Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Pogoda jest jak kobieta...

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-02-01, 13:32   Pogoda jest jak kobieta...

Laynn mnie nakusił na Beskidy. No to ustawiłem budzik na 5.30 i tyle. Spakowałem najgorsze ciuchy, bo mnie straszyli błotem.

O 5.20 obudziła mnie burza z gradem. Fajnie. Dopakowałem po omacku rękawice i czekałem pod klatką. Wreszcie przyjechał.

Po drodze pogoda się poprawiła na tyle, że dało się wyjść z auta.
A wyszliśmy w legendarnym już Zimniku.



Oboje w softshellach, przemy do góry. Z początku ostro w górę, po lodzie, bo błoto cudownym sposobem zamarzło. Pogoda mleczna, ale kilkukrotnie zauważamy, jak pędzące ekspresowym tempem chmury coś tam odsłaniają. No i po jakimś czasie coś tam widzimy...




Po godzinie jesteśmy na Hali Jaskowej, kiedyś to był jedyny punkt widokowy aż do szczytu, tym razem punktów jest więcej. Ogólnie szaro jest, ale gdzieniegdzie się słońce próbuje przebić.




Matyska



Ostatnie podejście przed grzywką lasu. Wieje. Chmura coraz bliżej nas. Zimno.






I ludzie. Jakiś rajd. Jedna pani biegnie cała w błocie. Może to Peppa? Wszyscy w adidaskach. O, jeden pan w skorupach schodzi. I ma raki. Wow!
Tuż przed wejściem do lasu otulonego mgłą zauważamy, że nieopodal Żywca kogoś musiało oświecić.




Dochodzimy do schroniska. I żałoba. Ceny z kosmosu.
Pogoda zza okna macha do nas zachęcająco.



Jemy kanapki, ale ile można siedzieć?
Postanawiamy iść do Malinowskiej Skały. I się potem zobaczy.

Wychodzimy. Laynn narzeka. Zapomniał rękawic. A zimno jak w psiarni. A ja mam rękawice, w plecaku!
Wyciągam je.
Kur.... To jedna rekawica i opaska. Dobre i to.

Pogoda jak cholera.



Nagle miny nam się zmieniają, bo na końcu lasu widać coś. Biegniemy jak głupki. Jest nadzieja!



Po dwa zdjęcia i ręce skostniałe do kieszeni na minutę. Tym sposobem planujemy przetrwać.





W międzyczasie zachciało mi się siku. Dobrze, że wiata stała, to się szło schować przed wiatrem. Laynn wydawał się niezrażony zimnem.



Nawet pojawiły się plany, żeby iść aż do Baraniej!
Tylko tak wieje, zimno w łapki...





Pogoda z każdą minutą wytwarzała nam zupełne inne okoliczności, które zmuszały nas do ryzykowania odmrożeń palców.



Padł nawet pomysł, żeby zadzwonić po paszkwile, żeby rozpalić ognisko i się ogrzać.
Tymczasem pomysł spalił na panewce, bo ku zdziwieniu wyszło na chwilę słońce.



Jakoś i wiać przestało, więc powoli przesuwaliśmy się do kopczyka z grzywką - ku Malinowskiej Skale.







Przy podejściu na Malinowską zaczęły się kłopoty.



Laynn dostał skurczów.



Nie, nie, spokojnie. Skurczów nogi. Dalszy ciąg wyprawy został wystawiony na próbę.
Trzeba było przystanąć. Na domiar złego teraz to on chciał siku, a nie było szans schować się przed znów szalejącą wichurą.



Po chwili znaleźliśmy coś, co osłoniło jego klejnoty rodzinne przed złowieszczym huraganem.



W tym czasie ja osłaniałem go z góry.



A nasz cel był blisko i wyśmiewał nasze trudy.



Laynn ozdrowiał, oddając mocz pod magiczną skałą. Szybko uporaliśmy się z Zielonym Kopcem.



Jednak Królowa Beskidu Śląskiego schowała się w krainie Mordoru, przysłonięta wspaniałą, pierwotną puszczą beskidzką.



Myśmy jednak dostrzegli coś innego, co dodało nam odwagi, by wkroczyć dalej w niedostępne i niezliczone hordy pniaków. To były zarysy Małej Fatry.



I dotarliśmy do krwawego szlaku, skąd wiodła droga ku zgubie bądź ku chwale.



Królowa próbowała nas zniechęcić wywieszając okrutny napis na tabliczce - Barania 1h, ale nie daliśmy się tanim sztuczkom. Mimo to zachowaliśmy zimną krew i Laynn na wszelki wypadek zjadł dwie bułki.



Kroczyliśmy ostrożnie. W pewnym momencie dostrzegliśmy zarys Tatr.



Oraz wniebowstąpienie z Pilska.



Mijaliśmy kolejne zasieki. Królowa drżała, wysyłała nam wietrzne pocałunki, straszyła chmurami, mamiła widokami, które miały odwrócić naszą uwagę.





W końcu jednak musiała odpuścić...



Do końca jednak próbowała odgryzać się nam trzęsąc wieżą widokową na lewo i prawo.





W końcu pokazała Fatrę



Wielką Raczę



I Czantorię



Poszedłem też, jako samiec alfa, zaznaczyć teren i obsikałem jedno ze szczytowych drzew.



I najpierw złość Królowej przyszła za moją bezczelność



Ale po chwili w uniesieniu ofiarowała nam skrawki błękitu



Wiktorowi się spodobało, sikał, sikał i sikał, a potem czekał z aparatem, ale daremnie....



Ruszyliśmy w drogę do domu.



Nagle za nami uderzył promień chwały.



Długo to nie trwało.
_kur... nie zdążyłem zrobić zdjęcia!!!



Od Magurki odbiliśmy w kierunku Lipowej. Podziwiając naszą dzisiejszą trasę.



W nagrodę za dzielność i odwagę jeszcze raz zaświeciło nam...



Tym razem prawie na minutę



Więc zadowoleni sunęliśmy w kierunku Magurki Radziechowskiej.



A potem zboczami Muronki...




W kierunku hali, gdzie Złoniemił szalał z kosą



Podziwiając ostatnie tego dnia widoki...



I pierwszy raz spotykając na drodze błoto... szybkie zejście, lecz to nie koniec bo na do widzenia kolejna, jeszcze potężniejsza Królowa wysłała nam zagadkowe spojrzenie, i coś mi się wydaje, że trzeba będzie i tam kiedyś pojechać i się wysikać na szczycie...




9 godzin na powietrzu, 25,5 km, dziękujemy Państwu za uwagę!
A tytuł chyba oczywisty... tak zmienną jak pogoda, może być tylko kobieta! I ona zawsze może zaskoczyć.
Tyle, że pogoda zaskakuje nas przeważnie w górach, a kobieta wszędzie...
Ostatnio zmieniony przez sokół 2016-02-01, 13:34, w całości zmieniany 2 razy  
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2016-02-01, 13:43   

sokół napisał/a:
Od Magurki odbiliśmy w kierunku Lipowej. Podziwiając naszą dzisiejszą trasę.


Darz Bór.

Chodzenie ma przyszłość.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-01, 13:53   

Wbrew zdjęciom, to sokół ciągnął do przodu ja jeno tylko do zdjęć pozowałem :D .
No i tyle żeśmy sikali???

Ja się chyba nie obrobię tych zdjęć...ku..a ile żem ich natrzaskał...

Mówisz, że trza na Babiej nalać? hm...pomyślę :)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5471
Wysłany: 2016-02-01, 14:24   

ciekawe warunki, piękne chmury + daleka widoczność pod chmurami
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2016-02-01, 15:55   

laynn napisał/a:
No i tyle żeśmy sikali???
No właśnie , macie prostatę czy jak? :lol . Czy skała pod którą sikał Laynn to ta którą żywcowałem i z której skakałem Sokole? Pamiętasz jeszcze?
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-02-01, 20:31   

To się nazywa - znaczenie terenu :)

laynn napisał/a:
Ja się chyba nie obrobię tych zdjęć...ku..a ile żem ich natrzaskał...



No bo pogoda może i mało przyjemna się Wam trafiła ale kolorystycznie świetna, zmienna i...ponura :-)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-02-01, 20:49   

sokół napisał/a:
Oboje w softshellach
sokół napisał/a:
Laynn dostał skurczów.
Który z was to facet, czy to szły dwie baby?
sokół napisał/a:
nieopodal Żywca kogoś musiało oświecić
sokół napisał/a:
Dochodzimy do schroniska. I żałoba. Ceny z kosmosu.
Jednak w tv mówili prawdę, ale tym razem szansa bycia gwiazdą w tv przeszła wam pod nosem.
sokół napisał/a:
Na domiar złego teraz to on chciał siku, a nie było szans schować się przed znów szalejącą wichurą.
Kobiecie trudno w takich okolicznościach, ale facet dzielnie może stawić czoła przeciwnym wiatrom i ... wytrzeć twarz po wykonaniu zadania :)
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-01, 22:54   

Dobry spacer. Piszę się na reedycję.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-02, 08:53   

bton1 to rzuć propozycję np w Wyspowy, na marzec możemy pomyśleć.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-02, 11:23   

Rzucam Pieniny - sokół parę razy wzdychał w tym kierunku.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-02-02, 11:47   

Ale te po stronie naszych sąsiadów.
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2016-02-02, 12:22   

Mogą być. Generalnie pasmo to małe piwo :)
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-02-02, 12:54   

Tatrzański urwis napisał/a:
Czy skała pod którą sikał Laynn to ta którą żywcowałem i z której skakałem Sokole?


Nie Urwisie, tamta była na Kiczorach, w rejonie Wielkiego Stożka.
Ta magiczna od Laynna to Malinowska Skała. Są po przeciwnych stronach Wisły, dzieli je dobre kilka godzin marszu.
Ale jak byliśmy na tej wyrypie wtedy, która okrążała Wisłę, to pod koniec szliśmy także i przez Malinowską Skałę, do you remember?

bton1 napisał/a:
sokół parę razy wzdychał w tym kierunku


Wzdychać każdy może. Pieniny to chyba najlepsze byłyby na jesień, tak mi się wydaje.

Ogólnie to doszliśmy do wniosków z Wiktorem podczas naszej wycieczki, że gdyby wrócić to tematu dawania zaproszeń na forum albo chociaż tekstów zaczepnych typu - pojechałbym gdzieś w sobotę z kimś, wtedy być może więcej razy udałoby się wyjechać gdzieś połazić, bo czasem człowiek staje się leniwy i potrzebuje jakiegoś bodźca typu... samemu nie wpadnę na to, żeby gdzieś ruszyć dupsko, ale przecież Bton pisał, że się wybiera na Leskowiec, więc może dojadę i razem gdzieś pójdziemy, może się odezwę na pw do niego, może nie Leskowiec, a Babia, może ktoś jeszcze zerknie i pojedziemy razem ze Śląska?


Acha, dopiszę jeszcze coś w temacie jednego z komentarzy, nie mogę się oprzeć.

Profesorowi Miodkowi i jego pilnym uczniom dziękujemy. :ryb
Ostatnio zmieniony przez sokół 2016-02-02, 12:56, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Vlado 


Wiek: 48
Dołączył: 15 Mar 2015
Posty: 1641
Skąd: Wega XXI
Wysłany: 2016-02-02, 12:57   

Sokół napisał/a:
Pogoda jest jak kobieta...

Tyle razy makijażu w ciągu dnia, to żadna nie byłaby w stanie zmienić ;)


Piotrek napisał/a:
To się nazywa - znaczenie terenu :)

No tak obsikanej relacji, to ja jeszcze nie czytałem :D

Co mówią najstarsi górale, będzie jeszcze zima tej zimy?;)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2016-02-02, 13:04   

Może i ja bym skorzystał z okazji, gdyby to była wersja weekendowa i prognozy pogody słoneczne :)
Zapomniałem dodać, że pomimo pochmurnej pogody zdjęcia dość ostre :) Gdyby były paszkwile, to i relacja byłaby ostrzejsza. Szkoda, że nie daliście znać, bo w planach mam przejście dokładnie tej trasy. Sudecką trasę proponowałem już w październiku, przypomniałem się dwa razy
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang