Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Przedostatni z "Korony" - Mogielica

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-23, 07:37   

O to to :-)
Kolekcja szczytów pokaźna. Tak myślałem że Szczeliniec będzie dość trudny, bo tam choć wyjście wydaje się proste to przecież jest dużo stopni, ale dali radę :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-05-23, 10:47   

Basiu, chyba ci to juz kiedys pisalam ze strasznie podoba mi sie ta inicjatywa udawadniajaca ze "chciec to moc". I zawsze sklania do zadumy i podziwu radosc i optymizm w tych ludziach ktorzy sa pokrzywdzeni przez los a mimo to sie nie poddaja i osiagaja swoje cele. Jak smutno wypada porownanie tych twoich radosnych wycieczek ze spotkaniami w gorach niektorych narciarzy czy rowerzystow, w pelni sprawnych (przynajmniej fizycznie), ktorzy ciagle tocza piane z ust i kipia negatywnymi emocjami bo np. pieszy turysta smie im przeszkadzac na "ich drodze", "cos jest zle zagospodarowane" itp
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-05-23, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-05-23, 11:00   

buba napisał/a:
"chciec to moc"

zawsze mówiłem,że jak się komuś czegoś nie chce to jest gorzej niż jakby się nie mogło...
_________________
in omnia paratus...
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-05-24, 19:25   

Bardzo ciekawa inicjatywa z tym ,,Razem na szczyty".
Dziewczyna poruszająca się na wózku, wprowadzona na Mogielicę. Po młodzieżowemu - szacun :ok

Choć oglądałem kiedyś w TV o oprowadzaniu niewidomych po górach, aby im ,,pokazać" góry.

Moim zdaniem, akurat w takim przypadku, wygląda to na ,,grę pod publiczkę" i ,,zalatuje" przerostem formy nad treścią.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-05-24, 20:42   

Tępy dyszel napisał/a:
Bardzo ciekawa inicjatywa z tym ,,Razem na szczyty".
Dziewczyna poruszająca się na wózku, wprowadzona na Mogielicę. Po młodzieżowemu - szacun :ok

Choć oglądałem kiedyś w TV o oprowadzaniu niewidomych po górach, aby im ,,pokazać" góry.

Moim zdaniem, akurat w takim przypadku, wygląda to na ,,grę pod publiczkę" i ,,zalatuje" przerostem formy nad treścią.


To wszystko zależy od danej osoby czy ona chce. Znam około dziesięciu osób niewidomych (większość poznana za pośrednictwem tej akcji, ale nie tylko), które uwielbiają chodzić po górach. I skoro chcą- to należy im to umożliwić.

Zresztą my wszyscy też lubimy chodzić po górach w nocy czy we mgle, bo nie tylko o widoki chodzi, ale o "całokształt"

Są również organizowane spływy kajakowe, obozy rowerowe na tandemach itd.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2014-05-24, 20:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-06-03, 20:33   

Bardzo szczytna idea, Basiu. Człowiek na co dzień nie docenia, ile ma możliwości i takie relacje bardzo dużo mu uświadamiają. Pisałaś o Rysach (choć na nie się nie wybierasz) - to już trudniejsze wyjście będzie, więc podziwiam, że i ten szczyt jest w planach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group