Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Plany wakacyjne 2023

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków

Wysłany: 2022-12-25, 21:31   Plany wakacyjne 2023

Dziś rozważaliśmy z Ukochaną różne propozycje na wakacje. Stanęło na tym, że jedziemy do Rumunii. Mamy pięcioletnią Yariskę, wcześniej trochę się baliśmy jechać tam naszym starym Fordem Focusem. O tej Rumunii myśleliśmy, że pojedziemy, jak zmienimy auto, to teraz właśnie jest okazja. Z innych propozycji wakacyjnych wyleciała Teneryfa i północne Czechy.
W Rumunii główna baza w rejonie Brasova. W planie wycieczki górskie i niegórskie.
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-12-26, 01:38   

Cóż.... u mnie były rozważania kolejnego wyjazdu na bałkany ale patrząc na ceny w biurach, to wzrosły makabrycznie. Są do udźwignięcia ale jednak są też pewne granice rozsądku.
Tak więc w w przyszłym roku bedzie krajowo i będzie to Ciechocinek, bo okolica ma potencjał.
A Ciechocinek dlatego, źe od jakiegoś czasu jeżeli urlop, to zero gór. Bo grami już sram i i chcę po prostu spędzić czas na "płaskim".
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-12-26, 11:59   

Podróz na Bałkany z biurem podróży to najgorszy z pomysłów. Szkoda na to kasy, wszystko można samemu zorganizować bez najmniejszego problemu.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-26, 12:45   

Piotrek napisał/a:
Ciechocinek dlatego, źe od jakiegoś czasu jeżeli urlop, to zero gór.

SKS panie, SKS.
Piotrek napisał/a:
to Ciechocinek, bo okolica ma potencjał.

dancingi, kuracjuszki :ok :D

Na Bałkany z biura? Chyba do Medjugorie ;)

Niemniej najfajniejszy urlop, to nad morzem dla mnie, potem wodą (jeziora, rzeki), też od gór kiedyś trzeba odpocząć:)
Ostatnio zmieniony przez 2022-12-26, 13:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14348
Wysłany: 2022-12-26, 12:54   

Piotrze - obowiązkowo przed wyjazdem : https://www.filmweb.pl/fi...icy-2015-739774
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1918
Wysłany: 2022-12-26, 13:11   

Druga pozycja obowiązkowa:
https://www.youtube.com/w...=RetroNostalgie

A mnie jakoś ciągnie nad Gardę, może w końcu się uda.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków

Wysłany: 2022-12-26, 15:28   

laynn napisał/a:
dancingi, kuracjuszki :ok :D

Mnie jakieś trzy lata temu lekarka proponowała skierowanie do sanatorium na leczenie kręgosłupa, ale stwierdziłem, że nie jestem mentalnie gotowy ;)
Na SKS-owe wakacje jeszcze mam czas :)
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-12-26, 15:33   

laynn napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Ciechocinek dlatego, źe od jakiegoś czasu jeżeli urlop, to zero gór.

SKS panie, SKS.....


Raczej chodzi o małe lecz ciekawe miasteczko jako bazę. I to mi pasuje i się sprawdza od kilku lat :) .
Bardzo sympatycznie wspominam urlop w Kazimierzu albo w Kórniku, albo w Szczawnie-Zdroju (to akurat był w połowie górski wyjazd), bo okolice dają mnóstwo tematów do pozwiedzania. A i same miasteczka są urokliwe i przyjemnie się w nich wieczorem spędza czas po całym dniu zwiedzania okolic.

A co do biura - mam całkiem dobre doświadczenia. Zawożą, przywożą, żarcie gotowe, sporo wycieczek w trakcie z których można skorzystać, o nic nie trzeba się organizacyjnie martwić i jest kupa czasu na porządne zwiedzanie. A ponieważ rodzinka moja nie jest zwolennikiem smażenia się na plaży, to w zasadzie całe dnie schodziły na porządne zwiedzanie.
Jak korzystałem, to załatwiałem kwestie formalne do połowy lutego, wtedy ceny są o 1/3 niższe niż w maju czy czerwcu.

Mój obecny model urlopu to od rana do popołudnia wycieczka, potem chwila do posiedzenia, a wieczorem platanie się po tym co na miejscu. I tak dzień w dzień. Dzieciakom też to pasuje więc wszyscy zadowoleni. A przy okazji z całych 7-10 dni wszystko jest wyciśnięte na maxa :-)
Ja sobie nie wyobrażam, żeby pojechać raz w roku na urlop i przepierdzieć połowę na gofrach :D
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2022-12-26, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-12-26, 17:01   

Piotrek napisał/a:
Zawożą, przywożą, żarcie gotowe, sporo wycieczek w trakcie z których można skorzystać, o nic nie trzeba się organizacyjnie martwić i jest kupa czasu na porządne zwiedzanie.

no tak, ale jesteś uzależniony od tego, co biura Ci zaproponują, a proponują zazwyczaj standardy i najbardziej oklepane rzeczy. Dla osób, którzy chcą zwiedzać to, co sami chcą albo na spontaniczne zwiedzanie czegoś, co nie mieści się w zestawie "must see", biuro nie jest propozycją
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-12-26, 17:27   

Jeżeli jadę gdzieś pierwszy raz to pojęcie "oklepane" jest bez znaczenia, bo to będzie dla mnie nowość :) .
Rzym jest tak "oklepany" że bardziej się nie da, a jednak będąc tam pierwszy raz nie miało to żadnego znaczenia, bo było to dla mnie miejsce tak samo nowe jak jakaś mała wioska 20 km dalej, która oklepana nie jest.

Biuro trzeba traktować jako rzecz techniczną. Zamiast jechać własnym autem, jedzie się na pasażera czytając w drodze książkę. Zamiast latać po miasteczkach za żarciem albo robić je samemu, bierze się gotowce nie tracąc czasu itd itp.
To oczywiście ma swoje minusy i pewne ubezwłasnowolnienie co do kierunku jakie dane biuro oferuje, ale jeżeli jedzie się gdzieś po raz pierwszy to w zasadzie nie ma znaczenia. Bo zobaczę wszystko po raz pierwszy :-)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-12-26, 17:30   

Piotrek napisał/a:
ale jeżeli jedzie się gdzieś po raz pierwszy to w zasadzie nie ma znaczenia.

w przypadku jedzenia akurat ma znaczenie. Co jak co, ale szansa, że w hotelu zjemy tradycyjną regionalną kuchnię jest stosunkowo niewielka...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2022-12-26, 17:31   

Cytat:
Raczej chodzi o małe lecz ciekawe miasteczko jako bazę

Rozumiem, zresztą mój powyższy post to żart.
Na poważnie, to sam wolę mniejsze miejscowości niż jakieś wielkie miasta.

Co do biura, to jednak Bałkany dla mnie za blisko. Choć musiałbym zobaczyć taką ofertę by porównać to z własnym zorganizowaniem.
Biuro osobiście biorę pod uwagę, gdy (póki co tylko myślę) myślę np o Kanarach.
Tylko czy poprzez biuro to nie jeździ się głównie do większych miast? Kurortów?

A co do sposobu wypoczynku, każdy ma swój sposób.
Cytat:
proponowała skierowanie do sanatorium

Sam powoli zaczynam myśleć nad może nie sanatorium ale o rehabilitacji. Żona w tym roku takie miała na miejscu. Podobno pomogło. U mnie kręgosłup i biodra coraz mocniej się odzywają.
Ostatnio zmieniony przez 2022-12-26, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-12-26, 17:48   

Cytat:
Tylko czy poprzez biuro to nie jeździ się głównie do większych miast? Kurortów?

Nie jestem aż tak obeznany, pewnie oferty są różne. Z biurem byłem w Makarskiej, miasteczko małe raczej (ale śliczne i zabytkowe) i mi było wcześniej nie znane. Ale ogólnie na pewno jest znane :)
W tym roku za osobę płaciłem 2600 zł za 10 dni na miejscu + dojazd 2 dni. W tym było żarcie (śniadanie i obiadokolacja), nocleg (2 pokoje z kuchnią), oczywiście dojazd, ubezpieczenia, opłaty wszelakie itp. W lipcu. Ale rezerwację całości jakoś juz w lutym robiłem.

Pudelek napisał/a:
Piotrek napisał/a:
ale jeżeli jedzie się gdzieś po raz pierwszy to w zasadzie nie ma znaczenia.

w przypadku jedzenia akurat ma znaczenie. Co jak co, ale szansa, że w hotelu zjemy tradycyjną regionalną kuchnię jest stosunkowo niewielka...


A to jest dobry argument, w hotelach raczej dają coś co niby przypomina lokalne jedzenie :) .
Nie zmienia to jednak faktu, że jak mi się zachce to sobie lokalne kupię. Nikt nie zabrania.
Rzeczy o których mówisz mają jak najbardziej sens ale (jak dla mnie) dopiero przy powiedzmy 3-4 wyjeździe w ten sam region. Wtedy już aby poszerzyć obszar poznawania tego regionu biuro będzie nie wystarczające, bo wszystko co było z nim do wyciśnięcia zostało wyciśnięte.

Poza tym umówmy się - człowiek z wiekiem robi się coraz bardziej leniwy, co mnie właśnie dopada :D
No nie chciało by mi się jechac 1000 km autem. To akurat może byc już SKS
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2022-12-26, 17:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2022-12-26, 18:15   

Piotrek napisał/a:
No nie chciało by mi się jechac 1000 km autem.

a dla mnie to dodatkowa atrakcja, bo przez te tysiąc kilometrów można zobaczyć tyle ciekawych rzeczy :)
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-12-26, 19:53   

To niewątpliwie duża zaleta jazdy autem. Jak gdzieś po Polsce urlopujemy to obowiązkowo jest przegląd trasy pod kątem tego, co po drodze można zobaczyć. I sporo ciekawych miejsc się przy okazji odwiedza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga