Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Jesień... Gdzie najlepiej w góry?

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14361
Wysłany: 2013-10-04, 14:53   

Wiolcia napisał/a:
Jaki szlak polecacie na jesienny wypad?


Kolejką na Skrzyczne, schronisko i podziwaimy Babią, Fatrę i Tatry.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2775
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-10-04, 14:54   

Wiolcia napisał/a:
A Śląski? Jaki szlak polecacie na jesienny wypad?

Odcinek Zielony Kopiec - Barania Góra. Stary Groń do przełęczy Salmpolskiej, Czupel, Trzy Kopce Wiślańske - Równica.

Dobromił napisał/a:
Bądź grzeczny, przeproś za ironię, uśmiechaj się.

Oczywiście.

Ps. Patrzaj w Tatrach pod nogi. Bo wdepnąć można w każdym momencie.
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2013-10-04, 15:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-04, 16:03   

Dobromił napisał/a:
Wiolcia napisał/a:
Jaki szlak polecacie na jesienny wypad?


Kolejką na Skrzyczne, schronisko i podziwaimy Babią, Fatrę i Tatry.


Tyle że nie ma na chwilę obecna krzesła na Skrzyczne bo wycieli :D
_________________
Ostatnio zmieniony przez TataOjciec 2013-10-04, 16:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-04, 16:32   

Nie bardzo wiem co na Skrzycznym i w jego okolicy jest do oglądania jesienią. Lasów brak, nawet jak są to świerkowe. To już lepiej z Ostrego przez Murońkę w stronę Baraniej, w dolnych częściach szlaku jest sporo ładnych jesienią lasów.
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-04, 17:16   

Nie wiem w sumie o sso chodzi ale na wszelki wypadek wypraszam sobie. Pierwszą zbanowaną będę ja, to ja mam przejść do hostori.
Pogodzę Was, najpiękniej wyglądają Góry Sanocko-Turczańskie, jesienią są cudne :D
Jak już cierpicie na zły gust i jest to choroba przewlekła, czyli nie doceniacie uroku Karpat WSCHODNICH to polecam Pieniny. Są prawie tak piękne jak Bieszczady ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-10-04, 18:05   

Wiolcia napisał/a:
a paru ekspertów od niego tu jest...


ów "ekspert" był dziś co prawda na Błatniej, ale ja bym jego radom niezbyt wierzył ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2013-10-04, 18:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-04, 18:17   

Piotrek napisał/a:
już lepiej z Ostrego przez Murońkę w stronę Baraniej, w dolnych częściach szlaku jest sporo ładnych jesienią lasów.


Tak muszę się zgodzić na południowych zboczach Ostrego śliczny stary bukowy las wygląda jesienią szałowo, grzyby też gęsto rosną
_________________
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-10-04, 18:41   

Ogólnie Śląski to mi się jakiś taki niemrawy wydaje na jesień, a że dawno w nim nie byłam, pytam o te najbardziej widokowe fragmenty.Trochę też ograniczona jestem czasowo, więc jakieś fajne dłuższe pętelki nie wchodzą w grę - np. Murońka zaproponowana przez Piotrka, bo jeszcze tam nie byłam. Chyba skończy się na Skrzycznym z/do Szczyrku, a jakoś niespecjalnie te szlaki lubię... Z Ostrego chyba lepiej, ale za długo.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-04, 19:42   

Z Ostrego bezpośrednio na Skrzyczne? Podobnie jak ze Szczyrku, niecałe 2h, widokowy bardzo szlak choć mozolnie pod górę, ale na pewno ciekawiej niż ze Szczyrku. I raczej mała szansa by kogoś spotkać.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-10-04, 19:55   

Tylko by pętlę zrobić, trzeba by żółtym schodzić, a to już za dużo nieco. Na ile godzin (normalnym tempem) byś oceniał tę pętlę Ostre-Skrzyczne-Malinowska Skała i powrót żółtym do Ostego?
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-10-04, 20:10   

Ze 4 i pół-5 godzin luźnym tempem, bez pośpiechu. Końcowy odcinek może trochę nużyć ale jeżeli będziesz tam pierwszy raz to może się podobać. Widokowo trasa jest kapitalna.
A jeżeli byś miała więcej czasu to nożna zrobić dłuższą wersję-6 godzin z hakiem. I oczywiście sporo ciekawszą, też ze startem/metą w Ostrym.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-04, 20:55   

Wiolcia - Cieńków. To najlepsze jesienne miejsce w Śląskim. Nie ma nic lepszego.

Poszperaj na gs, powinna być jeszcze moja relacja - szliśmy na Baranią Górę październik 2012

nieźle będzie też w grupie Klimczoka - tam masa buczyny - ale w niższych partiach.
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-10-04, 21:00   

Patrzyłam na Cieńków, pamiętam, że często o nim piszecie, ale jestem ograniczona czasem, koło 15 musimy już być na dole, a nie chcemy się śpieszyć. Padło na Skrzyczne, ale na Cieńków na pewno jeszcze zawitam.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-04, 21:11   

To jak będziesz wchodzić od Szczyrku... To idź zielonym. Jak już miniesz domostwa (po prawej) i droga odbije do lasu na lewo i wyjdzie na taki grzbiecik (20minut od dołu) to się uważnie rozglądaj.

Będzie za moment odbicie - szlak pójdzie skosem w prawo, a szeroka droga skosem w lewo, bez znaków - ku wyraźnej przełęczy. Polecam iść do tej przełęczy do szlaku czerwonego i na przełęczy w prawo. Jeszcze lepiej wyjdzie, jak trafisz w ten rejon w okresie wschodu słońca.
Nadrabiasz kwadrans, ale warto.


Tam będzie czerwono i zółto.

Czas wejścia na szczyt ok 2 - 2 15

Jak już wcześnie wyjdziecie to lećcie na Malinowską Skałę, Kotarz, na Beskidku zejdziecie na przełaj.

Przerabialiśmy tę trasę z Wizionem, byliśmy o 16 w domach. Zdjęcia są w jego picassie - a przynajmniej były.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2013-10-04, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-10-04, 21:18   

Zanotuję, choć tym razem chyba pójdziemy od Ostrego mając nadzieję, że zdążymy.
Tych szlaków ze Szczyrku jakoś specjalnie nie lubię, szłam już oboma i jakoś tak średnio mi się widzą, choć to było dawno temu i może zapomniałam, jak tam jest fajnie. Generalnie ja te góry znam, to były moje pierwsze góry, w które łaziłam w młodości, teraz chcę sobie przypomnieć po latach, jak tam jest.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group