Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Plan wyprawy - porada, szlaki,Tatry

Autor Wiadomość
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5819
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-05-31, 20:14   

Coldman napisał/a:
A koleżanka dużo starsza, więc nic z tego nie wyjdzie :P


To może bardziej doświadczona ;)
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2020-05-31, 20:51   

Coldman napisał/a:
Cały czas tu jestem i czytam.

A z tym całym bezpieczeństwem, poradami, to po prostu nie chciałem, wyjść na chojraka, który ma na wszystko wywalone.

A koleżanka dużo starsza, więc nic z tego nie wyjdzie :P


A co w końcu wybrałeś, masz już jakieś konkretne typy, czy jeszcze sie zastanawiasz?
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1084
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2020-05-31, 23:02   

Mam jeszcze dużo czasu, teraz bardziej się skupiam na wycieczce rowerem nad morze. Jeśli chodzi o góry to mam takie coś: (wersja Alfa)
1 dzień - Gronik - Dolina Miętusa - Małołączniak - Ciemniak - Wyższa Kira Miętusia - Kiry
2 dzień - Dolina Strążyska - Przełęcz w Grzybowcu - Giewont - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Polana Kalatówki - Droga nad Reglami - Dolina Białego
3 dzień - Palenica Białczańska - Dolina 5 Stawów Pol. - Szpiglas - Morskie Oko (po drodze na Wrota Chałubińskiego) - Palenica Biał.
4 dzień - Jeszcze nie wiem
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2020-06-01, 06:46   

Coldman napisał/a:
Mam jeszcze dużo czasu, teraz bardziej się skupiam na wycieczce rowerem nad morze. Jeśli chodzi o góry to mam takie coś: (wersja Alfa)
1 dzień - Gronik - Dolina Miętusa - Małołączniak - Ciemniak - Wyższa Kira Miętusia - Kiry
2 dzień - Dolina Strążyska - Przełęcz w Grzybowcu - Giewont - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Polana Kalatówki - Droga nad Reglami - Dolina Białego
3 dzień - Palenica Białczańska - Dolina 5 Stawów Pol. - Szpiglas - Morskie Oko (po drodze na Wrota Chałubińskiego) - Palenica Biał.
4 dzień - Jeszcze nie wiem


1 jest fajna przez Kobylarz.
2 podejście na Giewont od tej stronę ciekawsze, moim zdaniem :D A Szpiglas to piękne widoki i myślę że będziesz bardzo zadowolony ;)
Jako 4 zastanów się nad moją 1 sugestią, nie brzmi ciekawie ale jest fajna, przez Goryczkową Czube i Suche Czuby ...
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-06-01, 06:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2020-06-01, 08:51   

Dzień dobry.

Cytat:
4 dzień - Jeszcze nie wiem


To ma najwięcej sensu.

Coldman napisał/a:
2 dzień - Dolina Strążyska - Przełęcz w Grzybowcu - Giewont - Kopa Kondracka - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Polana Kalatówki - Droga nad Reglami - Dolina Białego


Zdajesz sobie sprawę , że w lipcowy dzień stracisz z dwie godziny w kolejce na Giewont i z Giewontu ?

I jak już będziesz szedł do Doliny Białego to warto poświęcić kilkadziesiąt minut i wejść na Sarnią Skałę. Doskonale widoki. No chyba, że to za mało wartościowy szczyt dla Ciebie.

Coldman napisał/a:
1 dzień - Gronik - Dolina Miętusa - Małołączniak - Ciemniak - Wyższa Kira Miętusia - Kiry


Wyżnia :)

Coldman napisał/a:
3 dzień - Palenica Białczańska - Dolina 5 Stawów Pol. - Szpiglas - Morskie Oko (po drodze na Wrota Chałubińskiego) - Palenica Biał.


Łza w oku mi się zakręciła :pla3

Moje pierwsze miejsce w Tatrach powyżej 2 000 metrów …
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2020-06-01, 10:15   

Cytat:
Zdajesz sobie sprawę , że w lipcowy dzień stracisz z dwie godziny w kolejce na Giewont i z Giewontu ?


To ciekawa teoria, bo ja nigdy nie stałem, nawet nigdy na żywo nie widziałem tej kolejki, a byłem na Giewoncie kilka razy w sezonie też :D
Zdążyło się dwa razy tak po prostu bo byliśmy w pobliżu to przy okazji podejść na Giewont i to w środku dnia i kolejki ni widu ni słychu ;)
Może miałem farta?
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-06-01, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-01, 10:35   

No to chłopak postoi w kolejce. Popodziwia widoki. Może nawet jakieś piękne panie. Lepiej żeby poszedł na Giewont zimą?
Dzisss...
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5513

Wysłany: 2020-06-01, 10:36   

Chłopak pisał, że chce wyruszać o 6:00 na szlak... to zdąży przed tłumami.

Czuję że w ostatnim dniu będzie atak na legendarną Perć Orła!
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2020-06-01, 11:02   

Adrian napisał/a:
Może miałem farta?


Miałeś. Ja zresztą też ale warto nastawić Wyprawowca Coldmana na złą sytuację.

laynn napisał/a:
Popodziwia widoki. Może nawet jakieś piękne panie.


Domyślam się, że dobrze się domyślasz.

sprocket73 napisał/a:
Czuję że w ostatnim dniu będzie atak na legendarną Perć Orła!


Przez Szyję Gęsi !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-06-01, 11:12   

Oby jeszcze do tego orła i gęsi sokół nie doszedł...
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2020-06-01, 11:34   

sokół napisał/a:
Oby jeszcze do tego orła i gęsi sokół nie doszedł...


Nie miej czarnych wizji, Sokole ;)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1084
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2020-06-01, 11:43   

Dobromir oczywiście, że Sarnią Skałę, mam w planach.
Co do kolejek, to doskonale sobie zdaje z tego sprawę, dlatego tę trasę mam zaplanowaną w poniedziałek. Wyjście na szlak około 6:00 rano w zależności gdzie będę nocował, bo pola namiotowego jeszcze nie rezerwowałem.

W pomysłach na 4 dzień jest np. Kościelec. Koleżanka mówi, że jestem wysoki to dam radę się tam wdrapać na płyty skalne.
_________________
Świat gór! Aby go nazwać swoim, trzeba zainwestować znacznie więcej niż krótkotrwałą radość oczu. I może dlatego właśnie człowiek naprawdę kochający góry chce znosić trudy, wyrzeczenia i niebezpieczeństwa na ich skalnych szlakach
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2020-06-01, 12:00   

Kościelec jest demoniczny. Bądź dzielny, nie spadnij.

I idź od Zielonego Stawu na Karb. Potem zejdź sobie przez Mały Kościelec do Czarnego Stawu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Coldman 


Wiek: 26
Dołączył: 19 Maj 2020
Posty: 1084
Skąd: Wysoczyzna Kaliska
Wysłany: 2020-06-01, 23:05   

Dobromił napisał/a:
Kościelec jest demoniczny.

To prawda.
To jest jedna z opcji, poszukam sobie jeszcze alternatyw. Decyzję mogę podjąć już w Zakopanym.
W ogóle gdzieś w tym planie mi zginął Kasprowy, ale to szczegół :D
Jak nie w tym roku Kasprowy, to w przyszłej wyprawie (podoba mi się to słowo :P ) za rok.

Jak na razie cała firma się przenosi w Lipcu, nie wiem ile to będzie trwać, więc dostanie wolnego to będzie wyzwanie. Jak nie Lipiec to Sierpień.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14323
Wysłany: 2020-06-02, 10:10   

Coldman napisał/a:
Jak nie w tym roku Kasprowy, to w przyszłej wyprawie (podoba mi się to słowo :P ) za rok.


Jak wyprawa na Kasprowy to tylko taka :

- Palenica, Rusinowa, Gęsia, Psia, Murowaniec, Świnicka Przełęcz, Beskid, Kasprowy.

Tylko wtedy będzie się łapało pod powagę wydarzenia zwanego jako WYPRAWA.

P.s. Jak miałem 22 lata to byłem wybitnym fachowcem od Tatr. Byłem raz, w drugiej klasie LO :) Trzy dni turystyki w śnieżnym październiku :)
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group