Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Sprawy techniczne itp.

Autor Wiadomość
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-24, 17:11   

Ciężko powiedzieć. To nie jest kwestia miesięcy a raczej kilku lat co najmniej... Robiąc to na szybko, to forum będzie mniej więcej identyczne jak góry-szlaki. Bo ogólnie to pozostaje do takiej wersji nam je zaktualizować. Sporo opcji, które tutaj póki co jest też zniknie całkowicie, bo ich nie ma w tamtej wersji. Za to są inne, czy lepsze? Nie wiem, kwestia gustu. Z pewnością na początku będzie więcej narzekań, niż zachwytów. ;) Tutaj każdy się już przyzwyczaił do tego co jest i niektórych rzeczy mu będzie brakować. Na pewno tamto forum jest bardziej przystosowane pod obecne czasy, jest też wersja mobilna.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-11-24, 18:05   

Inna sprawa, że to rozważania teoretyczne, bo przecież sam pisałeś, że póki co nie masz czasu specjalnie, żeby do tego przysiąść, a od tego czasu trzebaby zacząć, bo przecież nikt tutaj poza Tobą tego nie zrobi.

Moim zdaniem fora ewidentnie chylą się ku upadkowi i specjalnie chyba nie ma sensu póki co się szarpać ponad stan, żeby mieć jakoś "lepiej" bądź "gorzej". Długo wmawiałem sobie, że nasze forum jest poza zagrożeniem, ale jakoś ostatnio przekonałem się, że jednak też toniemy.

Bo przeciez tutaj zupełnie nie chodzi o to, że ktoś ma nowszą bądź starszą wersję forum, a raczej o to, czy dane forum ma jakąś ciekawą treść do przekazania, czy jest w stanie przyciągnąć jakichś nowych ludzi...

A prawda jest taka, że każde z kilku utrzymujących się jeszcze na powierzchni for górskich ma swoje plusy i minusy. Każde jest nieco inne, chociaż w gruncie rzeczy składa się zawsze z kilku żarliwych zwolenników wiernych tylko jednym barwom i z kilku userów, którzy piszą wszędzie, gdzie się da.

I prawda jest niestety okrutna, w 2019 roku zarejestrowało się co prawda wielu nowych użytkowników, ale jakby popatrzeć na to pod kątem pisania, to po prawdzie mamy tylko trzy aktywne osoby (Piotr, Fasola i Kristoff73) a pozostałe osoby jakoś mniej aktywne są, jeśli w ogóle coś piszą, bo głównie nie piszą. Za to straciliśmy wiele świetnie dotychczas piszących ludzi.
Ot, choćby Nesska, która rzuca mi się na język w pierwszej kolejności. I to są sprawy nie do przeskoczenia, tak myślę. Pewnie nie wiecie, ale przez długi czas potrafiłem praktykować siedzenie na Fb i wyszukiwanie stamtąd różnych blogerów, ciekawie piszących osób... I pisałem do tych osób, czasem pewnie dostałem burę, albo "spierd888j chu88" - faktem jest, że na - nie wiem, szacuję, 300-400 zaproszonych osób zarejestrowało się u nas moze 10. A pisze tylko jedna z nich. Wymieniłem ją wcześniej w poście.

Tak więc niestety, fora powoli idą w zapomnienie, na rzecz fejsbuka i innych tego typu wynalazków.
I to nie od wersji zamontowanej na serwerze zależy, czy będziemy się jeszcze jakiś czas utrzymywać na powierzchni, czy zatoniemy.

Zobaczycie zresztą sami. To moje subiektywne zdanie, możecie mieć inne, ale.... są fora, co bazują tylko na wspólnych wyjazdach (znam dwa takie fora - GS i Górski świat - z tym, że GS dostali teraz wiatru w żagle za sprawą Tidżeja, który im tam robi świetną robotę, co jednak nie przekłada się na przykład na relacje, bo jest ich tam kilka na krzyż, głownie autorstwa tych, co piszą w wielu miejscach. No i wchodzisz w te relacje tam i jest Pudel, Buba, Włodarz i Sprocket. I jedna "miejscowa" relacja w miesiącu. Tidzęj na pewno życzyłby sobie więcej relacji, zaproszeń (te forum było nastawione na wspólne wyjazdy)

Górski swiat to zupełnie inna bajka, to grupka kilku trzymających się siebie znajomych.

Forum NPM to znów duża dawka wiedzy, ale z tego co słyszałem, to po wycofaniu ze sprzedaży gazety nie wiadomo, czy forum w ogóle się utrzyma (a szkoda by było)

Forum TG nie znam za dobrze, ale relacje mają z innej bajki.

A my? Gdzie jesteśmy w tym wszystkim?

Był czas, gdy myślałem, że naprawdę jesteśmy w czołówce, o ile nie w ogóle na szczycie. Bujałem w obłokach z tą myślą, napędzałem się tym. Ale ostatnie tygodnie sprowadziły mnie do parteru.
Coraz mniej osób w ogóle chce coś napisać. Zwalałem to na różne czynniki, bo ludzie niektórzy pisali mi, że np. "Ceper odstrasza" i "ceper wkurwia".
No i co się okazało? Że to zwykła ściema była, bo ceper zwinął manele jakiś czas temu, a tych na niego narzekających wciąż nie widzę na GBG.

Ludzie narzekali, bo polityka, religia, tośmy oddzielili te drażniące tematy. Co się okazało? Po jakimś czasie najbardziej narzekające na tematy polityczne i religijne osoby zażyczyły sobie dostępu do niewygodnych tematów, żeby je znowu czytać! No a nam (w sensie administracji) się oberwało od następnej grupki, że niepotrzebnie coś tam w ogóle ruszaliśmy.

Od marca nie umiemy się zebrać na jakikolwiek wspólny wyjazd, zlot, spotkanie, ba, nawet nie padła żadna propozycja! W sumie z jednej strony dziwne, bo wydawało mi się, że jak już jedziemy na zlot, to z przytupem i że większości osób się podoba. No ale najwyraźniej nikomu się nie podoba, bo tematy wyjazdów z GBG są omiajne szerokim łukiem. No kuźwa, nikomu sie na żadnym zlocie nie podobało?

Ja byłem co prawda tylko na trzech, ale jestem bardzo zadowolony.


Kiedyś myślałem, że jesteśmy naprawdę fajnym i mocnym forum. Ale byście wiedzieli, jak "nas widzą"...

Jako jedne z najsłabszych for, zlepek kilku znajomych. O dziwo, nikt nic o alkowie nie napisał ani o poganach :haha :o-o

Tak więc... Miało być krótko, ale wyszedł mi elaborat... Nieważne opakowanie, ważne, co w środku, a póki wszyscy się nie postaramy, żeby GBG szedł w górę, to na nic się nam zda nowa wersja forum, na które nikt nie zajrzy, bo nie będziemy mieć nic do zaoferowania...
Ostatnio zmieniony przez sokół 2019-11-24, 18:36, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2019-11-24, 18:09   

Przy tej frekwencji to to forum prędzej padnie nim się doczeka aktualizacji.Lepiej zostać przy tym co jest.
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2019-11-24, 18:15   

sokół napisał/a:
No kuźwa, nikomu sie na żadnym zlocie nie podobało?

Byłem na jednym i mi się bardzo podobało :)
Pier.....ie Sławka to mi zwisa.
Ostatnio zmieniony przez marekw 2019-11-24, 18:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-24, 18:27   

marekw napisał/a:
Przy tej frekwencji to to forum prędzej padnie nim się doczeka aktualizacji.Lepiej zostać przy tym co jest.

Przeczytałem... i zacytowałem Marka. A ja nic więcej nie mam do dodania.

Chyba, że zamiast walczyć, to wszystkich zaskoczyć i forum zamknąć :lol

Drugi post Marka, też mógłbym zacytować. Ostatnio tak myślę, gdzie można by powtórzyć zeszłoroczną Potrójna. Ale ja niestety nie mam technicznych możliwości by coś próbować organizować... ;) a słowo "technicznych", proszę czytać właśnie w cudzysłowie :D
sokół napisał/a:
Ludzie narzekali, bo polityka, religia, tośmy oddzielili te drażniące tematy. Co się okazało? Po jakimś czasie najbardziej narzekające na tematy polityczne i religijne osoby zażyczyły sobie dostępu do niewygodnych tematów, żeby je znowu czytać! No a nam (w sensie administracji) się oberwało od następnej grupki, że niepotrzebnie coś tam w ogóle ruszaliśmy.

To mam propozycję. Wróćmy do początku forum. Tylko trzeba będzie Chwastka i Lucynę zaprosić :lol

A ceper pewnie znowu wróci. I znów będzie narzekanie na niego ;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-11-24, 18:28   

To efekt domina.
Wchodzi user i nie chce mu się nic napisać, bo był tylko za domem i zrobił kilka zdjęć zachodu słońca, ale po co się tym dzielić. Czytał też na onecie o jakiś wypadku, ale przecież nie będzie tego wklejać dla innych, "na pewno wszyscy czytali". Zagadkę widział, odpowiedź zna, ale po co ma odpowiedzieć, zaraz mu będzie głupi sokół pisać, żeby zadał swoją, bo temat wisi. Widział też jakąś relację, ale co będzie komentować, nie ma co klawiatury męczyć.

No i potem wchodzi drugi user i widzi, że nic nowego nie ma napisanego, to nawet się nie loguje, bo po co...
I koło się zamyka.

Wiktor, piszesz o technicznych możliwościach organizacji zlotu... Ale widzisz, nikt nie zagaduje nawet o jakiekolwiek wspólne wyjazdy. Widocznie nie jest to potrzebne. Zaproszenia też jakoś się nie sprawdzają, bo nie. Albo w ogóle ich nie ma, albo są, ale pozostają bez odzewu.

Ja tam myślę, że nie ma co się zastanawiać nad tym, co poprawić, bo nie ma co poprawiać. Sorry, taki mamy klimat. Tu się po prostu nie da nic zmienić. Ja w każdym razie już w to nie wierzę.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2019-11-24, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-24, 18:32   

Choć wiecie co. Po paru latach zalogowałem się z powrotem na największym forum o cukrzycy. I z forum gdzie dekadę temu było kilkadziesiąt postów, potrafi minąć tydzień, by napisano 5 nowych postów. Też się podobno na fejsa przenieśli. Tylko za Chiny Ludowe nie potrafię na ich stronie na fejsie znaleźć dyskusji.

Oj tam, zostaniemy forem kilku znajomych.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-11-24, 18:33   

laynn napisał/a:
forem kilku znajomych.


Ale za to, międzynarodowym! :lol
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2019-11-24, 18:37   

sokół napisał/a:
To efekt domina.
Wchodzi user i nie chce mu się nic napisać, bo był tylko za domem i zrobił kilka zdjęć zachodu słońca, ale po co się tym dzielić. Czytał też na onecie o jakiś wypadku, ale przecież nie będzie tego wklejać dla innych, "na pewno wszyscy czytali". Zagadkę widział, odpowiedź zna, ale po co ma odpowiedzieć, zaraz mu będzie głupi sokół pisać, żeby zadał swoją, bo temat wisi. Widział też jakąś relację, ale co będzie komentować, nie ma co klawiatury męczyć.

No i potem wchodzi drugi user i widzi, że nic nowego nie ma napisanego, to nawet się nie loguje, bo po co...
I koło się zamyka.

Wiktor, piszesz o technicznych możliwościach organizacji zlotu... Ale widzisz, nikt nie zagaduje nawet o jakiekolwiek wspólne wyjazdy. Widocznie nie jest to potrzebne. Zaproszenia też jakoś się nie sprawdzają, bo nie. Albo w ogóle ich nie ma, albo są, ale pozostają bez odzewu.

Ja tam myślę, że nie ma co się zastanawiać nad tym, co poprawić, bo nie ma co poprawiać. Sorry, taki mamy klimat. Tu się po prostu nie da nic zmienić. Ja w każdym razie już w to nie wierzę.

Tomek wypij piwo bo smędzisz jak stara baba.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-24, 18:38   

Polać Markowi!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-11-24, 18:38   

A kiedy? (polać)?
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2019-11-24, 18:42   

Wypiłem już trzy. Widocznie za mało. :D
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3730
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2019-11-24, 18:47   

Wypij jeszcze jedno,ja kończę pracę i lecę zadać zagadkę.Będzie łatwa szybko ktoś odgadnie,będzie następna i forum się kręci(na razie).
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9383
Wysłany: 2019-11-24, 18:58   

Raz na wozie a raz pod ...
Będzie lepiej, zobaczycie ;)
Tylko trzeba kuźwa dupe ruszyć i coś zrobić!!
Tomek ma trochę racji, sam odkąd wróciłem do pracy, to się opuściłem ...
Jutro idę w góry i relacja będzie na bank :lol
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-11-24, 19:55   

sokół napisał/a:

To moje subiektywne zdanie, możecie mieć inne, ale.... są fora, co bazują tylko na wspólnych wyjazdach


Zauważyłem że często błędnie interpretuje się idee czy definicje forum.

By zorganizować spotkanie przy wódce w gronie znajomych wystarczą personalne aparaty telefoniczne i powiadamiające esemesy.

Tego typu "fora" są raczej półotwartymi klubikami z własną stronką w necie- gdzie poza aspektem "rozrywkowym" nic się specjalnie nie dzieje.

Z forum bardziej kojarzą mi się miejsca gdzie występuje jakikolwiek pierwiastek życia.

Np:
forum "skyscrapercity" czy "salon24".
Ostatnio zmieniony przez telefon 110 2019-11-24, 19:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime