Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Pochód pierwszomajowy w Sądeckim :)

Autor Wiadomość
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-05-03, 18:40   Pochód pierwszomajowy w Sądeckim :)

Miała być sobota i niedziela, był czwartek i piątek. Miał być prawdopodobnie Żywiecki, skończyłam w Sądeckim i w Pieninach.

W czwartek już od rana pogoda była niezła, więc nie pozostało nic innego, jak wskoczyć do autobusu do Nowego Sącza, a następnie stamtąd przemieścić się do Rytra. W Sączu okazało się, że oprócz mnie będzie wsiadać do busika mnóstwo ludzi, w tym 26-osobowa wycieczka studentów, więc pomknęłam do pana kierowcy i wsiadłam sobie jako pierwsza na boczku :P Ludzie poustawiali się w jakiś magiczny sposób piętrowo i udało się wsiąść 50 osobom do 30-osobowego busa. Nie ma rzeczy niemożliwych :) Niestety wysiadałam o przystanek wcześniej niż 'wycieczka', więc trzeba się było nagimnastykować.

Plan udało się zrealizować w całości: Rytro - Kordowiec - Niemcowa - Radziejowa - Przehyba - Bacówka pod Bereśnikiem. Dodawszy gubienie się (tak, wszędzie można :P ), wyszło jakieś 27,5 km :) Przejrzystość niestety nie była idealna, ale zdecydowanie nie było na co narzekać. Gdyby nie gubienie się i pogaduchy schroniskowe na Przehybie, może nawet udałoby mi się dotrzeć pod Bereśnik przed zachodem słońca - niestety, ten plan nie wypalił :P


Na łąkach zrobiło się już bardzo przyjemnie i kolorowo :)





Na szlaku, który wybrałam, było dość pusto. Tylko krowa patrzyła na mnie z potępieniem :D




W lasach też zrobiło się już pięęknie :D


Widok z wieży na Radziejowej


...i widok w dół :)


...i jedno moje paskudne zdjęcie, aby był ślad, że byłam :D



Ku wieczorowi szłam już sama na szlaku. Do Bereśnika już przy zachodzącym słońcu.


Cała galeria: Pierwszy dzień maja w Beskidzie Sądeckim
Ostatnio zmieniony przez nes_ska 2014-05-03, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2014-05-03, 19:27   

Rozumiem, że będzie ciąg dalszy???

Tak patrzę na zdjęcia i mam wrażenie, że niewiele straciliśmy z Kaprem jesienią schodząc z Prehyby niebieskim do Rytra. Moim zdaniem szlak dużo ładniejszy, ale to tylko moje zdanie :P

No i jak wrażenia ze Zbereśnika??? Bo mniemam, że nadal chataruje nieśmiertelny Remik ;) Wiem, nie pozdrowiłaś go ode mnie za co należy Ci się karny... kielonek :P
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2014-05-03, 19:39   

darkheush napisał/a:
No i jak wrażenia ze Zbereśnika???


Fajny klimat pod warunkiem, że trafisz na fajnych ludzi :P Chatar bardzo w porządku. Widoki z bufetu świetne :D Ciepła woda!!! :ser44 :ser44 ...a kielonka karnego chętnie wypiję :P

Ciąg dalszy już gdzie indziej ;)

darkheush napisał/a:
Moim zdaniem szlak dużo ładniejszy, ale to tylko moje zdanie :P


Przecież wiesz, że ja nie mam porównania :D ... Mnie się zatem podobało tak, jak było ;)
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2014-05-03, 20:19   

nes_ska napisał/a:
Fajny klimat pod warunkiem, że trafisz na fajnych ludzi

Podejrzewam, że w majówkę trafiłaś tam na ul. Fajnie się tam wybrać poza sezonem, lub przy dupiatej pogodzie. Ja byłem tam dwa razy - raz na przełomie kwietnia i maja (w nocy pół metra świeżego puchu) i drugim razem jesienią przy totalnej kaszanie pogodowej. Cisza, spokój i towarzystwo Remika do późnych godzin nocnych ;) I ta jego śliwowica :P
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-05-04, 15:17   

Mocno soczysta zieleń. Fajna wycieczka.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-04, 20:25   

I duży plusik za krajową wersję Atom Mother Heart :)
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 899
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-05-05, 07:28   

Piotrek napisał/a:
I duży plusik za krajową wersję Atom Mother Heart :)
Upss mała poprawka jeśli można : Atom Heart Mather miało być :P nawet całkiem znanego zespołu Pinka Floyda :)
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-05-05, 09:35   

nes_ska napisał/a:
Tylko krowa patrzyła na mnie z potępieniem

z lubością się patrzy z lubością...
nes_ska napisał/a:
...i jedno moje paskudne zdjęcie

że niby rozczochrana?? ;)
_________________
in omnia paratus...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-05, 10:43   

maurycy napisał/a:
Piotrek napisał/a:
I duży plusik za krajową wersję Atom Mother Heart :)
Upss mała poprawka jeśli można : Atom Heart Mather miało być :P nawet całkiem znanego zespołu Pinka Floyda :)

Zróbmy mix z naszych obu błędów co by tytułu już nie kalać :-) : Atom Heart Mother
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2014-05-05, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2014-05-05, 11:46   

Drugie zdjęcie fajnie Ci wyszło.
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2014-05-05, 17:59   

Ta krowa jakaś taka garbata :) B. Sądecki jest bardzo urokliwy, a wiosna dodaje mu jeszcze uroku. Przyjemnie się oglądało Twoje zdjęcia (choć zdecydowanie bardziej wolę pasmo Jaworzyny Krynickiej i okolice Hali Łabowskiej ;) ). Do chatek na Niemcowej i Kordowcu zajrzałaś?
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2014-05-05, 21:07   

Bardzo ciekawa wycieczka :) Beskid Sądecki jest mi szczególnie bliski - tam zaczynałem swoją przygodę z górami.
Niewiele się minęliśmy - razem z Stokrotką przemierzaliśmy trasę : Kosarzyska - Niemcowa - Radziejowa - Obidza - Kosarzyska dzień później w piątek. Tyle, że nas burza dorwała :-/ Ale i tak pół dnia pogoda była :)

Ps. Szacun za trasę. To kawał drogi i do tego sporo przewyższeń. A i na sam koniec podejście jeszcze pod Dzwonkówkę. Gratuluje kondycji :lol
Ostatnio zmieniony przez mieciur 2014-05-05, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group