Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Czy góry mogą się znudzić ?

Autor Wiadomość
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 11:55   

tatromaniak napisał/a:
Bieszczady dla mni to taki rozlegly teren dawnych PGR ow.
Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.

Bylem 2 razy w Bieszczadach / ostatnio 15 lat temu chyba / i dla mnie Lucyno ten rejon to zupelna dupowa nie pasujaca zupelnie do nazwy gora!!!


Cudnie tak fundamentalnie się z kimś różnić ;)

Mi bardzo bliskie jest postrzeganie gór ktore wyżej zaprezentowała buba.
A co do Tatr i tego co napisał Tatromaniak: dla mnie góry które całe są parkiem narodowym, gdzie nie można rozbić namiotu, gdzie nie można zapalić ogniska to taki bardziej skansen górski niż takie góry jakie ja lubię. Wszystko tam oznakowane, oszlakowane, otabliczkowane...
Każdy się deklaruje, ze z gór to najbardziej kocha Tatry...

Gdyby tylko Tatry istniały i nie było innych pasm to na pewno szybko by mi się znudziły. Inna rzecz, że znudziły mi się i tak ;) Ot, tak dla przyzwoitości staram się raz w roku Tatry odwiedzić, ale zdecydowanie mnie tam nie ciągnie...

Lubię nowe miejsca, niespodzianki, biwaki, gubienie i odnajdywanie szlaków, wędrówki lasami, połoninami, lubie pustkę i spokój, lubię kiedy spotkanie kogokolwiek jest wydarzeniem i niespodzianką... W Tatrach nie ma to szans.

Lubię wracać w piękne miejsca które już odwiedziałem, ale niezbyt często. Jestem pełen podziwu dla ludzi którzy z radością czy entuzjazmem po raz 50-ty wychodzą na Świnicę, czy po raz 64-ty na Wołowiec albo inny Ciemniak ;)
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:00   

Piotrek napisał/a:
Zdaje się, w W Bieszczadach powoli budzą się z ręką w nocniku. Niby promocja tych gór opiera sie ciągle na "przyjeżdżajcie w nasze dzikie góry" a jednoczenie dzięki tej promocji nie wiele z tego już zostało.

Ja tę rozmowę traktuję jako taką internetową przekomarzankę, ot powód to śmiechu.
A na poważnie. Bieszczady są na rozdrożu, większość chce drugiego Podhala z wyciągami, tą całą infrastrukturą. To ludzie spoza regionu, którzy tu zainwestowali pieniądze i chcą zarabiać. Mniejszość to tacy jak ja żyjący jeszcze dzikimi Bieszczadami, które odchodzą w niebyt na moich oczach. Procesu zniszczeń nie da się powstrzymać, można tylko opóźnić. Na szczęście mamy kryzys, wprawdzie w lokalnym radio, telewizji i prasie mówią o kolejnym sukcesie ale to jest wyssane z palca. Na podstawie jednego weekendu dziennikarze są w stanie wyciągnąć niosek o hossie. Oczywiście jednym wiedzie się lepiej, a innym gorzej, Bieszczady rozwarstwiają się. Obserwując to co dzieje się wokół czuje się jak Alicja w krainie czarów. Nic z tego nie rozumiem. Miałam mieć dziś zlecenie, ale stało się coś dziwnego. Jednej grupie odmówiłam, bo za 5 dni pracy z wyjazdem do Lwowa organizator dawał 500 zł. Ktoś jednak to zlecenie przyjął. Drugie padło, przygotowałam świetny program, dałam namiary, wszystko przygotowałam, a organizator w ostatniej chwili wycofał się, bo znalazł przewodnika za pół ceny. A co najgorsze z jednego zlecenia zrezygnowałam, bo szef ośrodka żądał abym to ja osobiście poprowadziła. Byłam pewna, że mam zlecenie wiec musiałam odmówić. Kolega menadżer nie dał zlecenia naszej grupy, bo mamy przez kilku przewodników sp.. opinię. 12 lat mojej pracy i nie tylko mojej poszło się paść przez pijaczkę i osobę która podszywała się pod przewodnika. Wszystko się wali w regionie, od przewodnictwa po organizację. Usiłuję promować dzikie Bieszczady ale to wołanie na puszczy. Nie powstrzyma jedna osoba procesu. Mogę sobie tylko pisać ale pieniądze unijne, presja ludzi bogatych robią swoje. Mamy do czynienia też z kliką żyjącą z pieniędzy unijnych. http://www.grupabieszczady.pl/
Ostatnio zmieniony przez 2013-09-05, 12:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:01   

vertigo napisał/a:
Lubię nowe miejsca, niespodzianki, biwaki, gubienie i odnajdywanie szlaków, wędrówki lasami, połoninami, lubie pustkę i spokój, lubię kiedy spotkanie kogokolwiek jest wydarzeniem i niespodzianką... W Tatrach nie ma to szans.


No właśnie z tym się nie zgodzę do końca, bo ja właśnie nie raz tego doświadczyłem w Tatrach, wprawdzie nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe, łącznie z biwakiem na 2200... ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-05, 12:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:05   

Vision jasne ,że się da tylko nielegalnie.A na przykład w Karpatach w Rumunii są schrony i namiot możesz rozbić w parku narodowym i nikt się do Ciebie nie doczepi wiem co mówię i Vertigo mi przyzna rację bo wiem ,że tam był.
Ostatnio zmieniony przez 2013-09-05, 12:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:07   

kris75 napisał/a:
Vision jasne ,że się da tylko nielegalnie.


Owszem, ale w Polsce prawie nigdzie biwakować nie można, a głównie o polskich górach się tu mówi, więc porównywanie tego tylko do Tatr, jest nie na miejscu. ;)

A tak swoją drogą, też bym był wniebowzięty, gdyby wszędzie można było się na noc legalnie rozwalić. :-o
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-05, 12:11, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:11   

Nic by się nie stało jakby parę takich schronów było w Tatrach





 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:15   

Vision napisał/a:

No właśnie z tym się nie zgodzę do końca, bo ja właśnie nie raz tego doświadczyłem w Tatrach, wprawdzie nie jest to łatwe, ale jak najbardziej możliwe, łącznie z biwakiem na 2200... ;)


Oczywiście teoretycznie jest to możliwe, teoretycznie się da. Ale trzeba się nakombinować, żeby takich klimatów w Tatrach doświadczyć. A jest tyle miejsc, tyle kapitalnych pasm gdzie nie musisz kombinować, ukrywać się, czaić przed strażnikami parkowymi tylko idziesz, rozbijasz się kiedy i gdzie ci się zachce, zbierasz chrust, rozpalasz ognisko... Zresztą, wystarczy poczytać relacje buby, żeby jasne było o co biega ;)

kris75 napisał/a:
A na przykład w Karpatach w Rumunii są schrony i namiot możesz rozbić w parku narodowym i nikt się do Ciebie nie doczepi wiem co mówię i Vertigo mi przyzna rację bo wiem ,że tam był.


Z przyjemnością rację przyznaję! Jak to się kiedy mówiło: dobrze mówi, dać mu wódki ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8305
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2013-09-05, 12:16   

vertigo napisał/a:
Każdy się deklaruje, ze z gór to najbardziej kocha Tatry...


chyba pomyliłeś fora :dev jakbym miał wybrać, w które góry do końca życia nie będę mógł jechać to właśnie wybrałbym te na T... :D

Vision napisał/a:
ale w Polsce prawie nigdzie biwakować nie można

przeglądałem ostatnio odpowiednie ustawy i się zdziwiłem - pozytywnie. Wbrew pozorom tych miejsc jest stosunkowo dużo. I jeszcze pewną ciekawostkę odnośnie wlepiania mandatów za spanie na dziko np. w lesie - dość zaskakującą :D ale o tym może kiedyś opowiem przy jakiejś flaszce ;)

a co do ciemnego nieba to nigdzie nie widziałem takiej ciemności jak w Izerskich w okolicach Chatki Górzystów - tam nawet z technicznego punktu widzenia nie ma co zakłócać okolicy...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2013-09-05, 12:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:17   

vertigo napisał/a:
A jest tyle miejsc, tyle kapitalnych pasm gdzie nie musisz kombinować, ukrywać się, czaić przed strażnikami parkowymi tylko idziesz, rozbijasz się kiedy i gdzie ci się zachce, zbierasz chrust, rozpalasz ognisko...


Uwierz mi, że też jestem za tym, ale niestety, z tym jest co raz gorzej o czym często piszę i nic na to nie poradzimy, a co do relacji buby, to chyba wszystkie jednak legalne nie są... :-o A mogłoby być , gdyby nie te wszystkie ograniczenia i nic złego by się chyba nie stało.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-05, 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:19   

Pudelek napisał/a:
chyba pomyliłeś fora :dev jakbym miał wybrać, w które góry do końca życia nie będę mógł jechać to właśnie wybrałbym te na T... :D

...


No, mogłem napisać "prawie wszyscy" ;)
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:21   

vertigo napisał/a:
Pudelek napisał/a:
chyba pomyliłeś fora :dev jakbym miał wybrać, w które góry do końca życia nie będę mógł jechać to właśnie wybrałbym te na T... :D

...


No, mogłem napisać "prawie wszyscy" ;)


Nie dotyczy Pudelków :haha :haha :haha
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:22   

vertigo napisał/a:
o, mogłem napisać "prawie wszyscy" ;)


Przesadzacie Panowie, tak na szybko przejrzałem listę użytkowników tego forum i jest tu co najmniej 30-tu takich co jakoś szczególnie za Tatrami nie przepada. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-05, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-05, 12:25   

Tak po prawdzie to w każdych górach można znaleźć to co człowieka interesuje, może poza wspinaczką. Nawet w Tatrach uważanych za "przeludnione" da się od ludzi odpocząć, nawet w "dzikich" powiedzmy Bieszczadach można się wśród ludzi utopić.
Raczej nie ma normy, czy podziału.
Ale jest faktem, że najwięcej chyba zwolenników mają Tatry, z resztą nawet po relacjach to widać i po ilości komentarzy.
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:25   

Vision ja taki zaś wnikliwy nie jestem, ale raz w roku w Tatrach bywam tylko raczej tak bardzo wcześnie gdzie niema tłumów i właśnie nadchodzi ten czas żeby coś urobić w Tatrach.
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 12:30   

Vision napisał/a:

przejrzałem listę użytkowników tego forum i jest tu co najmniej 30-tu takich co jakoś szczególnie za Tatrami nie przepada. ;)


To na tym forum jest aż tyle osób ?? :usm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group