Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Dział NA KAZDY TEMAT tylko dla chętnych

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom

Wysłany: 2019-07-26, 20:21   Dział NA KAZDY TEMAT tylko dla chętnych

Drodzy Forumowicze.

Na podstawie kilku ostatnich wydarzeń - a także na podstawie otrzymanych przez nas sygnałów od kilku forumowiczów - podjęliśmy decyzję o wydzieleniu dla chętnych pokoju "Na każdy temat"

Niektórym te tematy są solą w oku, więc postanowiliśmy zmienić troszkę zasady gry.



Dostęp do tego pokoju uzyskuje się w prosty sposób.
Należy dołączyć do grupy XXX.

http://gorybezgranic.pl/xxx,g,996.htm


Kliknąć na link i wcisnąć DOŁĄCZ

Niestety, dołączenie do grupy wymaga akceptacji (w zamyśle miało się to automatycznie dodawać, ale mamy ograniczony skrypt)

Będziemy się starać Wasze prośby o dołączenie realizować na bieżąco.

Po uzyskaniu akceptacji jesteście członkami grupy i możecie bez obaw pisać co chcecie.

Osoby, które nie będą w grupie, nie będą widziały postów niegórskich.

Dodatkowo jest jeszcze to ---> http://gorybezgranic.pl/forums_ignore.htm i tu można ignorować całe działy, jak ktoś ma ochotę.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2019-12-01, 09:50, w całości zmieniany 5 razy  
Profil Facebook
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-07-26, 22:50   

Czy jest techniczna możliwość, żeby z automatu NIE podświetlało się, że w tej grupie są nowe posty? Albo żebym mogła sobie indywidualnie to ustawić, to NIEpodświetlanie?
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-26, 22:53   

No właśnie teoretycznie, bo tego jeszcze nie wiemy. ;) Właśnie to może być plus, że te posty o których piszesz jak się nie należy do tej grupy nie powinny się wyświetlać w ogóle jako nieprzeczytane itp. ;) Poza tym to nie ma chyba aż tego znaczenia, jak i tak się ich nie przeczyta, dopóki się nie dołączy do takiej grupy. ;) Przyznam szczerze, że jak dla mnie to bardzo ciekawy eksperyment, bo nikomu niczego nie zabrania. Ma się swobodę i przynajmniej wiadomo w jakim gronie się pisze. Co dla mnie jest bardzo kluczowe, bo przynajmniej się okaże, czy ktoś rzeczywiście w gronie znajomych chce podyskutować na jakiś niekoniecznie wygodny temat...
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2019-07-27, 06:27   

IMHO krok w kierunku zarżnięcia forum.

Sama myśl, że są tematy, o których nie wolno dyskutować otwarcie, jest jakaś pokręcona.

Treść (nie temat) - można i należy moderować, pewnych zasad należy przestrzegać. Na każdy temat da się rozmawiać normalnie.

Robicie jakieś dziwne tematyczne getto, bo się wrażliwym nie podoba, że użytkownicy mają poglądy i je wyrażają? Nikt nikomu nie każe czytać danego tematu, tak jak nie każe wpisywać się do jakiejś dziwnej grupy.

To już nie będzie "bez granic".
Ostatnio zmieniony przez Prezes 2019-07-27, 06:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-07-27, 10:33   

To nie do końca tak jak mówisz. Nic nie będzie ograniczone ani nie zniknie, nadal będzie widoczne i sam nadal będę się czasem przepychał w tych "niewygodnych" tematach. Żadnych banów i usuwania. Nie ma żadnej grupy dla wybrańców i nic nie zniknie, po prostu jednorazowo klikniesz, że chcesz, że się decydujesz świadomie i tyle. A jak nie chcesz to cię te okrutne tematy będa niby omijać.
Nie da się wszystkim dogodzić i już bokiem wychodzi to ciągłe marudzenie (za i przeciw) i taki układ ma to - teoretycznie - rozwiązać, bo przesuwa wybór na użytkownika. Więc nic nikomu nie będzie narzucone. A jednocześnie nikt nie będzie już miał podstaw do czepiania się, bo sam ma wybór i sam podejmuje decyzję.

Osobiście nadal uważam tak jak wyraźnie wcześniej pisałem, że każdy jest dorosły i ma rozum, i jak go coś nie interesuje to nie czyta, ale jednocześnie nie utrudnia tego innym. Tematy są w tytułach wraźnie opisane i wiadomo co w nich jest. I w zasadzie nic nie trzeba by zmieniać. Ale jak widać nie jest to takie oczywiste.
I zawsze będzie kwenkanie albo jednych albo drugich.
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2019-07-27, 10:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-07-27, 11:08   

Piotrek napisał/a:

Osobiście nadal uważam tak jak wyraźnie wcześniej pisałem, że każdy jest dorosły i ma rozum, i jak go coś nie interesuje to nie czyta, ale jednocześnie nie utrudnia tego innym. Tematy są w tytułach wraźnie opisane i wiadomo co w nich jest. I w zasadzie nic nie trzeba by zmieniać. Ale jak widać nie jest to takie oczywiste.
I zawsze będzie kwenkanie albo jednych albo drugich.



O to to.

Podobnie mam z funkcją "ignoruj".

Nie korzystam z niej w sensie możliwości stworzonych przez forum.

Natomiast jeśli dany użytkownik w mojej opinii najpewniej miałby się rozpłakać lub popaść w histerię po moim wpisie w jego stronę to zwyczajnie odpuszczam pisanie z takim userem.

Łamało by mi to serce.

Kwestia wyboru.

Ps.
Jeśli powstanie relacja gdzie autor napisze że w trakcie wycieczki minął się z grupą pedofili w koloratkach to też ją przeniesiecie do archiwum "X" ?
Albo takowa będzie pełna durnych i obraźliwych dla niektórych reminiscencji historycznych zahaczających de facto o tzw. "politykę historyczną" ?
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2019-07-27, 11:13   

Piotrek napisał/a:
A jak nie chcesz to cię te okrutne tematy będa niby omijać.

Tak tak, najlepiej udawajmy, że tych okrutnych tematów w ogóle nie ma. Generalnie da się uciec przez rzeczywistością, ale obawiam się, że wymaga to innego rodzaju środków, w tym farmakologicznych.

Piotrek napisał/a:
Nie da się wszystkim dogodzić i już bokiem wychodzi to ciągłe marudzenie (za i przeciw) i taki układ ma to - teoretycznie - rozwiązać, bo przesuwa wybór na użytkownika.

Nic nie przesuwa, każdy cały czas ma wybór - czytać, albo nie.

Tworząc "rezerwat trudnych tematów" robicie cyrk, który niczego nie załatwia, za to znakomicie ośmiesza to forum. Już jedno takie pamiętam, gdzie wszyscy musieli być mili i grzeczni.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-07-27, 11:17   

Prezes napisał/a:
Generalnie da się uciec przez rzeczywistością, ale obawiam się, że wymaga to innego rodzaju środków, w tym farmakologicznych.



No nie wiem czy się da uciec.

Amisze próbują ale z różnym skutkiem.

https://pl.wikipedia.org/...dek_(film_1985)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2019-07-27, 11:32   

A tam - jak się nie da.

Prezes napisał/a:
Już jedno takie pamiętam, gdzie wszyscy musieli być mili i grzeczni.

Odnalazłem, w internecie nic nie ginie:

http://www.gorskiswiat.pl...=29372#pid29372

Cytat:
"(…)Kiedy czytałem wszystkie posty, zamieszczone w kilku tematach, a zwłaszcza gdy przejrzałem załączniki, które zamieścił Paaulo, doszedłem do przekonania, że ich teksty kierowane do Was i dialogi prowadzone między sobą są pełne trupiego odoru. Nad ich głowami unoszą się opary na wpół strawionego, podłej jakości piwa, pod wpływem którego wypisują brednie o wolności słowa, o zasadach demokracji, o sektach. Sami stworzyli w obrębie TG niebezpieczną sektę, posługując się złem, chamstwem i brakiem poszanowania ludzkiej godności jako swym narzędziem walki - sektę nurzającą się z lubością we własnych pseudointelektualnych fekaliach - zakompleksieni i sfrustrowani megalomani! (wiem, że używam niezgodnych z regulaminem Górskiego Świata sformułowań). Na szczęście zło, chociaż może okazać się bardzo silne i może wyrządzić wiele strat, jest wewnętrznie spróchniałe i jego żywot jest krótki i zawsze obraca się przeciw tym, którzy nim władają.(…)"

Nie idźcie tą drogą.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-07-27, 11:53   

Nie trzeba sięgać do wykopalisk archeologiczny.

Nieco nowszy przykład i chyba bardziej groźny.

https://wolnosc24.pl/2017...udzkie-pojecie/
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2019-07-27, 12:29   

Prezes napisał/a:
Sama myśl, że są tematy, o których nie wolno dyskutować otwarcie, jest jakaś pokręcona.


Ależ nic takiego w tym przypadku nie ma miejsca, klikasz dołącz i rozmawiasz otwarcie jak Ci się podoba. Coś jak teraz, chcesz napisać posta, czy przeczytać co się dzieje w jednym ukrytym dziale, musisz się zalogować. Więc można by pójść całkiem w drugą stronę i w imię wolności, pozwolić tu pisać i czytać każdemu, po co się ma logować na jakieś dziwne forum. ;)

Prezes napisał/a:
Robicie jakieś dziwne tematyczne getto, bo się wrażliwym nie podoba, że użytkownicy mają poglądy i je wyrażają? Nikt nikomu nie każe czytać danego tematu, tak jak nie każe wpisywać się do jakiejś dziwnej grupy.


A poglądy dalej będziesz mógł wyrażać jak do tej pory, nikt nikomu tego nie zabroni.

telefon 110 napisał/a:
Ps.
Jeśli powstanie relacja gdzie autor napisze że w trakcie wycieczki minął się z grupą pedofili w koloratkach to też ją przeniesiecie do archiwum "X" ?
Albo takowa będzie pełna durnych i obraźliwych dla niektórych reminiscencji historycznych zahaczających de facto o tzw. "politykę historyczną" ?


A czy do tej pory takie offtopy się przenosi do tematu polityka? Nie. Więc to pozostaje bez zmian, jak wyjdzie tam taki offtop, to po prostu trudno, nie ma to recepty i już. Różnica między taką relacją, a rozmowami w temacie o polityce jest taka, że taka relacja przepada bardzo szybko, a temat polityka cały czas żyje i rozmawia się w nim na bieżąco.

Prezes napisał/a:
Już jedno takie pamiętam, gdzie wszyscy musieli być mili i grzeczni.


Ale tu nikt nikomu nie każe być grzecznym, dalej masz możliwość tak samo jak do tej pory pisać w tych samych tematach, tylko w innym miejscu. Możesz mówić co chcesz, ale to też jednak jest forum górskie przede wszystkim, a tematy poboczne są tylko jego dodatkiem. Więc też nie widzę potrzeby, żeby były traktowane na równi z górskimi. Na forum z którego sam korzystasz obecnie (FTG), też, żeby poczytać o polityce, a nawet nie tylko polityce, bo o czymkolwiek poza górami, trzeba się zalogować. I też pomimo, że ja tam nie piszę, ale czytam często i za każdym razem muszę się logować, po kilka razy, bo zanim dojdę do końca strony, to przy przejściu na kolejną już jestem wylogowany i znów muszę się logować. Czy tamte forum też tak bardzo się wstydzi tych niegórskich tematów, że musi je ukrywać przed niezalogowanymi? Ja tak nie uważam, nie jest to dla mnie żaden problem, nawet uważam, że dobrze zrobili. W dodatku jest to chyba jedyne górskie forum, które przetrwało tyle lat i dalej ma się nie najgorzej. ;)

Jak dla mnie jednak trochę przesadzacie z tymi ocenami i zamachem na wolność i swobodę. ;)

Mi tam pomysł się akurat bardzo podoba i sporo plusów się w nim doszukałem. Minusów znacznie mniej. Bo po pierwsze. Ja tak jak Wy wyżej, nie mam problemu z ignorowaniem czegoś, też nie używałem nigdy nigdzie tej funkcji. U mnie podobnie jak u Was takie coś zachodzi w głowie, wystarczy coś po prostu ominąć i tyle. Ale jak widzicie wielu użytkowników ma z tym problem, niby ignoruje, niby nie czyta, a potem okazuje się co innego. Więc dla takich to będzie bardzo dobry sprawdzian swojej woli. Czy faktycznie ich tak drażnią te tematy i są w stanie je ominąć, czy jednak ulegną i sami dołączą do tej grupy. ;) Póki co mają też trochę zaburzony obraz, ponieważ często też powołują się na to, że na forum, tylko polityka i religia i śmietnik i w ogóle. A to nie jest prawdą, na co wskazują wszystkie dane. I już to tu pisałem, że na początku było tu o wiele więcej pierdzielenia o wszystkim tylko nie o górach. A od dawna to właśnie tematy górskie zaczęły tu przeważać. A tych politycznych jest na prawdę kilka, tylko działają o wiele bardziej emocjonalnie i zaburzają obraz forum jako całości. Więc takim osobom to powinno ulżyć, a jak się nie powstrzymają od dołączenia do takiej grupy, to wyjdzie na to, że sami siebie oszukują. ;) Ale będą mieli wybór i już nie za bardzo będą mogli powiedzieć, że tu nic poza górami nie ma, bo będą mieć możliwość sami to zmienić, poprzez nie dołączenie do takiej grupy i tyle. A czy podołają to już ich sprawa. ;)

Dla drugiej strony, czyli tej co tak bardzo chce dyskutować na te tematy, też widzę plusy i pewnego rodzaju sprawdzian. Bo jest to jednak forum górskie, a to tylko tematy poboczne, więc nie wiem o co taka walka. ;) Jak dla mnie, to właśnie pokaże też to, kto tak na prawdę chcę o tej polityce podyskutować ze znajomymi na forum. A nie tylko zabłysnąć przed "milionami" widzów czy ogółem.

Ja tam nie widzę na prawdę tutaj za wielu poszkodowanych. Jednym może trochę ulżyć, a drudzy dalej będą mogli się napierdalać jak chcą, tylko przy mniejszej widowni. ;)

Nie wiem, ja na prawdę nie widzę w tym żadnego zamachu na wolność i cenzurę i uważam, że te opinie są przesadzone... Aczkolwiek, wcale też nie twierdzę, że to w jakiś szczególny sposób rozwiąże problem. Może trochę tak, może wcale nie, ale sam eksperyment jak najbardziej mi się podoba. Bo nie widzę, żeby miał komuś zaszkodzić, a efekty w czasie będzie można ocenić.

Z tym zabijaniem for przez takie działania, to też nie do końca się zgodzę, bywa różnie. Znam fora ściśle tematyczne, które funkcjonują o wiele lepiej niż to, pomimo, że nie ma tam w ogóle działu offtopic i nie w smak administracji są nawet niewinne żarty dotyczące czego innego niż tematyki forum. I też dobrze mi się to forum czyta i chętnie z niego korzystam.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2019-07-27, 12:55   

Vision napisał/a:
Na forum z którego sam korzystasz obecnie (FTG)

Jesteś w błędzie.

Vision napisał/a:
Nie wiem, ja na prawdę nie widzę w tym żadnego zamachu na wolność i cenzurę i uważam, że te opinie są przesadzone...

Zamachu to ja też nie widzę. Za to jak wspomniałem, uważam to po pierwsze za śmieszne, po drugie za chore, po trzecie potencjalnie zamykające dyskusję, bo niejeden odpuści sobie dyskusję w tym rezerwacie.
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-07-27, 12:57   

Vision napisał/a:

telefon 110 napisał/a:
Ps.
Jeśli powstanie relacja gdzie autor napisze że w trakcie wycieczki minął się z grupą pedofili w koloratkach to też ją przeniesiecie do archiwum "X" ?
Albo takowa będzie pełna durnych i obraźliwych dla niektórych reminiscencji historycznych zahaczających de facto o tzw. "politykę historyczną" ?


A czy do tej pory takie offtopy się przenosi do tematu polityka? Nie. Więc to pozostaje bez zmian, jak wyjdzie tam taki offtop, to po prostu trudno, nie ma to recepty i już.



Reasumując.
Będzie można uprawiać politykę w relacjach i innych tematach.
Nieco pokrętna to logika.
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1891
Wysłany: 2019-07-27, 13:01   

telefon 110 napisał/a:
Będzie można uprawiać politykę w relacjach i innych tematach.

A jak komuś wrażliwemu zacznie przeszkadzać? Źle się poczuje, odejdzie?

Zastanów się dwa razy, zanim napiszesz :D
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2019-07-27, 13:02   

Prezes napisał/a:
bo niejeden odpuści sobie dyskusję w tym rezerwacie.


To takie trochę podobne do darkroomu w szanującym się klubie gejowskim.

Widziałem na na filmach...

https://www.youtube.com/watch?v=AvmBtRz429A

..ale nie znaczy to że tam uczęszczam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi