Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Biwak w górach.

Autor Wiadomość
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2022-06-22, 16:39   

świetny debiut z biwakowaniem w górach! :) i z małymi przygodami. :P Dopisały Ci też warunki pogodowe, zachód słońca świetny, te czerwone niebo, o poranku bardzo ładnie wyglądały mgiełki w dolinach... No i sprytnie ukryłeś miejsce tego biwaku w relacji nie pisząc gdzie to. Ja na początku myślałem, że to okolice Muńcoła.
Mi w górach pod namiotem zdarzało się spać parę razy (ostatnio 4 nocki w Beskidzie Wyspowym zeszłego lata), jednak zawsze z bazą w jednym miejscu. Raz spałem też w wiacie nie mając ani śpiwora ani karimaty. :P
Niestety nigdy jeszcze nie wędrowałem z namiotem i dużym plecakiem... zbieram się do tego i zebrać nie mogę :D Muszę w końcu zakupić sobie taki mały namiocik i gdzieś ruszyć. Właśnie jakaś polanka, hala z widokiem na zachód, wschód słońca byłoby idealnie... i tak blisko natury ;)
Przydałby się też towarzysz, jednak jakoś samemu spędzać noc w górach dziwnie, chyba miałbym trochę stracha. Tylko nie wiem czy bardziej bałbym się zwierząt czy jakiś dziwnych ludzi. Choć może to też kwestia przyzwyczajenia, jeszcze 4-5 lat temu samotna wędrówka po górach w nieznanym terenie była dla mnie praktycznie czymś nie do pomyślenia. Zmieniło mi się i takie wędrówki teraz bardzo lubię i ruszam chętnie jeśli nikt ze mną nie chce iść, Czuję wtedy jakąś taką wolność, sam decyduję gdzie idę, kiedy się zatrzymać i bliskość z naturą. Jednak zawsze po dniu spędzonym samotnie idę spać do schroniska, a tam spotykam ludzi i lubię pogadać z nimi wieczorami. W przypadku namiotu byłbym samotny cały czas. ;)
Widzę, że tu też są chętni na jakieś namiotowanie... to może kiedyś zrobimy jakieś współne w kilka osób :P
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2022-06-22, 16:42, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-22, 21:56   

opawski1 napisał/a:
No i sprytnie ukryłeś miejsce tego biwaku w relacji nie pisząc gdzie to.

Dobrze by było odwlec w czasie rozpoznawalność tego miejsca :)
opawski1 napisał/a:
Niestety nigdy jeszcze nie wędrowałem z namiotem i dużym plecakiem... zbieram się do tego i zebrać nie mogę

Ja też i też :D
opawski1 napisał/a:
samemu spędzać noc w górach dziwnie, chyba miałbym trochę stracha.

Strach ma wielkie oczy. Ja też wolałbym z kimś pojechać, po prostu posiedzieć przy ognisku, a tak samemu mi się go po prostu nie chciało rozpalać, ale jak mam czekać lata aż kolegom się terminy zgrają...to jadę sam. Inna kwestia, że sam nie mam jeszcze też tyle wolnego, więc często nawet wiedząc o jakiejś propozycji wycieczki, nie zawsze mogę jechać.
opawski1 napisał/a:
to może kiedyś zrobimy jakieś współne w kilka osób

Z miłą chęcią, ale...wakacje odpadają. Może wrzesień? :)
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2653
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2022-06-23, 19:01   

laynn napisał/a:
gdy skierowali światło na mój namiot, to obok nich zaświeciły się dwoje oczu. Chłopaki myśleli, że to mój pies, a ja jestem rano pewien, że dobrze słyszałem skrobanie w tropik.

Życie Ci uratowali. Dużo nie brakło a byś robił za babcię Czerwonego Kapturka :)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-24, 10:15   

O to ja im muszę podziękować (postawić piwo?) ;) :D
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2653
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2022-06-24, 17:07   

Cytat:
O to ja im muszę podziękować

Wypadałoby.
A
laynn napisał/a:
postawić piwo
powinieneś mi, za zwrócenie Twojej uwagi na jakże ważną kwestię :)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-24, 20:24   

włodarz napisał/a:
za zwrócenie Twojej uwag

Jak będę jechał w okolice, postaram się postawić :)
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 900
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2022-06-24, 23:17   

opawski1 napisał/a:
świetny debiut z biwakowaniem w górach! :) i z małymi przygodami. :P Dopisały Ci też warunki pogodowe, zachód słońca świetny, te czerwone niebo, o poranku bardzo ładnie wyglądały mgiełki w dolinach... No i sprytnie ukryłeś miejsce tego biwaku w relacji nie pisząc gdzie to. Ja na początku myślałem, że to okolice Muńcoła.
Mi w górach pod namiotem zdarzało się spać parę razy (ostatnio 4 nocki w Beskidzie Wyspowym zeszłego lata), jednak zawsze z bazą w jednym miejscu. Raz spałem też w wiacie nie mając ani śpiwora ani karimaty. :P
Niestety nigdy jeszcze nie wędrowałem z namiotem i dużym plecakiem... zbieram się do tego i zebrać nie mogę :D Muszę w końcu zakupić sobie taki mały namiocik i gdzieś ruszyć. Właśnie jakaś polanka, hala z widokiem na zachód, wschód słońca byłoby idealnie... i tak blisko natury ;)
Przydałby się też towarzysz, jednak jakoś samemu spędzać noc w górach dziwnie, chyba miałbym trochę stracha. Tylko nie wiem czy bardziej bałbym się zwierząt czy jakiś dziwnych ludzi. Choć może to też kwestia przyzwyczajenia, jeszcze 4-5 lat temu samotna wędrówka po górach w nieznanym terenie była dla mnie praktycznie czymś nie do pomyślenia. Zmieniło mi się i takie wędrówki teraz bardzo lubię i ruszam chętnie jeśli nikt ze mną nie chce iść, Czuję wtedy jakąś taką wolność, sam decyduję gdzie idę, kiedy się zatrzymać i bliskość z naturą. Jednak zawsze po dniu spędzonym samotnie idę spać do schroniska, a tam spotykam ludzi i lubię pogadać z nimi wieczorami. W przypadku namiotu byłbym samotny cały czas. ;)
Widzę, że tu też są chętni na jakieś namiotowanie... to może kiedyś zrobimy jakieś współne w kilka osób :P

Akurat niedaleko od szczytu Suchej Góry jest bardzo fajny szałas, tak więc jest jeszcze opcja spania bez obaw o nieproszonych gości typu miś. Trzeba tylko zboczyć trochę ze szlaku (szałas jest zaznaczony na mapy.cz) . Dobrze by było też zapytać o pozwolenie zabiwakowania (numer telefonu wisi w środku). Szałasem opiekuje się bardzo sympatyczna lokalna ekipa 😁
Ale w lecie też wolę spać w namiocie, tym bardziej, że szczyt Suchej jest wyjątkowo widokowy 😁
A ci do wspólnego biwakowania - No jasne, że można by było :lol
Dam znać za niedługo co i jak.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-25, 10:55   

Problem z tą chatką, jest taki, że nie jest na szczycie ;)
Mijałem ją rok temu, chłopaki co się po nocy kręcili, to byli z tej ekipy co remontowali ją, podobno starzy właściciele się o nią upomnieli.
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2022-06-27, 08:14   

laynn napisał/a:
Z miłą chęcią, ale...wakacje odpadają. Może wrzesień? :)

Z chęcią! Wrzesień to miesiąc kiedy w ostatnich latach najczęściej wyjeżdżam w góry.

maurycy napisał/a:
Akurat niedaleko od szczytu Suchej Góry jest bardzo fajny szałas, tak więc jest jeszcze opcja spania bez obaw o nieproszonych gości typu miś. Trzeba tylko zboczyć trochę ze szlaku (szałas jest zaznaczony na mapy.cz) . Dobrze by było też zapytać o pozwolenie zabiwakowania (numer telefonu wisi w środku). Szałasem opiekuje się bardzo sympatyczna lokalna ekipa 😁
Ale w lecie też wolę spać w namiocie, tym bardziej, że szczyt Suchej jest wyjątkowo widokowy 😁
A ci do wspólnego biwakowania - No jasne, że można by było :lol
Dam znać za niedługo co i jak.

O! To w tych okolicach jest jeszcze chatka super ;) I dobrze, że ktoś się nią opiekuje. Trzeba będzie odwiedzić okolice Suchej Góry. :D
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Profil Facebook
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-06-27, 09:20   

Nie tylko telefon przekręca tekst:
laynn napisał/a:
zjadam bułkę zagryzając giętą


:D :D :D
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14365
Wysłany: 2022-06-27, 09:24   

Miało być :

Zjadam bułkę zagryzając piętą.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-27, 09:36   

dakOta, gięta to pęto kiełbasy :P albo:
Dobromił napisał/a:
piętą



:D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14365
Wysłany: 2022-06-27, 09:38   

Kolega leśnik ma pod opieką Suchą Górę. Napuszczę go na Was. Okrutny pijak.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2022-06-27, 09:38   

A... no widzisz, nie znam Twojego języka! A też stawiałam na piętę. I jak sobie wyobraziłam to wizualnie, to dużo radochy miałam.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-06-27, 10:14   

dakOta napisał/a:
dużo radochy miałam.

Też mam teraz banana, jak sobie wyobrażam, jak się śmiejesz :D
Dobromił napisał/a:
Napuszczę go na Was. Okrutny pijak.

Trzeba w takim razie wziąć zapasy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group