Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

północne pogranicze (Gołdap- Elbląg)

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6098
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-08-20, 15:21   północne pogranicze (Gołdap- Elbląg)

Niebawem wybieramy sie w tereny lezace przy granicy z obwodem kaliningradzkim- mniej wiecej od Gołdapi do Elblaga z odbiciami na wszystkie strony (niestety oprocz polnocnej bo wizy brak :( )
Czy ktos moze zna te tereny i ma cos ciekawego do polecenia? Jakies ruiny- palacow, kosciolow, postindustrialne czy wojskowe? moze jakies fajne miejsca biwakowe- jakies jeziorko, jakas wiata? Jakies inne miejsca ciekawe- moze drzewo w sweterku, moze prom, moze jakas fajna knajpa, moze jakis hotelik albo kemping wylaniajacy sie z innej czasoprzestrzeni?
Bylabym wdzieczna za pomoc wszelaka! :mrgreen:
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Krzyś66
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-20, 16:29   

Bubo przyroda Cię średnio pociąga , a tam wokół Boreckiej niezwykle odludne tereny miejscami są (no były , pejzaże jakby z westernów :) ).
Z ciekawostek możecie odwiedzić Darka Morsztyna , choć nie wiem czy regulamin u niego obowiązujący będzie dla Ciebie strawny (strona bodajże ... biegnący wilk , ale jego nazwisko na pewno jest w necie ).A głoszone przez siebie zasady przestrzega w 100% i bez żadnych ustępstw . Ale gość bardzo ciekawy , barwnie opowiada , bawi się w coś co nazwali "Republika Ściborska " .
Bodajże w Rapie jest grobowiec w kształcie piramidy .
Już sama droga wzdłuż granicy jest ciekawa , inny świat .Wiele wsi jest ciekawych . Nie wiem jak teraz ale jakieś 20 lat wstecz było bardzo ciekawie .

Taka delikatna sugestia , wiem że lubisz łamać zasady , Rosyjscy Pogranicznicy z tamtych rejonów są całkowicie pozbawieni poczucia humoru , zwłaszcza w stosunku do Polaków , a nasza Straż Graniczna musi egzekwować prawo wobec naszych obywateli żeby tamci nie robili zadymy .Nawet na Trójstyku , przy obelisku (poza terenem Waszych peregrynacji ) na frgamencik rosyjski wchodzić nie wolno .
Ostatnio zmieniony przez 2015-08-20, 17:10, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
telefon 110 


Dołączył: 20 Wrz 2014
Posty: 2046
Wysłany: 2015-08-20, 19:38   

Kanał Mazurski, zwłaszcza dwie ostatnie śluzy przed ruskimi- Bajory Małe i Wielkie.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6098
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-08-20, 21:43   

Cytat:
Z ciekawostek możecie odwiedzić Darka Morsztyna , choć nie wiem czy regulamin u niego obowiązujący będzie dla Ciebie strawny (strona bodajże ... biegnący wilk , ale jego nazwisko na pewno jest w necie ).A głoszone przez siebie zasady przestrzega w 100% i bez żadnych ustępstw . Ale gość bardzo ciekawy , barwnie opowiada , bawi się w coś co nazwali "Republika Ściborska "


On prowadzi jakas chatke, agroturystyke, schronisko?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Krzyś66
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-21, 09:54   

Bubo tu masz link : http://www.biegnacy-wilk.pl/
Mnie po rozmowie z Darkiem znacznie zmieniła się optyka patrzenia na wyścigi psich zaprzęgów . Ciutek o tym wiedziałem bo przyjaciele suwalscy mieli kiedyś Malamuta , ale jednak źle mi się to kojarzyło . Darek ze swą sforą brał udział w najtrudniejszych światowych wyścigach i po rozmowie z nim wiele sobie inaczej poukładałem .
Ekologia , życie bliżej natury to jego konik.

Odcinek od Boreckiej do Wysoczyzny Elbląskiej znam tylko z okien samochodu .A Wysoczyzna poza bajkową przyrodą , daje tez piękną architekturę (kiedyś opisałem na mnpmie ).Z resztą na całej trasie sporo pięknych budynków i na wsiach i niżej w miastach .
Ostatnio zmieniony przez 2015-08-21, 09:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6098
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-09-30, 13:30   

Krzys- dzieki wielkie za polecenie Republiki Sciborskiej- niesamowite miejsce! Polaczenie psich zaprzegow, lodow dalekiej polnocy, Indian, Eskimosow, bulwiastych drzew i korzeni, chaty lesnych ludzi z powiesci Rodziewiczowny, puszczanskiego harcerstwa, wspomnien z wypraw na Bialorus i atmosfery podgranicznych zapadlych wsi... Bardzo milo zapadl mi w pamiec krotki pobyt w tym miejscu. I niewykluczone ze jeszcze kiedys tam zajrze! Najchetniej to wprosilabym sie na jakas bialoruska wyprawe sladem ksiazek o dawnym polskim Polesiu. (zeby jeszcze koles ekologiczny bimber pedzil :P ale coz- idealow nie ma i raju na ziemi ;)

Co dziwne - ani raz nie spotkalismy sie ze straza graniczna.. :o-o Od Starej Pasłeki po Użbale... A wbijalismy kilkakrotnie w miejsca gdzie przypuszczalam ze skonczy sie najdelikatniej pouczeniem i przyjacielska rozmowa.. ;) Czyzby wszyscy pilnowali poludnia przed uchodzcami? ;)

Do sluz w Bajorach niestety nie dotarlismy. Widzielismy chyba tylko te najbardziej znane w Lesniewie. Zostanie wiec na nastepny raz.. Bo jak zwykle udalo sie zrealizowac niecala polowe zaplanowanych wycieczek.. Ale to juz widac taka u nas tradycja.

Relacja niebawem- jak ogarne sie z kilkoma tysiacami zdjec ;)

Jeszcze raz dzieki za wszelkie porady odnosnie tych ciekawych terenow!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-09-30, 13:35, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8293
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-09-30, 13:42   

buba napisał/a:
Czyzby wszyscy pilnowali poludnia przed uchodzcami?

wszyscy może nie, ale pewno większość tam przerzucili ;) Ukraincy i Białorusi nie walą do Polski tysiącami, natomiast jest możliwość, że przez południową Polskę stworzy się nowy korytarz jak kiedyś przez Węgry... choć z drugiej strony - chyba nie ma takiej potrzeby, skoro i tak setki tysięcy cisną się przez niby kontrolowane granice chorwackie, słoweńskie i austriackie :)

buba napisał/a:
A wbijalismy kilkakrotnie w miejsca gdzie przypuszczalam ze skonczy sie najdelikatniej pouczeniem i przyjacielska rozmowa..

jeśli nie właziłaś na drogę graniczną to mogło się to skończyć raczej co najwyżej pouczeniem ;) Chyba, że już przelazłaś za słupek?? :D
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2015-09-30, 13:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6098
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-09-30, 13:55   

Pudelek napisał/a:

jeśli nie właziłaś na drogę graniczną to mogło się to skończyć raczej co najwyżej pouczeniem ;) Chyba, że już przelazłaś za słupek?? :D


Za ruski slupek nie lazlam, zycie mi jeszcze mile! :P Dwa razy wjechalismy na drogi prowadzace do granicy opatrzone zakazem wjazdu (ale takim starym pordzewialym wiec moze juz nieobowiazujacym ;) ) Byly to drogi ktore wedlug mapy przecinaja granice i leca dalej. Bylam ciekawa czy na granicy stoi szlaban czy moze co innego. Niestety nie udalo sie dotrzec do granicy- raz przegrodzil na droge row a raz droga niestety skodusionieprzejezdna.
To dwa takie razy ze troche nagielismy prawo. A tak to krecilismy sie caly czas w strefie nadgranicznej- a zwykle w takich momentach- tak jak na naszym Podlasiu 2 lata temu, zawsze ktos sie napatoczy co lubi w dokumenty zajrzec i starszyznie zameldowac. A tu pusto... Pierwszy raz w terenie nadgranicznym udalo mi sie spedzic 2 tygodnie i nie spotkac mundurowych! Zreszta moze i dobrze ze tam nie zagladali- tak sobie potem pomyslalam ze np. nie mielismy zadnego dokumentu na kabaka.. Niby nie ma obowiazku miec na terenie Polski dowodu osobistego dla dziecka, w dowod rodzicow juz sie teraz nie wpisuje.. Wiec co- wiara na slowo? panowie pogranicznicy nie mieliby zadnej pewnosci ze kabaczek nie jest obiektem przemytu :lol
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2015-09-30, 18:15   

buba napisał/a:
panowie pogranicznicy nie mieliby zadnej pewnosci ze kabaczek nie jest obiektem przemytu :lol

W dodatku gada w obcym języku :D
 
 
Wiesio 


Wiek: 56
Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 343
Wysłany: 2015-09-30, 20:18   

A wiesz buba, że Łukaszenka otworzył się na "turizm" i trochę na południe od twojej wycieczki w Puszczy Białowieskiej jest bezwizowe przejście graniczne dla turystów? Można wbić na 48h z buta, byle nie opuścić "rajona". Za tydzień moi galernicy robią tam wyprawę, niestety ominie mnie, nad czym ubolewam :( Ale wyciągnę z nich trochę informacji i się podzielę :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-09-30, 20:29   

Gdzieś widziałem fotorelację z wypadu w ten rejon bezwizowy, zdaje się że na Picasie Klubiku Karpackiego ?. Chyba.
Dużo asfaltu pamiętam ze zdjeć ale inicjatywa ciekawa :-)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6098
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-09-30, 21:22   

Wiesio napisał/a:
Można wbić na 48h z buta, byle nie opuścić "rajona".


wiem.. ale troche nam bylo nie po drodze...

jak czas ograniczony to by lepiej rowery skolowac tak jak Pawel z chlopakami z klubiku karpackiego o ktorych relacji wspominasz...

ja to najbardziej ubolewam ze rok temu nie zakrecilam sie za biletami na mecze hokejowe.. wtedy wjazd na Bialorus i dowolnym srodkiem transportu..i na dluzej.. i dalej..
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-09-30, 21:24, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2015-10-01, 12:42   

buba napisał/a:
.

Relacja niebawem- jak ogarne sie z kilkoma tysiacami zdjec ;)


Już czekam ;)
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group