Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

2016.08.27-28 Karkonosko-Sokoli spacerek

Autor Wiadomość
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-30, 13:08   2016.08.27-28 Karkonosko-Sokoli spacerek

Szczęśliwi zabierają w ten weekend tyłek w góry. Mi przypadły w udziale Sudety.
W sobotę spacerek z Jeleniej Góry Cieplic przez Chojnik i Jagniątków na Szrenicę (uproszczona mapa, galeria zdjęć).
Już rano było gorąco, więc chwilę ochłody i cienia znalazłem w kościołach w Sobieszowie (parafialny i pw. Św. Marcina):


Pierwszy cel: zamek Chojnik zdobyty szlakiem czarnym przez Zbójnickie Skały (zbójów nie było, ci siedzą w ... i łupią podatników):



Widoki z wieży zamkowej były też na Karkonosze, gratis tysiące latających mrówek

W Jagniątkowie /Michałowice/ urzekł mnie kościół Miłosierdzia Bożego w przeciwieństwie do szlaku czarnego prowadzącego do schroniska "Pod Łabskim Szczytem" i samego schroniska (tłumy - kolejka ze 30 minut) - od miłego turysty otrzymałem małą mineralkę gratis ;)



Praktycznie dopiero przy schronisku zaczęły się widoki na Szrenicę czy Twarożnik (z zielonego szlaku):


Wszedłem na szlak czerwony, czyli drogę przyjaźni polsko-czeskiej (Cesta česko-polského přátelství) i jej krótkim odcinkiem dotarłem do schroniska Szrenica z uroczymi Trzema Świnkami:

Z pokoju 1-osobowego miałem ładny widok na Czarcią Ambonę w promieniach zachodzącego słońca nad Jizerą (także nad schroniskiem "Na Hali Szrenickiej"):



2016-08-27 Niedziela - trasa Szrenica - GSS - Szklarska Poręba, pociągiem do Wojanowa - Sokoliki - Trzcińsko
Przy wietrznej pogodzie i blasku księżyca oczekiwałem wygodnie w łóżku na wschód słońca ;)


Po śniadaniu czerwonym GSS ruszyłem na stację PKP Szklarska Poręba Górna. Mijałem kolejno schronisko "Na Hali Szrenickiej" z Górami Izerskimi w tle, schronisko i wodospad Kamieńczyka oraz Krucze Skały.




Pociągiem Kolei Dolnośląskich (czyste i z klimatyzacją) dotarłem do stacji Wojanów, mając prawie od razu widoczne dwa cele: pałac w Wojanowie oraz Góry Sokole (Sokoliki):



Pałac w Wojanowie prezentuje się nieźle, dla sąsiedniego w Łomnicy szkoda iść 500m ;)



Wzdłuż Bobru szlakiem zielonym podziwiałem pałac Bobrów oraz dom podcieniowy


Wygodnym szlakiem zielonym wkraczam w Góry Sokole /Sokoliki/ z widokami na Krzywą Turnię i na Husyckie Skały:



Odbijam na czarny szlak, by dotrzeć do zamku Sokolec o podnóża Krzyżnej Góry /642m/, na nią wejść i powrót:


Odwiedzam schronisko Szwajcarka i po krótkim popasie zmierzam na stację kolejową Trzcińsko, na której mając rezerwę 10 minut wracam do cywilizacji /przebierka z widokiem na Sokolik/:


Pociągiem KD (czysto i klima) jadę do Wrocławia. W Wałbrzychu z konduktorem umówiłem się, że wyskoczę tylko na fotkę dworcową (unia "dała" na remont dworca) i coś do picia. Na dworcu brak sklepu lub automatu, więc napoje kupuję po drugiej stronie ulicy. Wracam po 15 minutach i pociąg czeka na mnie ;)

Z dworca PKP Wrocław Główny ruszam na Ostrów Tumski i Stare Miasto - jednak ktoś dotrwał do końca? ;)



Galerie zdjęć:
2016.08.27 Chojnik - Jagniątków - Szrenica
2016.08.28 Szrenica - Szklarska Poręba - Wojanów - Góry Sokole - Trzcińsko
Ostatnio zmieniony przez ceper 2016-08-31, 21:20, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-30, 13:26   

Ech te Twoje kolory życia :P
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2016-08-31, 14:21   

Niektóre miejsca znam, niektórych nie. Wycieczka piękna,a wieczorne fotki zdecydowanie najładniejsze. :)
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
taki1gość 


Dołączył: 24 Sie 2016
Posty: 10
Skąd: Niepołomice
Wysłany: 2016-08-31, 15:40   

Zdjęcia z relacji się nie wyświetlają. :/
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2016-08-31, 15:47   

Mnie się wyświetlają.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-31, 16:58   

Faktycznie nie widztę ich w Firefox, wieczorem poprawię. Uruchom inną przeglądarkę, np. Chrome lub Operę
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-08-31, 20:56   

Też sobie nie pooglądam niestety :-/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-08-31, 21:24   

Firefox nie lubi parametru -rw- (read-write) w adresie obrazu, który jest ignorowany przez inne przeglądarki. Wystarczyło zatem zamienić ciąg znaków -rw-no na -no i po problemie (najszybciej skopiować do notatnika, zamiana i skopiowanie z notatnika).
Przepraszam, że nie sprawdziłem przeglądarki Firefox, od kilku miesięcy nie darzę jej sympatią ;)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
R0BERT 

Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 279
Skąd: Śląsk, ten wyżej.
Wysłany: 2016-08-31, 22:33   

Fajna, emerycka wycieczka, ale na Boga, te dzikie kolory nie dadzą mi dzisiaj spać :o-o , sproketoza się szerzy :rol .
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-09-01, 11:44   

Swe lata mam, więc dzienne podejścia powyżej 2k należą do okresu wspomnień (chociaż gdyby ruszył o świcie zamiast godz. 9). Wydawało mi się, że po "dobrej zmianie" postrzegasz świat bardziej kolorowo niż ja. Zapomniałem, że to jednak Ślůnsk, czyli:
- smog/k/ Cię straszy, a nie poezja kolorów życia,
- tym ze Ślůnska jeszcze nikt nie dogodził - podobnie jak rolnikom należy dopłacać, aby coś robili, a jeszcze lepiej, gdyby nic nie robili :o-o
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Majka 


Dołączyła: 30 Lip 2014
Posty: 919
Skąd: Beskid Mały/ Kraków
Wysłany: 2016-09-01, 13:03   

Piotrek napisał/a:
Też sobie nie pooglądam niestety :-/


Czyli takie same jaja jak z fotkami w mojej relacji :(
_________________
"Wokół góry, góry i góry
I całe moje życie w górach..."
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2779
Skąd: Tychy
Wysłany: 2016-09-01, 18:24   

taki1gość napisał/a:
Zdjęcia z relacji się nie wyświetlają.

Majka napisał/a:
Czyli takie same jaja jak z fotkami w mojej relacji
Piotrek napisał/a:
Też sobie nie pooglądam niestety

Błądzicie.
Jasność ,,bijąca" ze zdjęć cepra jest tak wielka, że niektórzy nie są godni aby je oglądać.... ;)
Łącznie z piszącym te słowa :)
 
 
R0BERT 

Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 279
Skąd: Śląsk, ten wyżej.
Wysłany: 2016-09-01, 18:49   

Kto ma widzieć ten widzi.

Ceperku, nie strosz się od razu, ja tak z sympatii piszę, suwaczki mocno w lewo i będzie dobrze. Jak pojedziesz w Sudety daj znać, coś Ci ciekawego mogę pokazać ;) .
_________________
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny."
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-09-01, 19:36   

Ja z poczuciem humoru zawsze pojeżdżam tych ze Ślůnska, nawet jak nie chcę, to mi się samo napisze ;)
Nie chce mi się bawić suwakami w programach graficznych, prosto z kompaktu posyłam - jak ustawię auto na pokrętle, to mi się nie chce robić takich zdjęć (szare, bure).
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
R0BERT 

Dołączył: 09 Lut 2015
Posty: 279
Skąd: Śląsk, ten wyżej.
Wysłany: 2016-09-02, 19:22   

Jeździsz starym rowerem, zdjęć nie robisz lustrem za 10 kpln, jestem rozczarowany, mam nadzieję, że chociaż nie jeździsz fordem albo skodą ?
_________________
"Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group