Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Co ostatnio sfotografowaliśmy...

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5842
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-01-27, 17:45   

Miazga, miazga!
Profil Facebook
 
 
Homunculus 
Mlekoman


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 336
Wysłany: 2020-01-27, 18:19   

Fotki Roberta brzytwa , matryca chyba pełna klatka lub przynajmniej APS-C
Twoje Sebastian też powalają i Sproceta , od razu na moim 55 calach widzę że to chyba co najmniej dobra lustrzanka. :)
_________________
there is no money and will not be
JVR
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2020-01-27, 18:24   

Homunculus napisał/a:
Fotki Roberta brzytwa , matryca chyba pełna klatka lub przynajmniej APS-C
Twoje Sebastian też powalają i Sproceta , od razu na moim 55 calach widzę że to chyba co najmniej dobra lustrzanka. :)

Pełna klatka oczywiście i to już od paru ładnych lat. Choć czasami jeszcze korzystam z APS-C. Powoli jednak muszę myśleć o jakimś nowym body bo mój Nikon jest dość mocno eksploatowany ;)
 
 
Homunculus 
Mlekoman


Dołączył: 30 Mar 2017
Posty: 336
Wysłany: 2020-01-27, 18:56   

Robert J napisał/a:
Pełna klatka oczywiście i to już od paru ładnych lat. Choć czasami jeszcze korzystam z APS-C. Powoli jednak muszę myśleć o jakimś nowym body bo mój Nikon jest dość mocno eksploatowany

Wiem że nic nie zastąpi dobrego sprzętu.
Teraz ostatni lustrzanki mocno staniały , widzę że np. na Allegro jest w czym przebierać , ale na samą myśl że mam dodatkowy balast targać pod górę to mi się odechciewa :D
_________________
there is no money and will not be
JVR
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-27, 21:15   

To kup modne bezlustra.
Choć powoli one zaczynają gonić lustra. Taki a7III już nieźle rokuje. I samo body mało waży, choć szklarni nie da się odchudzić.

Robert zdjęcia bardzo, bardzo fajne. Co to za szkło, co tak wygina wieże? ;)
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2020-01-27, 23:38   

Homunculus napisał/a:
Robert J napisał/a:
Pełna klatka oczywiście i to już od paru ładnych lat. Choć czasami jeszcze korzystam z APS-C. Powoli jednak muszę myśleć o jakimś nowym body bo mój Nikon jest dość mocno eksploatowany

Wiem że nic nie zastąpi dobrego sprzętu.
Teraz ostatni lustrzanki mocno staniały , widzę że np. na Allegro jest w czym przebierać , ale na samą myśl że mam dodatkowy balast targać pod górę to mi się odechciewa :D


Jak bezlusterkowca to dla większości osób wystarczy coś z serii Sony 6xxx. Body bardzo małe jednak tak jak piszesz dobre szkła zawsze będą swoje warzyć, ale taki kitowy zoomik wcale nie tak dużo jakby się mogło wydawać.

Ta krzywa wieża to efekt perspektywy z 14-24 mm. Wystarczyło, że ustawiłem wieże w centrum kadru i już wszystko było ok.

 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-28, 12:47   

Zapomniałem, że ogniskowa pod ff, niemniej nieźle wykrzywia.
Jakbym miał wchodzić w system Sony, to na dzień dzisiejszy a7II a za jakiś czas mk3. To już jednak ff.
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2020-01-28, 15:50   

laynn napisał/a:
Zapomniałem, że ogniskowa pod ff, niemniej nieźle wykrzywia.
Jakbym miał wchodzić w system Sony, to na dzień dzisiejszy a7II a za jakiś czas mk3. To już jednak ff.


Ty zapewne tak bo raczej nie będziesz chciał się "cofać" w rozwoju sprzętowym, ale jeżeli ktoś kto nigdy nie korzystał z chociażby najtańszej lustrzanki, a nie wyobraża sobie dźwigać takiego dużego i ciężkiego sprzętu i jednocześnie chce mieć coś co będzie robić zdecydowanie lepsze zdjęcia aniżeli smartfon czy jakiś aparat kompaktowy to uważam iż powinien iść w coś takiego jak sony serii a6xxx, Olympus OM-D E-M10 Mark II lub Fuji X-T20.
Na chwilę obecną Nikon czy Canon nie mają odpowiedników jeżeli chodzi o gabaryty i wagę.


A co to znaczy "to już jednak FF ?" Przecież zmieniając system i tak musiałbyś sprzęt kompletować od nowa ;)
 
 
Robert J 


Wiek: 44
Dołączył: 08 Gru 2013
Posty: 1375
Wysłany: 2020-01-28, 20:14   

Tak wyglądały Jesioniki w ostatnią sobotę ze Starorobociańskiego wierchu :)







 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-01-28, 20:29   

Cytat:
A co to znaczy "to już jednak FF ?

O przelicznik ogniskowej. Na apsc trzeba dodać, ja często zapominam i porównuje teoretycznie te same ogniskowe, a to jednak inne obrazowanie.
No cóż, oglądałem kilka filmów o min a7III czy II i chciałbym zobaczyć, porobić zdjęcia. Bo jest kilka ciekawych funkcji.
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3731
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2020-01-30, 17:42   

Wróćmy za ziemię.O aparatach to nie ten dział :)
Pobieliło.



Babia pokazała focha.




 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-02, 09:17   

Z czwartku



;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-02-02, 14:49   

Co Ty, książki fotografujesz?
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-02-02, 19:59   

Nie, ale byłem wtedy na prawie 2700 metrach :lol
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3731
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2020-02-06, 17:40   

W końcu troszkę mrozu, śniegu oraz szadzi w zimie :)





























Brakowało mi jeszcze błękitnego nieba,ma być w niedzielę.Już się nie mogę doczekać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group