg na tle letniej rozświetlonej łąki". Podejrzewam, że mój androidowy telefon daje góglowi dokładną mapę mojego położenia w czasie (może tak terrorystów szukają), gdyż te nowe galerie są tworzone niezależnie od tego, czy zdjęciom przypiszę położenie, czy też nie.
_________________
luknij na moje panoramy i galerie
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-09-27, 11:49   

Piotrek napisał/a:
Ja w FF bez problemu to co piszesz robię, natomiast w IE nie mogę, jest dokładnie jak mówisz-widać funkcje ale nie działają.

Nie chce mi się instalować innej przeglądarki :P
Póki te ograniczenia w ,,picasa web album" można obejść za pośrednictwem google+, to ,,ujdzie w tłoku"
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-09-27, 15:22   

Nie chodzi o to by zmieniać przeglądarkę tylko by zrobić to co jest pod tym linkiem
https://support.google.co...de_warning&rd=1
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-09-27, 15:33   

Piotrek napisał/a:
Nie chodzi o to by zmieniać przeglądarkę tylko by zrobić to co jest pod tym linkiem
https://support.google.co...de_warning&rd=1

Moderator a taki pożyteczny..... :P ;)
Podziękował - działa !
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-27, 18:13   

dagomar napisał/a:
w Windowsie tak możesz, ale kiedy chciałem coś zrobić ze swoją galerią będąc w Tatrach na tablecie (Android), to nie dość, że jest dostęp wyłącznie do plusa (nie ma Picasy jako takiego)

Też racja, nie ukrywam, że przedłużające się moje siedzenie na Plusie to fakt posiadania takiego telefonu.
Tylko mi tego Plus nie robi. Mam podgląd swoich albumów (faktycznie w innej kolejności).
Fakt, iż ostatnio się wkurzałem na przesyłanie swoich zdjęć i to wyłączyłem, więc może to jest powodem, że nie mam takich problemów?
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2015-03-03, 17:32   

Firma Google porzuca projekt pod nazwą ,,Google+"
Próba stworzenia ,,platformy" społecznościowej nie wypaliła.
Oby przy podziale na część fotograficzną ,,galerie" nie zniknęły.....

Szczegóły:
http://pclab.pl/news62329.html
 
 
ziaro 


Wiek: 39
Dołączył: 13 Gru 2014
Posty: 390
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-03-03, 18:37   

No i jakoś się nie dziwię co do tego google+. Mnie osobiście to jakoś nie zaintersowało.
_________________
#ziaronaszlaku
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8297
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-03-03, 19:00   

Tępy dyszel napisał/a:
Oby przy podziale na część fotograficzną ,,galerie" nie zniknęły.....


pytanie czy przy likwidacji G+ nie ucierpi też Picassa...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2015-03-03, 19:00   

Tępy dyszel napisał/a:
Oby przy podziale na część fotograficzną ,,galerie" nie zniknęły.....

trochę szkoda by było :(
_________________
in omnia paratus...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group