Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Przez Rysianke na Pilsko, aż po Hale ...

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wysłany: 2021-11-11, 14:06   Przez Rysianke na Pilsko, aż po Hale ...

Dzień Dobry Forumowicze !

Nadszedł ten czas, że porzuciłem łąki i spacerowe trasy Beskidów, na rzecz czegoś bardziej ambitnego, ale również w Beskidach.
Wybrałem ten drugi, dugi co do wielkości :)

Trasa: https://en.mapy.cz/s/bovofecako

Zaczynam w Sopotni Wielkiej, tuż przy jednym z wodospadów, tym z kładką, kładką tą mam zamiar przejść kończąc wycieczkę, ale zanim do tego doszło, było tak …
Poranek zimny, na drodze lód powodował rozjeżdżanie nóg, byłem czujny i rozważny ;)
Zima zaczyna walczyć z jesienią i chyba coraz bardziej jej się to udaje, choć chwilami można o tym zapomnieć.
Nie szedłem wcześniej niebieskim szlakiem na Rysianke, więc z zaciekawieniem przemierzam każdy jej metr, aż do znajomego widoku barwnego schroniska, które zaczęło powoli wyłaniać się zza pożółkłych traw hali.
Oprócz lodowatego wiatru na hali, przywitał mnie również pies, którego pamiętam z poprzedniej wizyty Z Sebą i Sokołem, teraz już widomo że to schroniskowy psiak ;) szczekając na mnie, próbował mnie namówić na wizytę w schronisku, ale nie tym razem, za mało czasu na siedzenie w ciepełku ;) Pstrykam kilka fotek, dwa łyki herbaty, kawy i ruszam dalej w stronę granicy.






















Widać na psiej sierści jak wiało :P










Błoto lepiące się do butów, trochę mi dokuczało tego dnia, szczególnie na końcu wycieczki :/ Jednak na odcinku granicznym wycieczki błoto przechodziło w zamarznięte kałuże i w końcu śnieg, na Palenicy zima w pełni :o-o
Poniżej Hala Cudzichowa z pięknym widokiem na Pilsko, rozlewające się masywnie z tej perspektywy.
I znów wkraczam w zimę ! Tym razem zostanę w niej na dłużej. Staję nad Halą Miziową, w dole schronisko puszcza dymka z komina, czekają na mnie ;)
Tym czasem ja kroczek po kroczku w gąszczu kosodrzewiny, dotarłem na Górę Pięciu Kopców i dalej w stronę Pilska, po drodze minąłem kilka osób , zaledwie kilka.
Szczyt jest "mój" ! Jestem sam, całkiem sam na tak popularnym szczycie, na Pilsku w samo południe :) Biczowany wiatrem starałem się jak najszybciej ruszyć w stronę schroniska.









































W końcu zasiadłem w ciepłym pomieszczeniu schroniska, zjadłem zupę czosnkową, chwilę odpocząłem i ruszyłem w dalszą drogę.
Przede mną Hale, najpierw Górowa z bazą namiotową, wydaje się jednak że hala jest zarośnięta dość solidnie i halą jest tylko z nazwy :/ Szybko ruszam dalej z nadzieją że kolejna hala będzie bardziej obfita ;) Mijam drzewo Mordoru i moim oczom ukazuje się ona, Hala Jodłowcowa. Nooo, to jest hala z prawdziwego zdarzenia, rozległa z pięknymi trawami falującymi na wietrze …

















I tu następuje przełom, miałem jeszcze iść na Halę Uszczawne, ale odpuściłem, słońce już prawie zachodziło, światło zrobiło się marne, było trochę ponuro …
Dla tego ruszyłem przez halę w stronę Buczynki i dalej za ścieżką ruszyłem w stronę kładki przy wodospadzie. Błoto, kamienie i koleiny, tak w większości wyglądała ścieżka prowadząca ostro w dół i w takich okolicznościach przyrody kończyłem swoją wielogodzinną samotną wędrówkę, po jakiś 8.5 godzinach, przechodząc przez kładkę odetchnąłem, moje nogi też ;)











I taka to była wycieczka.
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-11-11, 14:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-11-11, 14:23   

Bardzo ładna wycieczka, już z zimowym akcentem - a przynajmniej wizualnie :) . I zejście do Sopotni pomysłowe.
Pogoda świetna.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wysłany: 2021-11-11, 14:39   

Piotrek napisał/a:
Bardzo ładna wycieczka, już z zimowym akcentem - a przynajmniej wizualnie :) . I zejście do Sopotni pomysłowe.
Pogoda świetna.


Dzięki za podsunięcie pomysłu, bo Hale to twoja robota :)

Czy Uszczawne jest najładniejsza?
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-11-11, 14:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-11-11, 14:52   

Adrian napisał/a:
Poranek zimny, na drodze lód powodował rozjeżdżanie nóg, byłem czujny i rozważny

Rozważny turysta ma w plecaku raczki, wtedy nogi się nie rozjeżdżają :)

A zdjęcia bardzo mi się podobają
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wysłany: 2021-11-11, 15:13   

włodarz napisał/a:
Adrian napisał/a:
Poranek zimny, na drodze lód powodował rozjeżdżanie nóg, byłem czujny i rozważny

Rozważny turysta ma w plecaku raczki, wtedy nogi się nie rozjeżdżają :)

A zdjęcia bardzo mi się podobają


Dzięki :)

Raczki, a co to takiego? ;)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-11-11, 15:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-11-11, 15:57   

Takie cuksy, ale nic specjalnego...

Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5831
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-11-11, 16:34   

Sokół poleca Uszczawne, więc ominąłeś te "słodkości", ale trasa zacna, zwłaszcza jak jest krótki dzień. O której wyruszyłeś z Sopotni?
Najbardziej mi się podobają zdjęcia z Pilska, ale ja mam słabość do tej góry.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wysłany: 2021-11-11, 16:56   

Z Sopotni ruszyłem jakoś 8.20

Było co dreptać, a przy okazji testowałem nowe buty, więc dodatkowo sobie dołożyłem ;)

Pilsko jest spoko.

Uszczawne zostawiam na ładniejsze warunki, inna pora roku ?
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-11-11, 16:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-11-11, 17:05   

Wiosna? Chyba najlepiej tam w maju.... fajna traska.... naprawdę fajna.
Szkoda, że Romanki nie zrobiłeś (bardzo fajny szlak) ale dzień za krótki na takie harce.
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5831
Skąd: Kraków

Wysłany: 2021-11-11, 17:14   

Adrian napisał/a:
Z Sopotni ruszyłem jakoś 8.20


:nie
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wysłany: 2021-11-11, 17:46   

Sebastian napisał/a:
Adrian napisał/a:
Z Sopotni ruszyłem jakoś 8.20


:nie


:lol
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2021-11-11, 18:05   

Przepięknie wyszedł na zdjęciach ten mix zimy, jesieni i świetnej pogody. A i trasa całkiem zacna.
A widoki czy z Rysianki (choć na szczycie nie byłeś ;) a przede wszystkim z Pilska, klasyk sam w sobie.

P.s. Proponuję sprawdzić wariant z Sopotni przy wodospadzie na Romankę. Co prawda szczyt bez widoków ale niedaleko nieco jest fajna polanka (zwie się chyba Majcherkowa) z ograniczonym ale pięknym widokiem na Pilsko i Babią Górę. Jest też (o ile nie...ukradli ;) ławeczka dla turystów.

P.s. W pewnym niewielkim zakresie, rodzaj widoków jaki miałeś, pokrywał się z moimi dzisiejszymi. Niedawno wróciłem.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9371
Wysłany: 2021-11-11, 18:24   

Tępy dyszel napisał/a:
Przepięknie wyszedł na zdjęciach ten mix zimy, jesieni i świetnej pogody. A i trasa całkiem zacna.
A widoki czy z Rysianki (choć na szczycie nie byłeś ;) a przede wszystkim z Pilska, klasyk sam w sobie.

P.s. Proponuję sprawdzić wariant z Sopotni przy wodospadzie na Romankę. Co prawda szczyt bez widoków ale niedaleko nieco jest fajna polanka (zwie się chyba Majcherkowa) z ograniczonym ale pięknym widokiem na Pilsko i Babią Górę. Jest też (o ile nie...ukradli ;) ławeczka dla turystów.

P.s. W pewnym niewielkim zakresie, rodzaj widoków jaki miałeś, pokrywał się z moimi dzisiejszymi. Niedawno wróciłem.


Nie szedłem tym z Sopotni na Romankę i w sumie kolejna hala do odwiedzenia, tylko jak to z pętlą połączyć :msd

Czekam na relację z dzisiaj :)

Ja jutro idę z bratem i dzieciakami .
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wysłany: 2021-11-11, 18:30   

Hmm... a masz teleobiektyw? Chyba nie, skoro nie ma takich zdjęć.
Fajne zdjęcia, ociupinka zimy, ale wszyscy za zimą chyba już stęsknieni ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5519
Wysłany: 2021-11-11, 18:32   

Adrian napisał/a:
Nie szedłem tym z Sopotni na Romankę i w sumie kolejna hala do odwiedzenia, tylko jak to z pętlą połączyć
Polecam, widokowo się zrobiło, bo dużo lasu wycieli. A pętla taka sama jak Twoja, z Pilskiem i Malorką na koniec.

jest na 104 stronie mojego wątku
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
Ostatnio zmieniony przez sprocket73 2021-11-11, 18:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang