Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Pieninki Skrzydlańskie i Wierzbanowska Góra

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-05-23, 17:42   Pieninki Skrzydlańskie i Wierzbanowska Góra

Po latach postanowiliśmy wrócić w Pieninki Srzydlańskie, by trochę poeksplorować ten rejon. Drugiego dnia (relacji z okolic, gdzie kręciliśmy się pierwszego dnia, było ostatnio trochę na forum, więc na razie nie będę zanudzać) wystartowaliśmy ze Skrzydlnej, robiąc pętelkę po okolicy, a że zostało nam jeszcze trochę czasu, skoczyliśmy na Wierzbanowską Górę.
Okolice na majowe wycieczki są bardzo przyjemne, więc cieszę się, że udało się jeszcze skorzystać z dobrodziejstw wiosennej pogody, tym bardziej, że ten weekend już taki nie jest.



Pieninki Skrzydlańskie i Wierzbanowska Góra: http://www.kuzniapodrozy....ka-gora-majowo/
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2020-05-23, 17:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5826
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-05-23, 17:56   

Fajna rowerowa pętla. A znasz rowerowo tereny położone bardziej na wschód, aż po drogę Bochnia - Limanowa? Na mapie jest tam dużo szlaków rowerowych i otwartych przestrzeni.
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2020-05-23, 18:18, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-05-23, 18:41   

Ale tam ładnie!
Profil Facebook
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5516
Wysłany: 2020-05-23, 18:45   

Wpisuje się to w ostatnio modne tereny ;)
Kluczem są niskie łąkowe pagórki i "duże" zalesione góry. W rzeczywistości te duże góry mają ok 1000 m, ale z racji otoczenia wyglądają potężnie.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5826
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-05-23, 18:47   

sprocket73 napisał/a:

Kluczem są niskie łąkowe pagórki i "duże" zalesione góry. W rzeczywistości te duże góry mają ok 1000 m, ale z racji otoczenia wyglądają potężnie.


Tam są całkiem spore przewyższenia, niskie bezwględne wysokości gór mogą być nieco mylące.
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3727
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2020-05-23, 18:52   

Wycieczka na duży+.Zdjęcia bajka,pięknie powyciągane kolory.
Twoje relacje Wiolu czytam z przyjemnością.Narobiłaś mi smaka na te Pieninki.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-23, 19:07   

Aż sobie na mapie sprawdzałem Waszą trasę, po czym na końcu była mapka szczegółowa. Ale dokładnie tak sam prowadziłem Waszą wycieczkę.
Fajnie tam jest. Trzeba będzie tam jeszcze wrócić. Odpuszczając Śnieżnicę :-o
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-05-24, 16:41   

Sebastian napisał/a:
Fajna rowerowa pętla. A znasz rowerowo tereny położone bardziej na wschód, aż po drogę Bochnia - Limanowa? Na mapie jest tam dużo szlaków rowerowych i otwartych przestrzeni.

Nie znam, dopiero odkrywam te tereny rowerowo. Przeglądałam trochę mapę i mam kilka opcji, ale raczej bliżej gór. Ostatnio w stronę Pogórza Wiśnickiego mniej nas ciągnęło (nieco płasko), choć może niesłusznie? A masz jakieś typy, coś polecasz?

sokół napisał/a:
Ale tam ładnie!


sprocket73 napisał/a:
Wpisuje się to w ostatnio modne tereny ;)
Kluczem są niskie łąkowe pagórki i "duże" zalesione góry. W rzeczywistości te duże góry mają ok 1000 m, ale z racji otoczenia wyglądają potężnie.

Tak właśnie pomyślałam w czasie tej wycieczki - podobają mi się tereny "między górami". Z łąkami, polanami, samotnymi drzewami - i z widokami na szczyty wokół. Jak ktoś ma jakiś pomysł na takie okolice, to chętnie przygarnę :)

marekw napisał/a:
Wycieczka na duży+.Zdjęcia bajka,pięknie powyciągane kolory.
Twoje relacje Wiolu czytam z przyjemnością.Narobiłaś mi smaka na te Pieninki.

Dzięki, Marku! A wycieczkę polecam!

laynn napisał/a:
Aż sobie na mapie sprawdzałem Waszą trasę, po czym na końcu była mapka szczegółowa. Ale dokładnie tak sam prowadziłem Waszą wycieczkę.
Fajnie tam jest. Trzeba będzie tam jeszcze wrócić. Odpuszczając Śnieżnicę :-o

Ja przeglądałam Twoją wycieczkę, ale tym czerwonym szlakiem nie szedłeś. Za to częściowo drogą (koło tego starego chylącego się domu), którą jechaliśmy.
Mapkę zrobiłam, by zorientować się też, ile przewyższeń pokonaliśmy.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-05-24, 17:04   

Wiolcia napisał/a:
tym czerwonym szlakiem nie szedłeś. Za to częściowo drogą (koło tego starego chylącego się domu), którą jechaliśmy.

Nie, nie szedłem czerwonym. Poszedłem na przełęcz Wielkie Drogi, odbiłem na niebieski szlak i drogą (niestety) doszedłem do przysiółka Wielkie Drogi i tam zacząłem schodzić, ale w połowie odbiłem na Antoniów. I dopiero przez Dział doszedłem do drogi, którą Wy zjeżdżaliście.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5826
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-05-24, 20:15   

Wiolcia napisał/a:

Nie znam, dopiero odkrywam te tereny rowerowo. Przeglądałam trochę mapę i mam kilka opcji, ale raczej bliżej gór. Ostatnio w stronę Pogórza Wiśnickiego mniej nas ciągnęło (nieco płasko), choć może niesłusznie? A masz jakieś typy, coś polecasz?


Nie mam żadnych typów i nic nie polecam, myślałem że ty możesz mieć jakieś doświadczenia.
Profil Facebook
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-05-25, 12:40   

Sebastian napisał/a:
Wiolcia napisał/a:

Nie znam, dopiero odkrywam te tereny rowerowo. Przeglądałam trochę mapę i mam kilka opcji, ale raczej bliżej gór. Ostatnio w stronę Pogórza Wiśnickiego mniej nas ciągnęło (nieco płasko), choć może niesłusznie? A masz jakieś typy, coś polecasz?


Nie mam żadnych typów i nic nie polecam, myślałem że ty możesz mieć jakieś doświadczenia.

W tamtych terenach to tylko górskie, nie rowerowe. Ale jak coś ciekawego odkryję, to się podzielę.
I nawzajem, mam nadzieję :) .
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2020-05-26, 17:00   

Bardzo urokliwe te góry, w sumie jednak niszowe i mało znane - szczególnie Pieninki Skrzydlańskie.
Jest susza ale na tych zdjęciach wcale jej nie widać a wręcz przeciwnie. Wiosna ,,pełną zieloną gębą"

P.s.
Wiolcia napisał/a:
Srzydlańskie

,,K" Wiolci ,,zjadło" ;)
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5826
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-05-26, 17:01   

To akurat dobrze, że niszowe i mało znane. Czyżbyś uważał inaczej?
Profil Facebook
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2020-05-26, 17:09   

Sebastian napisał/a:
To akurat dobrze, że niszowe i mało znane. Czyżbyś uważał inaczej?

Oczywiście, że nie. A relacje z rejonów niszowych lubię szczególnie, bo można dowiedzieć się czegoś, czego samemu wcześniej się nie wiedziało.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-05-26, 18:19   

Tępy dyszel napisał/a:
Bardzo urokliwe te góry, w sumie jednak niszowe i mało znane - szczególnie Pieninki Skrzydlańskie.
Jest susza ale na tych zdjęciach wcale jej nie widać a wręcz przeciwnie. Wiosna ,,pełną zieloną gębą"

P.s.
Wiolcia napisał/a:
Srzydlańskie

,,K" Wiolci ,,zjadło" ;)

Trochę już wcześniej popadało, więc susza nie jest taka, jak w kwietniu. A zdarzały się i błotniste fragmenty.
"K" zjadło, bo niedługo będę musiała walić w klawiaturę jak w maszynę do pisania, by literki się pojawiły ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje mang