Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Powrót w Góry po prawie nizinnym urlopie...

Autor Wiadomość
kristoff73 


Wiek: 50
Dołączył: 15 Maj 2019
Posty: 606
Skąd: ST SD KGR TK SB
Wysłany: 2020-10-11, 19:03   Powrót w Góry po prawie nizinnym urlopie...

Brenna, sobota, godzina 7.10, rozpoczynam spacer Szlakiem Utopca:


Przystań Wodna Hołcyna:






Gdy szlak niebieski - na Halę Jaworową - odbija w lewo, zaczynają się na szlaku czerwonym klimaty jak z Beskidu Niskiego:






Jak na szlak dedykowany dzieciom, nie jest on taki łatwy, im dalej, tym stromiej, czyli coś, co mi bardzo pasuje, bo lubię zacząć od łatwiejszej części. Po niezłym, choć niedługim, podejściu pojawiam się na czarnym szlaku łączącym Stary Groń z Grabową, widzę jakąś górę, na której nigdy nie byłem, to pewnie Czantoria ;)


Pojawiam się przy Grabowej Chacie. Na otwartą nie wygląda, siadam przy drodze, wątpliwości nie ma za to kot:

Po chwili wychodzi ośmioro turystów... Ale ja już pojadłem, popiłem. Idę teraz skrótem, którym w maju zeszliśmy z Fasolą. Kawałek nominalnym czerwonym szlakiem w stronę Kotarza i odbijam w lewo niebieskim. Zamierzam przejść całą Halę Jaworową i to się udaje. Widzę tylko jednego gościa, który cyka mnóstwo fotek, ja tylko kilka:










Bardzo mi się tu podoba, TOP3 Beskidu Śląskiego :-)
A to już widok w stronę Stołowa:




Gdy już jestem prawie na dole, odwracam się:


Schodzę do głównej drogi w Brennej, ok. 750 m spaceru tą drogą w stronę centrum, wstępuję do sklepu, a w nim piwo Breńskie, warzone w Limanowej... Idę Szlakiem Wspomnień, który wcale nie jest taki łatwy do przejścia, ale na tę Górę nie ma chyba łatwych wejść...


Dalej idę już bezszlakowo, byle wyżej, byle na północ:




Po lewej - Skrzyczne, po prawej - las nad Halą Jaworową:

[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/8801e5599b6a352e]
[/URL]
A to już podobny widok z mojej ulubionej Góry w B.Ś.:


Nie całkiem łatwo przyszło mi wejść na żółty szlak, przez kilkadziesiąt metrów musiałem przedzierać się przez chaszcze, ale nie było źle. Wyszedłem na szlak ok. 200 m przed początkiem polany szczytowej Błatniej :-)
Widok w kierunku północnym:


Dużo ludzi w schronisku. Zszedłem szlakiem zielonym, a potem czarnym (mrocznym jak kolor i stromym). Ok. 17 przy aucie. Ok. 26 km pięknej jesiennej wędrówki. Brenna, Bielsko-Biała i Szczyrk to, jak dla mnie, dużo lepsze punkty wypadowe w Góry niż Ustroń czy Wisła, ale to już zależy od indywidualnych preferencji :-)
_________________
Бродяга. Снусмумрик. Бомж.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-10-11, 20:36   

Jaworowa, to ścisły Top. Jakiś czas temu się właśnie zastanawiałem nad zejściem tą drogą, co ty schodziłeś. Muszę kiedyś wypróbować.

Na nią zaś samą muszę wrócić, ale znów początkiem września.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi