Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Plecak

Autor Wiadomość
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2014-05-30, 12:25   

Ja bym poleciła zakup plecaka marki Quechua, akurat jest w promocji ;) http://www.decathlon.pl/f...id_8090221.html
Nie ma co się oszukiwać, nie każdy ma ochotę wydawać krocie na tego typu rzeczy. Owszem, ja już będę chyba zawsze wierna Deuterowi, ale w sumie, to rozumiem btona ;)
Ostatnio zmieniony przez Malgo Klapković 2014-05-30, 12:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-30, 12:50   

Malgo Klapković napisał/a:
Owszem, ja już będę chyba zawsze wierna Deuterowi


Ogólnie sam często się na tym łapie, ale powoli się tego wyzbywam, przynajmniej się staram. ;) Tzn. na niepatrzenie na produkt pod kątem marki, bo jednak każdy przypadek należy rozpatrywać oddzielnie i wiele razy się już o tym przekonałem, np. porównując plecaki TNF TERRA 65 z TNF ALTEO 50, niby firma ta sama, ten drugi nawet droższy i jeszcze bardziej wypasiony, a pierwszy jest dla mnie idealny, a drugi z powodzeniem bym wyrzucił do kosza, jeśli bym go jeszcze posiadał, bo był tak nieudany i niewygodny, że szkoda gadać. Podobną sytuację mam z butami, o ile te Salewy Blackbirdy to jak dla mnie cud jeśli chodzi o buty, po prostu zimowe kapcie w góry, tak te letnie Rapace GTX są jednak w porównaniu do tamtych niezłą przepaścią. Niby są dobre, ale spodziewałem się o wiele więcej i tak też trochę jeszcze chyba przez pryzmat marki na nie patrzę, no i obiektywna ocena to to nie jest, bo są to raczej bardzo średnie buty. A Ty mnie jeszcze w tym utwierdzasz, mówiąc często jak w nich cierpią Twoje stopy, bo mam często podobnie, ale cały czas sobie wmawiam, że to na pewno nie wina butów, tylko moich nóg. ;) Więc pomimo, że sam tak często robię, takie kierowanie się w dużej mierze "marką" dobre nie jest, bo każda firma ma bardziej i mniej udane produkcje. ;) Dlatego najlepiej rozmawiać o konkretnym modelu, a nie samej firmie. Chociaż faktycznie są firmy które mają więcej tych udanych, a są takie które mają ich bardzo mało. :P
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12258
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-05-30, 13:28   

A ja Ci polecę Vaude albo Deutera. Inne jakoś nie przemawiają do mnie.
Profil Facebook
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-30, 13:53   

Vision napisał/a:
Ogólnie sam często się na tym łapie, ale powoli się tego wyzbywam, przynajmniej się staram.

Ja się szczęśliwie tego wyzbyłem :) Jak się trafi na gówniany okres działalności jakiejś firmy, to można się załapać np. na marny plecak, buty i kije w ciągu jednego roku :)

Vision napisał/a:
Dlatego najlepiej rozmawiać o konkretnym modelu, a nie samej firmie.

A często i to nie wystarczy. Tak naprawdę to nawet w ramach tego samego modelu egzemplarz egzemplarzowi nierówny. Tu się najbardziej kłaniają gadki nt. samochodów. Jeden będzie z golfa trójki zadowolony, bo niezniszczalny, a drugi dłubie w nim dzień i noc, a wóz cały czas się pitoli.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-05-30, 13:55   

Pojechaleś w górną półkę :) chłopak ci mówi ,że ni chce dużo wydać ....
_________________
in omnia paratus...
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-30, 14:01   

Widzę dużo dobrych opinii o tym plecaku z Wisportu, o którym pisał.. Vis :)

Vis, masz coś wspólnego z Wisportem ;) ?
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-30, 14:24   

bton1 napisał/a:
Vis, masz coś wspólnego z Wisportem ;) ?


Ja nic, a czemu? Nie mam nic z tej firmy i nic z niej nie znam, ale często gdzieś po forach i tutaj również nazwa ich się przewija i w sumie ludzie chwalą, to tak mi się skojarzyło.

Nawet taniej ten plecak da się dostać. ;)

http://www.ceneria.pl/Ple...P,porownaj.html
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-05-30, 14:27   

Vision napisał/a:
Ja nic, a czemu?

Ty Vis, tam Wis.. ;)

Jeszcze mi Peme Denum wpadł pod rozwagę..
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
Ostatnio zmieniony przez bton1 2014-05-30, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-30, 14:30   

bton1 napisał/a:
Ty Vis, tam Wis.. ;)


A to myślałem, że o co innego chodzi... ;) Np. o to, że na innym forum ten sklep reklamuje. :)

http://www.turystyka-gors...hp?f=2&t=15797&

;)
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-05-30, 16:33   

Wisport szyje plecaki we Wrocławiu. Szyją z cordury i innych dobrych materiałów mają podobno dobre nici. Niewiele fajerwerków, raczej solidna prostota ;)
_________________
in omnia paratus...
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-05-30, 20:50   

Prócz Woodpeckera (nie do zajechania maszyna) mam mniejszy- F7 pro, i uważam że jest bardzo dobry, pakowny, wygodny i pojemny a przy tym zgrabny. Co prawda mój litraż (40) to za mało ale może zerknij tez i na tą firmę.
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 901
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2014-05-30, 22:44   

Malgo Klapković napisał/a:
Ja bym poleciła zakup plecaka marki Quechua, akurat jest w promocji ;) http://www.decathlon.pl/f...id_8090221.html
Nie ma co się oszukiwać, nie każdy ma ochotę wydawać krocie na tego typu rzeczy. Owszem, ja już będę chyba zawsze wierna Deuterowi, ale w sumie, to rozumiem btona ;)
Malgo byłem dziś w Decathlonie w Bielsku Białej i nie było tego plecaka . Nie żebym specjalnie za nim jechał ale tak przy okazji się rozglądnąłem . Za to kupiłem sobie fajne buty turystyczne z Quechy, też z promocji ( 35 procent ) :) .
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-05-30, 23:11   

Ja ma Quechua 20 litrów i bardzo sobie chwalę.


Co do innych marek ( z doświadczenia własnego lub męża):
VauDe - wygodny i lekki, ale jak dla mnie mało trwały - system nośny mi się złamał po 2 latach i niestety nie dało się go wymienić ani dokupić części.
Deuter - super wygodny ale ciężki
Salewa - bardzo wygodny i lekki, ale połamały mi się klamry
Karrimor - mało wygodny i ciężki
Mammut - kupiłam w promocji 60 l za 305 zł, mam go już 6 lat i mogę tylko chwalić, prawie nie widać śladów zużycia. Poza tym 60 litrowy plecak waży 1800 gramów a taki sam Deuter prawie 3 kg.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2014-05-31, 09:26   

Basia Z. napisał/a:
Ja ma Quechua 20 litrów i bardzo sobie chwalę.


Też mam, "cioram" go codziennie prałem już kilka razy i spoko. Tyle że jak go dociążyć to źle się nosi ,ale jako codzienny spoko.

Deutery- mam dwa są wyjebi.... ale drogie
VauDe - mam nosidło obnosiło 2 moich dzieci ,teraz nosi chrześniaczkę i nic się nie dzieje polecam
Karrimor- przeszedł bardzo dużo , cioranie, skały, jaskinie, są lekkie przetarcia powierzchniowe :) , ale żyje i dobrze się ma .
System nośny nie bardzo wybajerowany ale daje radę
Woodpecker (nie do kupienia) - pancerny ciężki nie do zdarcia , ostatnio zauważyłem że pękają plastiki/gumy do troczenia ale ma swoje lata

Z Polskich mam NATALEXA super plecak , skruszyła się kordura żywotność koło 12 lat plecak codzienny nieduży.
Dobre są PAJAKI drogie co prawda ale można trafić wyprzedaż


Miałem też plecak od sąsiadów Czechów( LOAP ) i służył długo padł jednak materiał od środka (membrana odchodziła płatami )



sokół napisał/a:
A ja Ci polecę Vaude albo Deutera. Inne jakoś nie przemawiają do mnie.


Ja teraz szukam plecaka dla syna i przemawia do mnie jeszcze Tatonka , ale cena już mniej.Skończy się na deuterze lub wersja eco HUSKY :D ( też ponoć super firma )
_________________
Ostatnio zmieniony przez TataOjciec 2014-05-31, 09:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-31, 09:53   

Jak już tak przechodzimy od zwykłego taniego plecaka dla btona, do najlepszych, to ja też coś polecę. Wg mnie najlepsze i najgenialniejsze plecaki to ma OSPREY. :) Jak dla mnie to te plecaki są po prostu idealne, nieźle wyglądają (mi się strasznie podobają), chociaż to rzecz gustu, ale są bardzo pakowne , funkcjonalne i bardzo lekkie, podobno też wygodne z tego co z opinii wyczytałem, tylko cena to już z tych droższych raczej. :-o Pierwszy mój plecak jaki sobie kupiłem to był właśnie OSPREY COMET 28, na jednodniówki do dzisiaj go zawsze używam i na rower, bo mi statyw do niego idealnie wchodzi. Po prostu cud plecak, tylko ta cena, za 28 litrowy plecak dać 350 zł, to trochę dużo. ;) No ale jak już polecamy najlepsze to najlepsze. :-o Dla mnie ta firma, to takie trochę Ferrari wśród plecaków. :fajka Dla mnie ta firma, to takie Ferrari trochę wśród plecaków. ;) Muszę kiedyś pomyśleć nad większym modelem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group