Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Aparaty

Autor Wiadomość
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2023-08-26, 09:55   

opawski1 napisał/a:
Ja bym nie mógł tak iść beż dobrych zdjęć... dla mnie lustrzanka przy takiej wyprawie to rzecz niezbędna.

mam to samo, wyjazd w góry bez aparatu to nie wyjazd ;)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378

Wysłany: 2023-08-26, 10:25   

Pudelek napisał/a:
opawski1 napisał/a:
Ja bym nie mógł tak iść beż dobrych zdjęć... dla mnie lustrzanka przy takiej wyprawie to rzecz niezbędna.

mam to samo, wyjazd w góry bez aparatu to nie wyjazd ;)


Czy takie podejście można już podciągnąć pod jakieś schorzenie psychiczne bądź zboczenie :msd

Pytam, bo też tak mam :lol
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2023-08-26, 10:33   

Tu jest więcej takich szurniętych ;) - np ja.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5835
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-26, 10:45   

laynn napisał/a:
Tu jest więcej takich szurniętych ;) - np ja.

Ja też. Trzeba to docenić, bo to coraz rzadsza przypadłość, może ktoś o nas kiedyś napisze jakąś pracę naukową :) albo chociaż pokaże w telewizji śniadaniowej ;)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2023-08-26, 11:16   

Adrian napisał/a:
Czy takie podejście można już podciągnąć pod jakieś schorzenie psychiczne bądź zboczenie

a poszedłbyś w góry bez butów? Bo ja nie :-o

Cytat:
Trzeba to docenić, bo to coraz rzadsza przypadłość

moim zdaniem wręcz odwrotnie: po prostu aparaty zostały zastąpione smartfonami. Znasz kogoś, kto zostawiłby w domu smartfona idąc w góry? A biorąc go nie zrobił nawet jednego zdjęcia? Bo ja nie.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2023-08-26, 11:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5835
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-26, 11:24   

Chodziło mi o to, że coraz rzadszą przypadłością jest robienie zdjęć w górach lustrzanką.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2023-08-26, 11:31   

Bo lustrzanki się kończą, podobnie jak fora czy blogi. Choć rezygnują z nich raczej ludzie, dla których jednak robienie zdjęć nie było wielką pasją.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378

Wysłany: 2023-08-26, 11:38   

Jeżeli ktoś z was miał okazję zrobić zdjęcie telefonem np Aple któryś z tych nowszych modeli, to dla mnie osobiście jest szok, jakie z tego wychodzą foty, więc nie dziwię się że robią telefonem, który beż pierdolenia się z obróbką itd. Mają super foty na FB i Insta.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2023-08-26, 15:01   

Poniższe zdjęcia robiłem telefonem. Za każdym razem próbowałem to samo zrobić aparatem kompaktowym, bez szans. Lustrzanką pewnie da się zrobić i lepsze, ale wymaga to drogiego sprzętu i sporych umiejętności.
Nawet w średnich warunkach często robię lepsze zdjęcia telefonem, bez zabawy w ustawienia trybów itp.
Aparat noszę jeszcze głównie ze względu na duży zoom pozwalający czasem złapać jakiegoś zwierzaka czy inny ciekawy szczegół. Jeśli telefony dojdą do poziomu zoomu optycznego 30x, to straci to sens. Aparaty będą urządzeniami dla pasjonatów.



 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378

Wysłany: 2023-08-26, 15:08   

No właśnie ...

Aparat to zabawa, samo przyłożenie do oka i łapanie kadru jest fajne, później obrabianie zdjęć ...
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9378

Wysłany: 2023-08-26, 15:12   

Adrian napisał/a:
No właśnie ...

Aparat to zabawa, samo przyłożenie do oka i łapanie kadru jest fajne, później obrabianie zdjęć ...


Drugiego zdjęcia bez użycia statywu bym nie zrobił
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5835
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-26, 15:17   

To drugie zdjęcie fajnie wygląda, ale tylko się ogląda w małym rozmiarze. Na pełnym ekranie radość znika.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1922
Wysłany: 2023-08-26, 15:29   

Rok, dwa, kilka modeli do przodu i na pełnym ekranie też będzie ok. Tymczasem dla potrzeb większości ludzi wystarcza już dzisiaj, bo ta większość ogląda zdjęcia na smartfonach.
Wiadomo, że to jest efekt obróbki procesora, ale mało kogo to obchodzi.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8302
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2023-08-26, 15:33   

Sebastian napisał/a:
Na pełnym ekranie radość znika.

to raz. Dwa - dla mnie zawsze radością było trzymanie aparatu w łapie. Robiąc komuś zdjęcie smartfonem (a kiedyś małpką) nie czuję nic, kompletnie bezpłciowe.

Cytat:
Aparaty będą urządzeniami dla pasjonatów.

już się nimi stały. Spotkanie teraz kogoś w górach z lustrzanką to prawie jak spotkanie z niedźwiedziem albo wilkiem
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2023-08-26, 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5835
Skąd: Kraków
Wysłany: 2023-08-26, 15:50   

Pudelek napisał/a:
Już się nimi stały. Spotkanie teraz kogoś w górach z lustrzanką to prawie jak spotkanie z niedźwiedziem albo wilkiem

Zgadza się, ale przypomnijcie sobie (ci starsi) czasy sprzed rewolucji cyfrowej, czyli np. lata dziewięćdziesiąte ubiegłego wieku, gdy już były dostępne w Polsce w normalnej cenie zachodnie technologie - ile ludzi robiło zdjęcia lustrzankami? Przeważały tzw. małpki, czy "głupie jasie", w tym typie:



Teraz taką "małpką" jest smartfon, oczywiście dużo bardziej zaawansowaną technologicznie. Gdyby jeszcze taki smartfon umiał kadrować zdjęcia, bo to co pstrykają "komórkowcy", to czasem woła o pomstę do nieba.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2023-08-26, 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group