Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Puszcza Zielonka

Autor Wiadomość
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1099
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2021-04-18, 15:24   Puszcza Zielonka

No to czas na moją pierwszą relacje z niegórskich terenów.
Zabieram Was do Puszczy Zielonki nieopodal Poznania.

Trasa zaczynała się i kończyła przy dworcach PKP, więc zostawiłem auto na mecie i podjechałem pociągiem na start. Na szlak wyruszyłem o 08:35. Całe to przejście to tak w ramach przygotowania do wyryp górskich. Chciałem sprawdzić ubiór, sprzęt, jedzenie i obecną formę.
Zacząłem czarnym szlakiem wiodącym przez miasto Skoki, na szczęście szybko się zaczął szlak czerwony, który wprowadził na leśne drogi. Początkowo, fajnie były porobione ścieżki, parę jeziorek wokół, ale później to już po prostu same leśne drogi, gdzie można normalnie wjechać samochodem.




Ten szlak był też szlakiem rowerowym, cysterskim jak i jakimś maryjnym.



Pogoda dopisywała, choć miało padać. Droga się ciągła, co jakiś czas przecinało się małe wsie. Na takich trasach atrakcją są nawet zapory przeciwcrossowe przez, które trzeba się przedzierać :D










Pod koniec trasy było "lekkie" podejście na Dziewiczą Górę usytuowaną na 145m n.p.m. Popularne miejsce z najwyższą wieżą w okolicy. Niestety wejście na nią było zamknięte (covid).




Niedaleko za tą górą był koniec trasy, przybicie kropki było miłe.
Wypad był pozytywny, to co chciałem sprawdzić to sprawdziłem, śmiało mogę brać się za dłuższe trasy :D



Podsumowanie:
Dystans: 35.2 km
Przewyższenia: 486m
Czas: 7h 48 min (Chciałem sprawdzić ile nadrobię porównując z mapą turystyczną i wyszło 1h 52min. Tempo miałem normalne, z przerwami na posiłek)
Link do trasy: https://mapa-turystyczna.pl/route/q4ot
Ostatnio zmieniony przez Coldman 2021-04-18, 15:27, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9388
Wysłany: 2021-04-18, 20:34   

Wszystko w jednym, woda, kładki spacerowe, tory ...
Fajne tereny :)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-04-18, 20:39   

Dystans porządny. Tereny fajne.
Poza górami jest super :)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5845
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-04-19, 18:43   

Piszesz o testowaniu formy przed wyjazdem, ile zrobiłeś km? Fajne, ale dla mnie takie tereny to w sam raz na rower - pod Krakowem mam Puszczę Niepołomicką z wieloma trasami rowerowymi, drogami i ścieżkami.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1099
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2021-04-19, 19:41   

Sebastian napisał/a:
Piszesz o testowaniu formy przed wyjazdem, ile zrobiłeś km? Fajne, ale dla mnie takie tereny to w sam raz na rower - pod Krakowem mam Puszczę Niepołomicką z wieloma trasami rowerowymi, drogami i ścieżkami.


To była idealna trasa na rower, ale pieszo też było miło.
W podsumowaniu masz wszystko, pokonałem 35km. Przygotowuje się do górskich wyryp na początku Czerwca (55km) i na początku Lipca (75km) z czego ta pierwszą wszystko trzeba zabrać samemu, a na tej drugiej są punkty żywieniowe na trasie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania