Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Czy góry mogą się znudzić ?

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-09-05, 11:04   

lucyna napisał/a:

No właśnie, tylko skały, skały i tłumy i tłumy i górale :D


Zeby chociaz ci gorale byli jacys prawdziwi a nie przebierancy w pseudoludowych strojach do zdjecia z turysta za kupe kasy ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
tatromaniak 


Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 323
Skąd: Podhale
Wysłany: 2013-09-05, 11:09   

Bieszczady dla mni to taki rozlegly teren dawnych PGR ow.
Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.

Bylem 2 razy w Bieszczadach / ostatnio 15 lat temu chyba / i dla mnie Lucyno ten rejon to zupelna dupowa nie pasujaca zupelnie do nazwy gora!!!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 11:10   

Wiecie pamiętam Bieszczady z lat 90tych jak rodzice mnie zabrali tam. Teraz to już nie to...
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-09-05, 11:11   

laynn napisał/a:
Wiecie pamiętam Bieszczady z lat 90tych jak rodzice mnie zabrali tam. Teraz to już nie to...


to ja wlasnie o tych Bieszczadach pisze- ze bylam w nich zakochana.. ale zdechły :(
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 11:16   

Co racja to racja. Choć ja liczę, że niedługa podróż poślubna tam mnie rzuci...
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-09-05, 11:17   

tatromaniak napisał/a:

Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.


Zupelnie inne postrzeganie gor! Dla mnie jak nie ma chwastow, blota i kurzu to nie gory! I fajnie jak w dolinach toczy sie normalne zycie a nie tylko komercha pod turystow. Jak sa prawdziwe wypasy, bacowki.. Jak w dolinach i na zboczach sa jakies zabytki swiadczace o odrebnosci regionu, o jego historii i kulturze... Jak mozna chodzic i biwakowac gdzie sie chce, palic ogniska i kapac sie w gorskich jeziorach..

Odnalazlam takie gory ktore łacza to wszystko- niebotyczne skaly, przejrzyste jeziora, potoki, bloto, kurz i chwasty, brak komerchy, zabytkowe budowle przeczepione do zboczy, prawdziwy folklor i wolnosc wedrowki.. Nawet lodowce tam widac..
Tylko te gory sa cholernie daleko.... :( i czesciej niz raz w roku nie jestem w stanie tam pojechac :(
Ostatnio zmieniony przez buba 2013-09-05, 11:25, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-05, 11:18   

Zdaje się, w W Bieszczadach powoli budzą się z ręką w nocniku. Niby promocja tych gór opiera sie ciągle na "przyjeżdżajcie w nasze dzikie góry" a jednoczenie dzięki tej promocji nie wiele z tego już zostało.
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 11:20   

tatromaniak napisał/a:
Bieszczady dla mni to taki rozlegly teren dawnych PGR ow.
Gora to ma byc gora, skala, potok, jeziorko w ktorym mozna sie przejrzec itp a nie bajoro, chwast, blocisko, kurz.

Bylem 2 razy w Bieszczadach / ostatnio 15 lat temu chyba / i dla mnie Lucyno ten rejon to zupelna dupowa nie pasujaca zupelnie do nazwy gora!!!

I tak trzymaj. Właśnie te przestrzenie mnie mamią.
Potoki mamy aż hej, skał magmowych na szczęście brak, a bajora, chwasty, błotko, błot i błocko to jest to co preferuję.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 11:23   

Taa pojedz tam w długi week zobaczysz dzikosc jak nad morskim okiem 15go sierpnia
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-05, 11:25   

A i zakapiora będzie można też wypożyczyć. Na wieczorne grillowanie :lol

Choć jak sobie przypomnę pierwszy kontakt z Bieczczadami i Tatrami to większe na mnie zrobiły wrażenie te pierwsze.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2013-09-05, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 11:31   

A ja zaś szczerze mówiąc nie lubię podejmować takich tematów, nad wyższością gór wyższych nad niższymi, czy na odwrót. ;) To tak trochę jakbym rozmawiał o muzyce z fanem metalu, będąc fanem rocka i go przekonywał, że rock jest lepszy. Dla mnie wszystkie góry piękne są i nie tylko góry zresztą. Sam najbardziej lubię Tatry, ale do innych nic nie mam i chętnie wszędzie goszczę. Moim zdaniem w każdych górach idzie uciec od tłumów, komercji itp. tylko trzeba być w nich w odpowiednim czasie, tyle, że nie zawsze mi na tym zależy, bo lubię też posiedzieć przy zatłoczonym schronisku czasem i mi to jakoś specjalnie nie przeszkadza, a wiele razy byłem w Tatrach zupełnie sam, na obszarze co najmniej jednego kilometra. Poza tym co do tych Tatr jeszcze, to mam wrażenie, że w nich właśnie najmniej się zmienia, poza cenami w schroniskach, od wielu lat nie widzę tam żadnych nowych atrakcji, a turystów co raz więcej. ;)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-09-05, 11:42, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 11:37   

Każde góry mają swój urok. Tatry wysokość surowosc.
Bieszczady taki klimat wolności (w sensie że nigdzie się nie śpieszy), no i wieczorem czy nocą ta ciemności...
Zresztą inne pasma również swoje cechy mają.
Koniec wywodow ide do domu!!! :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-09-05, 11:43   

laynn napisał/a:
no i wieczorem czy nocą ta ciemności...

Dla tego to nie trzeba jechać w Bieszczady. W Sopotni Wielkiej (Żywiecki) jest strefa ciemnego nieba w związku z obserwacjami astronomicznymi prowadzonymi przez tamtejszą organizację.
Nawet lampy uliczne we wsi są specjalne co by mrok nieba utrzymać.
Obserwacje dostępne dla każdego.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-05, 11:50   

Wiesz Piotrze byłem w Żywieckim w nocy, i uwierz w porównaniu z Bieszczadami to tu jest jasno.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-09-05, 11:55   

A ja właśnie mam ochotę na Bieszczady, chociaż kocham Tatry, i na pewno ta moja miłość będzie trwała wiecznie. Czuje jednak, że przyda mi się mała zmiana.
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime