Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Plany górskie 2014-2015

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-11-25, 19:05   Plany górskie 2014-2015

Jak w temacie.
Ponieważ rok dobiega końca, czas snuć plany na kolejny.

Jakie miejsce chcielibyście/planujecie zwiedzić w kolejnym roku ? Czy to będą miejsca całkiem nowe a może też powrót do tych ulubionych ?

Jeśli o mnie chodzi - priorytet A.D. 2014 to Tatry Polskie, bardzo słabo przeze mne poznane.

Chciałbym pójść na Rysy, Świnicę, Giewont, dokończyć Orlą Perć oraz resztki Tatr Zachodnich (grań od Kończystego do Wołowca oraz od Kasprowego do Kopy Kondrackiej).

Z innych gór - na pewno Niżne Tatry (Derese ?), Wielka Fatra (Borisov ?) i Luczańska cześć Małej Fatry (Mincol - Velka Luka ?).

Oraz odświeżenie znajomości z rejonami bliskimi, w których ostatnimi laty sporo się zmieniło - tj. Beskid Śląski i Żywiecki oraz ,,odkryty" przeze mnie w tym roku, bardzo mało znany Beskid Makowski.

Wszystko, oczywiście znakami ,,papieskimi" (znakowanymi) bo innymi nie chadzam :P

Najlepiej w ramach ,,jednodniówek" bo to proste i wygodne jest i łatwo o ,,spontony".
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-11-25, 19:43   

Mam parę takich planów, których realizację odkładam z roku na rok.
Być może wreszcie się uda, to zależy od tak wielu czynników, że trudno przypuszczać czy się uda - od zdrowia, czasu, pieniędzy, towarzystwa. A jak się nie uda w roku 2014 to może uda się później.

A mianowicie:

- przejście całego grzbietu Niżnich Tatr jednym ciągiem (znacznymi kawałkami już chodziłam, ale nie przeszłam ich jeszcze w całości "na jeden raz");

- wejście na Kostrzycę i na kilka innych gór w okolicach Żabiego;

- odwiedzenie gór Tokajsko-Slanskich, bo są to jedyne góry na Słowacji w których jeszcze nie byłam (byłam w węgierskiej części tego pasma), myślałam konkretnie o górach Simonka i Oblik;

Więcej nie piszę, bo nie chcę zapeszyć.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-25, 19:50   

Póki co myślę, co robić w urlop wakacyjny, bo 5 raz z rzędu w Broumovskie i Stołowe nie pojadę. Pojawiła się więc myśl by wrócić w G.Opawskie i Jesioniki gdzie z rodzinką łaziliśmy w 2008r. Ale to wstępny pomysł.
Poza tym majowy weekend jak wyszarpię wolne w pracy to coś się wymyśli, może jeszcze raz Spisz -bo w tym roku majówkę na Spiszu mieliśmy z lekka deszczową :rol

Poza tym coś w Tatrach, Strażovskich Vrchach a reszta to lokalny spontan.
Za dużo planować nie lubię, za wiele czynników może mi te plany popsuć.
 
 
creamcheese 

Dołączył: 26 Sie 2013
Posty: 497
Wysłany: 2013-11-25, 20:19   

Przede wszystkim Sudety Środkowe i Wschodnie, poza tym 5 razy w Bieszczadach (weekendy + dwa wypady tygodniowe), raz weekendowo w Tatry (Rysy) + raz na tydzień również Tatry...i urlop się kończy :(
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-25, 21:25   

Człowiek planuje, Pan Bóg się śmieje. Małe Pieniny i Roztocze
 
 
bton1 


Wiek: 38
Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 3312
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-11-25, 21:53   

Plany.. haha :) Plany nie sięgają dalej niż jutro rano :)
Ogólnie - być jak najwięcej w górach. Zapewne głównie w Tatrach Polskich. Zawadzę jak co roku o Pieniny, chciałbym wrócić chociaż na chwilę w Gorce i Sądecki.
Jeszcze kilka planów jest, ale zbyt niepewne by o nich mówić.
_________________
W mieście możesz kogoś znać dziesięć lat i go nie poznać. W górach znasz go na wylot po paru tygodniach.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14353
Wysłany: 2013-11-26, 07:04   

Zero gór.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
aranea 


Wiek: 110
Dołączyła: 18 Lip 2013
Posty: 476
Skąd: Lublin
Wysłany: 2013-11-26, 09:51   

Ja zdecydowanie chcę w końcu w Sudety. W tym roku się nie udało, a ostatnio byłam tam w podstawówce.
_________________
idę w góry cieszyć się życiem..
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-26, 10:28   

Mnie się kolejny rok nie zapowiada zbyt różowo, więc planować będę tym razem pod nosem, na ostatnią chwilę. Bo w sumie każdy wyjazd w południowym kierunku będzie odbierany jako sukces.
Profil Facebook
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-11-26, 12:18   

Jakieś mam ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-11-26, 14:00   

Chcialabym dotrzec w przyszlym roku na rozne przelecze w Gornym Karabachu (zwlaszcza te za Karwaczarem) i do najwyzej polozonego klasztorku tamze. No i ukrainskie Karpaty, chyba wschodni kawalek Polonin Hryniawskich i kawalek Karpat Bukowinskich. I napewno weekendy w Sudetach

Taki jest plan a czy los bedzie nam sprzyjal i umozliwi realizacje to sie zobaczy..
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2013-11-26, 14:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-26, 15:52   

Ja to póki co żadnych planów nie mam, chyba będę w ogóle musiał zawiesić buty na kołku, na jakieś pół roku, ale kiedyś wrócę mocniejszy. :) :-o
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-11-26, 17:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-11-26, 17:44   

Vision napisał/a:
na jakieś pół roku

U mnie podobnie.

Lecz tęsknota wzmacnia pożądanie (jejku, jaki uduchowiony tekst).
 
 
Grochu 

Wiek: 59
Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 146
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-26, 21:55   

Urlopowo - to rumuńskie Fogarasze, które nie doszły do skutku w tym roku. No i ukraińska Czarnohora, z którą mam porachunki. Może coś jeszcze.
A weekendowo to jak zwykle: "Nieważne: gdzie. Ważne: z kim :) "
_________________
"Dziwny jest ten świat..."
 
 
presto 


Wiek: 49
Dołączył: 19 Wrz 2013
Posty: 219
Skąd: Czeladź
Wysłany: 2013-11-27, 12:41   

Główny cel na 2014 rok to Rysy od strony słowackiej.
Z pozostałych to myślę, że w końcu Wielka Fatra, powrót po wielu latach w Beskid Sądecki i mam nadzieję wreszcie coś w Sudetach.
_________________
pozdrawiam
presto

mój blog: http://presto1974.wordpress.com/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group