Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Aparaty

Autor Wiadomość
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2023-08-26, 15:56   

Ciekaw jestem, ile kosztowałby aparat kompaktowy wyposażony w procesor i oprogramowanie analogiczne do smartfona. Mógłby to być złoty środek, ale podejrzewam, że drogi i w sumie niszowy produkt.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5835
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-26, 15:59   

Czytałem kiedyś taką opinię, że producenci kompaktów przespali ten moment, gdzie mogli dodać do aparatu właśnie takie funkcje, jak ma smartfon, czyli zaawansowaną automatyczną obróbkę, filtry itp, do tego jeszcze Bluetooth albo Wi-Fi, żeby łatwo przesłać zdjęcia.
Może by się kompakty obroniły, może nie.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2023-08-26, 16:52   

Sebastian napisał/a:
ile ludzi robiło zdjęcia lustrzankami?

ja miałem lustrzankę od taty, ale potem ona zaczęła się psuć, więc przez jakiś czas korzystałem z małpek. Oprócz banalnej obsługi były one przecież znacznie tańsze niż lustrzanki
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5835
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-26, 16:54   

Teraz smartfony też są tańsze od lustrzanek.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2023-08-26, 17:03   

Zależy który smartfon i która lustrzanka ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378

Wysłany: 2023-08-26, 17:07   

Miałem ostatnio szanse przypomnieć sobie stare czasy, pod Baranią młoda parka poprosiła o zrobienie foty i mieli coś podobnego (Olimpus) ze zdjęcia Seby, na klisze, byłem w szoku ...
Jeszcze bardziej byłem w szoku jak usłyszałem cenę filmu 100 - 58 zł
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2023-08-26, 17:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-08-26, 18:26   

Oj panowie, wychodzicie/my na snobów ;) ale co racja, to racja. Zdjęcia wolę robić aparatem a nie telefonem.
Zresztą lustrzanki to towar na wymarciu, jedynie Pentax zamierza je produkować, ale wprost porównano ten produkt do adapterów. Będzie to drogie hobby, zresztą już jest bo najnowsza lustrzanka klasy APSC kosztuje 9tys zł.
Choć przyznam się, że po ostatnim pomacaniu Adriana nowego aparatu, zaczynam się zastanawiać nad bezlustrem. Małe, lekkie.

Co do telefonów, to ostatnio rozmawiałem z fotografem współpracującym z naszą firmą i on zdjęcia jednak robi lustrem ale już filmy kręci jabłkiem.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5835
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-26, 19:31   

Na snoba? Czy w obecnych czasach snobizmem jest robienie zdjęć lustrzanką / bezlusterkowcem? Wg mnie nie, w przeciwieństwie np. do kupowania płyt winylowych, jak się nie ma gramofonu (jest takie zjawisko).
Prędzej wzbudzisz podziw wśród gawiedzi najnowszym modelem iPhona niż nowym aparatem, czy obiektywem.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-08-27, 23:07   

Z pewnością już niedługo smartfony będą robiły również zdjęcia o nie gorszych parametrach niż te z lustrzanki, będą miały zajebiste zoomy itp idt. Być może już to jest możliwe, a jedynie nie stosowane, żeby zarabiać na lustrzankach droższych, bądź po prostu zejść z nich z rynku.

Technika rozwija się błyskawicznie, a jej dostępność jest warunkowana jedynie zyskiem - opłaca się już wypuścić produkt czy jeszcze nie ;) .
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378

Wysłany: 2023-08-28, 08:10   

Widziałem już projekt telefonu z wysuwanym zoomem, aparat był lekko wysunięty poza telefon, ale wszystko wyglądało przyzwoicie :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2023-08-29, 22:58   

Adrian napisał/a:
Widziałem już projekt telefonu z wysuwanym zoomem, aparat był lekko wysunięty poza telefon, ale wszystko wyglądało przyzwoicie :)


Mysle, ze smarfon z zoomem przyniajmniej 50 by mnie zachęcił do porzucenia zarowno aparatu jak i guzikowego telefonu :lol W tym aspekcie czekam wiec wyjatkowo na rozwój techniki :P

I jakosc zdjec by mnie zapewne w pelni satysfakcjonowała. Bo np. te zdjecia wrzucone wczesniej przez Prezesa to na moje oko są super! Nic wiecej nie trzeba - wyraznie, ostre, ładne kolory, czuć klimat. Nie moge rozkminic co jest z nimi nie tak? No moze jakies defekty by wyszły jakby bilbord z tego zrobic na pół bloku?

Nie wiem. Moze ja cos z oczami mam nie tak. Ale czesto widzac foty z telefonu i z lustrzanki - ni chu chu nie widze roznicy. Wiec po co dzwigac? No chyba ze dla przyjemnosci trzymania w ręce jak ktos tam wczesniej pisał ;)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2023-08-29, 23:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378

Wysłany: 2023-08-30, 05:42   

Z jednej strony sam bym zmienił i miał wszystko w jednym małym urządzeniu, ale satysfakcja z robienia i obrabiania zdjęć, to już jest niewytłumaczalne ;)

Zdjęcia z telefonu tracą na jakości kiedy je wyświetlimy na komputerze albo tv, gdyby je wywołać to pewnie też mogłoby być różnie z jakością ...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2023-08-30, 13:36   

I to jest właśnie kłopot. Bo gdyby te zdjęcia po powiększeniu były takiej jakości jak ze zwykłego np. Lumixa TZ (którego mam) to by mi starczyło. Ale być może telefony za 3-5 tyś takie foty robią, tego nie wiem. Mój tani badziew robi zdjęcia, które są fajne na telefonie oglądane ale jak się zdjęcie otworzy w kompie to widać paćkaninę. Mimo iż rozmiar nie jest mały.

Ale to byc może celowo jest tak robione, bo producenci smartfonów zdają sobie sprawę, że 99 % użytkowników zdjęcia ogląda właśnie na smartfonach, a w nich wszystko-ze względu na mały rozmiar ekranów- wygląda zajebiście.
Wystarczy wejść na FB z kompa, pootwierać zdjęcia ludzi w pełnym rozmiarze i zazwyczaj wychodzi papka. Ale na fonie są piękne.

Tak czy siak, sądzę, że technicznie jest to możliwe by smartfony robiły zdjęcia bardzo dobrej jakości, tylko nie jest to stosowane.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378

Wysłany: 2023-08-30, 13:55   

Kuzyn Izy robi zdjęcia aparatem i telefonem (Iphone) I mówi że tam są RAWy, które można normalnie w lightromie obrabiać.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2023-08-30, 17:56   

Piotrek napisał/a:
Wystarczy wejść na FB z kompa, pootwierać zdjęcia ludzi w pełnym rozmiarze i zazwyczaj wychodzi papka.

No dobra. Zdjęcie z jabłka. Coś jest nie tak przy oglądaniu na kompie? Może coś tam przy transferze na forum ucieka, ale chyba nie ma dramatu. Albo ja mam za małego kompa ;)

Ostatnio zmieniony przez Prezes 2023-08-30, 17:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group