Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Szukamy zimy.

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-02-28, 21:35   Szukamy zimy.

Troszkę śniegu posypało, więc na tapecie pojawiła się akcja szukania prawdziwej zimy. Takiej "gdzie w śniegach nocny wilka trop i zaspy po pas" :) Żeby bałwana ulepić, na sankach pojeździć, wojnę na śnieżki przeprowadzić niejedną.
Ruszamy więc na zwiad do Doliny Zimnika, tam jest zazwyczaj zimniej niż w okolicy, bo dolina cienista i słońca w niej niewiele.
W rzeczywistości okazało się, że więcej śniegu leży w ogródku pod domem :D ale cóż, miejsce ładne więc i spacerek też był przyjemny.



Sam potok w dolinie jest o tyle ciekawy, że pełno w nim załomów, skalnych progów a nurt jest szybki i burzliwy.


Jak widać ze śniegiem marnie, ledwo co ziemia przykryta ale na śnieżne bitwy wystarczyło :)
http://www.zuziawdrodze-foto.cba.pl/zimnik022016

Dnia następnego próbujemy pod górkę czyli na Kozią Górkę. Pogoda piękna, słońce świeci a niebo urozmaicone chmurkami. A i śniegu już więcej :-)



W lesie czuć odrobinę prawdziwej zimy, bo choć śniegu jest może z 20 cm to jednak drzewa ładnie ośnieżone a w dnie lasu nie przebija się brunatna trawa.


Jest zabawa, wszystko pięknie tylko czegoś jednak brak....zapomnieliśmy sanek zabrać :o-o Totalna porażka. :D



W schronisku zadziwiająco mało ludzi. Zazwyczaj jest tu tłumnie, bo dojście łatwe od strony Bielska, miejsce popularne a tym razem skromna garstka ludzi. Ale nie narzekam, było bardzo przyjemnie :-)



http://www.zuziawdrodze-f...oziagorka022016

Na trzeci dzień pierwsze co znalazło się w samochodzie to sanki :!
Kierunek Szczyrk i plan pozjeżdżania na Przełęczy Karkoszczonka. Tam muszą być warunki jak się patrzy :-)



Chatę Wuja Toma póki co mijamy. To dość kontrowersyjne miejsce, quady i krossy się tu lubią pojawiać ale poza tym miejsce jest sympatyczne, w środku ładnie z przyjemnym nastrojem.



Na przełęczy wiadomo, sanki w ruch i zabawa jak trzeba :)


Termos w akcji trzeci dzień z rzędu :-) (Iva, to za te zaległe)



...a na koniec suszenie w chacie.


Kces ciupazeckom :?


http://www.zuziawdrodze-f...oszczonka022016

Jeżeli to były by ostatnie zimowe dni tej "zimy" (bo od dziś to już 10 st na plusie) to będziemy je miło wspominać :)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-02-28, 21:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-28, 21:45   

Fajna ta dolina Zimnika.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2016-02-28, 21:48   

A niedźwiedzia nie spotkaliście ?
Byliśmy na Przysłopie pod Baranią Górą, ja ze znajomymi szłam od Kubalonki, ale mój Młody szedł od Milówki czarnym szlakiem przez Fajkówkę (już w nocy) i tam podobno w kilku miejscach wiszą tabliczki ostrzegające przed niedźwiedziem. Podobno widziano jego tropy.

Dziś schodziliśmy żółtym szlakiem do Kamesznicy, ale pogoda nie była już nadzwyczajna.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-02-28, 21:58   

Nadleśniczy z W.Górki wdział ostatnio świeże tropy niedźwiedzia ale gdzie dokładnie nie wiem.
Tabliczki co zimę rozstawiają w wielu miejscach na terenie nadleśnictwa, w Zimniku też :-) , tyle że wyżej w dolinie.
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 560
Wysłany: 2016-02-29, 09:05   

Hmm, a ja wczoraj się zastanawiałem co to za odciski łap jakiegoś drapieżnika na Małym Żarze...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14377
Wysłany: 2016-02-29, 09:41   

Tomasz napisał/a:
Małym Żarze...


Mały dźwiedź.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2016-02-29, 15:42   

Cytat:
Termos w akcji trzeci dzień z rzędu :-) (Iva, to za te zaległe)


Termos!!! :sko4 :banm :chil1 :chil2 :paj3 :zab23 :bub7 :cap67
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2658
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2016-03-01, 18:15   

Mniej więcej taka zima wczoraj wróciła w moje okolice. Drzewa znów wyglądają pięknie.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-03-01, 18:59   

U mnie dziś delikatnie podsypywało ale bez szału. Może w górach coś więcej, oby :-)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-03-01, 19:00   

Iva napisał/a:

Termos!!! :sko4 :banm :chil1 :chil2 :paj3 :zab23 :bub7 :cap67


Jest czad, co nie? :)
To w ramach rehabilitacji, za błędy przeszłych relacji :-)
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-03-01, 19:01, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime