Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

3 w 1

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-02-05, 23:25   3 w 1

Żeby się nie rozdrabniać w jednej relacji zmieszczę trzy ostatnie miłe i sympatyczne wypady. Trzy wypady i trzy Beskidy.
Chciałem dodać "zimowe wypady" ale zima tylko mignęła przez chwilę przykrywając błotnistą nijakość.

Zacznijmy od najstarszej przechadzki końcem stycznia.
Wybrałem się na Skałę Czarownic o której od dawna wiedziałem a której, wstyd przyznać, moje oko na żywo nie widziało. Pogoda trafiła się paskudna , deszcz chwilami dość mocny, szlak to mieszanka śnieżno-błotnej bryi na lodzie, ogólnie mizera.



Jest i skala. Szału nie ma ale sympatyczna całkiem i dość wysoka bo prawie 6 m.


Nieco wcześniej, gdy szedłem ku skale, oko me dopatrzyło obiecujący obryw tuż przy ścieżce który zostawiłem sobie na drugie śniadanie.
W rzeczywistości wychodnia okazała się być mniejsza niż miałem nadzieję, bo niewiele ponad 3 m ale sztuka jest sztuka :-)



Głównym daniem dnia było jednak miejsce o którym kilka dni wcześniej dał mi znać Dobromił. A była to wielka, pięknie wyprofilowana ściana skalna w brzegu niewielkiego potoku wysoka na kilkadziesiąt metrów.



Idąc za ciosem kilka dni później odwiedziłem kolejne miejsce o którym dobrze wiedziałem a w którym nie byłem. Choć plotki głoszą, że "za harcerza" miałem okazję-może, nie pamiętam.
Jaskinia Malinowska, oto cel który osiągam najkrótszym z możliwych dojść czyli karkołomnym odcinkiem z Białego Krzyża :)
Na szczęście nie leje


Jest i cel.
Jaskinia piękna, wrażenie zrobiła na mnie spore. Podziemia wysokie po prawie 10 m, przyjemnie i gęsto kapiące krople wody dają klimat. Żeby do jaskini wejść wypada mieć kawałek liny, choć na upartego jakby się pogimnastykować to i bez niej myślę, że by sie udało. Urwis by sobie z pewnością poradził :-)
Zdjecia niestety (przynajmniej moje) nie oddają tego co na żywo a szkoda.




A na koniec dzisiejsze schrony bojowe w Krzyżowej. W końcu coś w zimowej aurze :)
W zeszłym roku, zdaje się że też w lutym, byłem przy dwóch: K-1 "Kustroń" i K-2 "Szyling", natomiast nie szukałem K-3 "Boruta" który jest po drugiej stronie miejscowości, w dodatku nieco trudniej do niego trafić. Ale obiecałem sobie, że przy kolejnej okazji poszukam i Boruty co też się stało :-)



Jest i "Kustroń"




"Szyrling"




A do "Boruty" trzeba było zejśc znów do wioski i udać się na przeciwległe zbocza.


Zdjęcia wnętrz mogą trochę mylić, w środku jest ciemno ale że zdjęcia robione z lampą więc wygląda jakby wszystkie żyrandole świeciły :-)

I to by było na tyle :-)
Więcej zdjęć->
http://www.zuziawdrodze-a...zarownic012016/
http://www.zuziawdrodze-a...linowska022016/
http://www.zuziawdrodze-a...linowska022016/
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-02-06, 10:13   

U, ta ściana skalna nad potokiem to się długo uchowała przed Wami, faktycznie okazała.
Widzę, że powoli rozszerzacie swoje horyzonty. To dobrze. :)
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-02-07, 20:26   

Myślę, że mimo iż mamy na koncie kilkadziesiąt wszelakich wychodni to i tak stanowi może z 20-30 % tego co się kryje po lasach. Mam na myśli Śląski, Mały i Żywiecki.
Jest moc w skalnym, Beskidzkim świecie :)
 
 
DługiMarek

Dołączył: 07 Lis 2015
Posty: 52
Skąd: Beskid Żywiecki
Wysłany: 2016-02-07, 20:32   

Współrzędne gps tutaj-----> http://www.fortyfikacja.pl/?a=jelesnia#
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2016-02-07, 23:44   

Ta Skała Czarownic jest bezpośrednio przy szlaku, czy trzeba jej nieco poszukać?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2016-02-08, 07:22   

sokół napisał/a:
Widzę, że powoli rozszerzacie swoje horyzonty.


Tak je rozszerzymy, że zejdą się z drugiej strony :)

P.s. Te, Dziki, sklerotyku. Mówiłem Ci też o innych skalach w okolicy. Widzę, że ich nie odwiedziłeś. Trzeba tam wrócić.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-02-08, 07:47   

Mało czasu miałem. Tradycyjnie w ostatniej chwili wyszło że pojadę :rol
A wrócić trzeba, pyknęło by się od razu wysokość tej ściany nad potokiem, bo w pojedynkę nie ma jak.

Wiolcia napisał/a:
Ta Skała Czarownic jest bezpośrednio przy szlaku, czy trzeba jej nieco poszukać?

Bezpośrednio przy szlaku, idzie się dosłownie nad nią i jest widoczna, tak że trudno ominąć. Z Wilkowic po opuszczeniu drogi głównej jakieś pół godziny może będzie.
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 559
Wysłany: 2016-02-09, 11:01   

Piotrek, z ciekawości, wyślij mi namiary GPS na tą mniejszą skałkę oraz skały w korycie rzeki. Dam Ci znać czy to jest to co pisałem, czy jeszcze co innego bardziej na wschód.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-02-09, 13:43   

Ok, będzie na PW
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 559
Wysłany: 2016-02-09, 13:53   

Jak byłeś już w okolicy, to nie korciło by zajrzeć na pobliskie skałki przy zielonym szlaku ( to pewnie to co niejaki Dobromił wspominał wyżej):





Ostatnio zmieniony przez Tomasz 2016-02-09, 14:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2016-02-09, 14:05   

Tomasz napisał/a:
to pewnie to co niejaki Dobromił wspominał wyżej


Nie to.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 559
Wysłany: 2016-02-09, 14:09   

To któro?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14374
Wysłany: 2016-02-09, 14:21   

Ano to :


_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Tomasz 


Dołączył: 12 Lis 2013
Posty: 559
Wysłany: 2016-02-09, 20:01   

A gdzie to to jest, nie kojarzę...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-02-09, 20:19   

Tomasz napisał/a:
Jak byłeś już w okolicy, to nie korciło by zajrzeć na pobliskie skałki przy zielonym szlaku ( to pewnie to co niejaki Dobromił wspominał wyżej):


Te przy zielonym znam, nawet zdjęcia jakieś mi się uchowały starsze. No ale już czasu nie miałem żeby i tam podejść podczas tego wypadu.
Wygląda to na jakiś stary kamieniołom.

Zaraz poszperam za zdjęciami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group