Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Pochwalę się swoją nową publikacją

Autor Wiadomość
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-12-18, 13:58   

sprocket73 napisał/a:
Prawdziwego turystę można poznać po czerwonym polarze.

Też mam czerwony polar i już wiem dlaczego go tak nie lubię :P
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-12-18, 14:26   

Pudelek napisał/a:
ubiór na pierwszym zdjęciu jest raczej stereotypowym ciuchem starszego człowieka idącego w niedzielę na mszę, a nie w góry.


Bo ten pan zasuwa na Leskowiec.
Profil Facebook
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-18, 14:34   

sokół napisał/a:
Pudelek napisał/a:
ubiór na pierwszym zdjęciu jest raczej stereotypowym ciuchem starszego człowieka idącego w niedzielę na mszę, a nie w góry.


Bo ten pan zasuwa na Leskowiec.


Z tego jakie są informacje na stronie 2 zdjęcie wygrało w konkursie, a wykonane zostało na połoninie.

Jeszcze co do treści ze str. 20 (odpowiadając Pudelkowi) - akapit na dole strony mówi o tym, że można biwakować również na prywatnych działkach po uzyskaniu zgody właściciela terenu.

Poradnik jest skierowany do początkujących, nie było miejsca na wgłębianie się w niuanse i dzielenie włosa na czworo.
Generalnie chodzi o to, aby człowiek nie rozbijał się byle gdzie nie mając zgody właściciela lub zarządcy terenu, bo może mieć problem.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-12-18, 14:44   

Malgo Klapković napisał/a:
sprocket73 napisał/a:
Prawdziwego turystę można poznać po czerwonym polarze.

Też mam czerwony polar i już wiem dlaczego go tak nie lubię
Również mam, ale to nic ... prawdziwy turysta nosi czerwone spodnie i szykuje mi się wydatek .
A publikację chętnie przeczytam :)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5513
Wysłany: 2014-12-18, 14:51   

Dobromił napisał/a:
dyskutowalismy o internetogórskichmatołach potrafiących po kilka stron bełkotać o wyższości jednych skarpetek nad drugimi

też się spotkałem z podobnymi recenzjami... wysnułem wniosek, że pewna grupa ludzi wychodzi w góry, aby skupiać się na monitorowaniu własnych odczuć w związku z komfortem termicznym lub jego brakiem - własnie oni napędzają postęp :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5513
Wysłany: 2014-12-18, 14:54   

ceper napisał/a:
prawdziwy turysta nosi czerwone spodnie

i jeszcze czerwoną czapkę i czerwoną kurtkę!

prawdziwy turysta wygląda tak:
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8291
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-12-18, 15:30   

Basia Z. napisał/a:
Jeszcze co do treści ze str. 20 (odpowiadając Pudelkowi) - akapit na dole strony mówi o tym, że można biwakować również na prywatnych działkach po uzyskaniu zgody właściciela terenu.


generalnie biwakować można tam, gdzie nie jest to zakazane. I nie chodzi tylko o tereny prywatne, ale zdarzają się tereny gminne, gdzie biwakowanie nie jest karalne (choć faktycznie jest to rzadkość). Rozumiem, że to miało być w największym skrócie, ale to trochę tak jak z zakazem picia w miejscach publicznych, o którym się ciągle mówi, a którego w Polsce nie ma!
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
AniaP 


Wiek: 33
Dołączyła: 07 Paź 2014
Posty: 382
Skąd: śląskie
Wysłany: 2014-12-18, 15:30   

Oj tam, powinieneś mieć jeszcze białe paski na lewym ramieniu :)

Odnośnie ubioru, wcale mnie nie dziwi, byłam na pttkowskich wycieczkach, i tam ludzie starsi identycznie byli ubrani jak i w góry tak i na zwiedzanie, koszule, materiałowe spodnie.
I co się dziwić, jak młodzi zapychają w dżinsach a niby to niezbyt turystyczny ubiór :D
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-12-18, 15:51   

Moim skromnym, nieprawdziwoturystycznym zdaniem, wyjście na łatwy szlak nie musi oznaczać mega-trekkingowego ubioru. Szłam nie raz w jeansach, zwykłych bluzkach, adidasach w góry, przeżyłam, z pewnością byłam wytykana palcami przez prawdziwych turystów. Czułam się z tym bardzo dobrze :-)
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-12-18, 16:19   

Malgo Klapković napisał/a:
Moim skromnym, nieprawdziwoturystycznym zdaniem, wyjście na łatwy szlak nie musi oznaczać mega-trekkingowego ubioru. Szłam nie raz w jeansach, zwykłych bluzkach, adidasach w góry, przeżyłam, z pewnością byłam wytykana palcami przez prawdziwych turystów. Czułam się z tym bardzo dobrze :-)


Ale - o czym piszę w publikacji dżinsy są najgorszym możliwym wyborem, ze względu na swoje właściwości nasiąkania wodą, długie schnięcie, a zimą zamarzanie.
To już znacznie lepszy jest dres, najlepsze - bojówki (ok. 10 zł w "odzieży używanej" - bardzo duży wybór, wszystkie swoje spodnie mam z tego źródła) lub - dla pań jakieś kupione za 20 zł elastyczne getry.

I o tym właśnie też tam piszę, aby nie wydawać mnóstwo kasy na wszystko a skupić się na tym co jest ważne - to jest butach, skarpetach, potem plecaku a w dużo dalszej kolejności - odzieży.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8291
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-12-18, 16:33   

ja w dżinsach nawet normalnie nie chodzę (poza krótkimi galotkami) - zimne, ciężkie, niewygodne... zdecydowanie wolę sztruks, który zresztą często zabieram i w góry (choć to też mało górski ciuch ;) )

a skarpety akurat używam takie, jakie mi się trafią pod ręką przy pakowaniu :D
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2014-12-18, 16:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2014-12-18, 16:38   

Pudelek napisał/a:
a skarpety akurat używam takie, jakie mi się trafią pod ręką przy pakowaniu


W dwóch rozmiarach ? :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8291
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-12-18, 16:47   

mam ten sam rozmiar stopy w obu nogach, więc fusekle też są równe :P
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2014-12-18, 16:57   

Mógł ktoś swoje na pamiątkę zostawić :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-19, 00:54   

Basia Z. napisał/a:
najlepsze - bojówki

Z tym, że zależy jakie. Kiedyś jedne po deszczu tak mnie obtarły na nogach (szew), że w aucie myślałem tylko o lodzie, a z Chochołowa trza było wrócić do Zagłębia.
Obecnie mam jakieś treki za coś ok 80zeta, kupione w 2007r z materiału szybkoschnącego i takie są dla mnie najlepsze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group