Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Wypadki...

Autor Wiadomość
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1924
Wysłany: 2024-04-05, 21:50   

No brzmi ten grzybiarz w marcu trochę jak słynne „przechodziliśmy z tragarzami”.
Ale broń podobno miał krótką. W obecnych okolicznościach się nie dziwię, filanca w Tatrach latem też spotkaliśmy z gnatem, chował pod koszulą.
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2024-04-05, 21:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8309
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2024-04-05, 23:26   

Cytat:
Ale broń podobno miał krótką. W obecnych okolicznościach się nie dziwię, filanca w Tatrach latem też spotkaliśmy z gnatem, chował pod koszulą.

naprawdę sądzisz, że przygodny turysta w Tatrach jest uzbrojony? ;) Oczywiście obecne sytuacje są wyjątkowe... ale to tak jakby każdemu w kasach dawać gnata "na wszelki wypadek".
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
100


Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 225
Wysłany: 2024-04-06, 06:00   

Z moich doświadczeń stawiałbym na jakiegoś emerytowanego aparatczyka. Zawsze mają rękawy pełne historyjek uzasadniających chodzenie z giwerą na grzyby. Na przełomie luty/marzec wysypało trochę grzybów - całkiem wiarygodna anomalia. Niedźwiedzie natomiast głodne to i zdesperowane. W menu mrożone kozice prosto z lawinisk. Do obecności ludzi przyzwyczaiły się w procesie habituacji. Standardowe procedury obejmują odstraszanie gumowymi kulami i w uzasadnionych przypadkach eliminację tzw. problematycznych osobników. Nic nowego. Pismakom płacą za uprawianie demagogii - odrębny temat rzeka.
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2024-04-14, 12:38   

Zauważyłem, że są sklepy oferujące "odstraszacz niedźwiedzi". Małe urządzonko, które można przytroczyć do plecaka. Ma to faktycznie sens, czy to tylko zwykły chwyt marketingowy ?

https://www.waragod.pl/wa...zwiedzie-zolty/
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2024-04-14, 13:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2024-04-14, 19:24   

Tępy dyszel napisał/a:
Zauważyłem, że są sklepy oferujące "odstraszacz niedźwiedzi". Małe urządzonko, które można przytroczyć do plecaka. Ma to faktycznie sens, czy to tylko zwykły chwyt marketingowy ?

https://www.waragod.pl/wa...zwiedzie-zolty/


Tez jestem bardzo ciekawa czy to działa? w sensie czy niedzwiedzie wiedza ze to ma je odstraszac?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386
Wysłany: 2024-04-14, 19:42   

To chyba mógłby być każdy inny dzwonek, bo zasada jest prosta, misiek ma słyszeć że idziemy :lol
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1924
Wysłany: 2024-04-15, 08:43   

Dzwoni dzwonek, idzie obiad :D
Za to dość irytujące jest używanie tych dzwonków na szlaku pełnym ludzi.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2024-04-15, 09:02   

Prezes napisał/a:
Za to dość irytujące jest używanie tych dzwonków na szlaku pełnym ludzi.


I jest to podobne do chodzenia po jadalni w schronisku z włączonymi detektorami lawinowymi.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1924
Wysłany: 2024-04-15, 09:08   

Nigdy nie wiadomo. A jak się ktoś zmęczy i pod stołem zasiedzi? Z detektorem znajdą od ręki.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2024-04-15, 09:40   

Trzeba wiedzieć, kiedy spod stołu wyjść niepokonanym.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group