Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

26 X 2022 Lysa Hora.

Autor Wiadomość
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-10-28, 16:55   26 X 2022 Lysa Hora.

Lysą Horę widuję co dziennie z okna , no prawie co dziennie.W,g dalmierza w prostej linii to tylko 50 km.Jak z wieloma Beskidzkimi kopczykami mam sporo swpomnień,z Lysą też.Tu także wędrowałem z tymi których już nie ma między nami. :-( Tym razem wędruję sam,co mi wcale nie przeszkadza a wręcz przeciwnie.Rynek w Wodzisławiu wita mnie tak,


Włodarze miasta widać jeszcze nie muszą oszczędzać, rynek oświetlony jak choinka świąteczna a fontanna chodzi 7 dni w tygodniu 24 h.Świt wita mnie we Frydlandzie gdzie mam 20 minut czasu do autobusu.


Kubek kawy i jadę za chwilę do poczatku szlaku.




Takich tablic spotkam więcej na szlaku.











Ruszam dalej.











Po 3 km, mała hospoda, niestety nie ugościli mnie bo czynna od 11,30.







Udało mi się uprosić o pieczątki,sytuację ratuje mój stary termos z kawą.Ruszam dalej,pomału szlak pnie się coraz bardziej w górę.









Szczyt co raz bliżej.












Po 9 latach i 3,5 h, jestem na Lysej Horze.Sporo tu się zmieniło,nie ma już dawno Baru Satan.












Zdobycie szczytu poświadczone i udowodnione wpisem w księdze pamiątkowej.

I autoportret. :haha












Czas mnie goni, czeka mnie ponad 6 km, zejścia więc komu w drogę temu czas.Od stacji meteo i H,Z, S spory odcinek stromego zejścia.



Ostatni rzut oka na szczyt i ruszam dalej.



Cytat ; O NASI TU BYLI;. :haha


No i pomału u celu, mają nasi sąsiedzi poczucie humoru.



Mały wodospad przed drogą główną.



A na przystanku niespodzianka, po raz pierwszy widzę port gdzie można doladować telefon.



Mam pól godziny do autobusu i czas na łyka kawy.Mam też pomysł związany z Lysą Horą, ale to pomysł na wiosnę. To wszystko na dziś i dziękuję za uwagę. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-10-28, 17:28   

Łysa to obowiązkowy punkt Beskidu Ś.M.

To prawda, sporo się tam pozmieniało w ostatnich latach, coś zburzyli, coś wybudowali ... klimat lekko się zmienił, zrobiło się nowocześniej, wcale nie znaczy że gorzej ;)

Jest forma, jak wychodzisz na Łysą, to jest dobrze :)
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2022-10-29, 08:53   

Całkiem niezły wyczyn, przewyższenie imponujące, chyba jedne z większych w Beskidach. Ale widzę, że odcinek poza samą Łysą Horą nie jest zanadto widokowy. A na samym szczycie, są miejsca na zdjęcie rozległej panoramy, bez żadnych "ustrojstw" w tle typu płotki, budynki itp. ?
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9270
Wysłany: 2022-10-29, 10:14   

Tępy dyszel napisał/a:
Całkiem niezły wyczyn, przewyższenie imponujące, chyba jedne z większych w Beskidach. Ale widzę, że odcinek poza samą Łysą Horą nie jest zanadto widokowy. A na samym szczycie, są miejsca na zdjęcie rozległej panoramy, bez żadnych "ustrojstw" w tle typu płotki, budynki itp. ?


Są tylko Mirek zrobił z tymi wszystkimi ustrojstwami :lol ;)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-10-29, 10:53   

Tępy dyszel napisał/a:
Całkiem niezły wyczyn, przewyższenie imponujące, chyba jedne z większych w Beskidach. Ale widzę, że odcinek poza samą Łysą Horą nie jest zanadto widokowy. A na samym szczycie, są miejsca na zdjęcie rozległej panoramy, bez żadnych "ustrojstw" w tle typu płotki, budynki itp. ?
Dzięki za słowa uznania. Są rozległe panoramy na przykład z tarasu stacji przekaźnikowej tv,, tyle że niektóre trzeba znaleźć.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
Ostatnio zmieniony przez Mirek 2022-10-29, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-10-30, 09:48   

Myślałem że powiedzenie LUDZIE STANĄ NA GŁOWIE BY OSIĄGNĄĆ CEL TO FRAZES, :haha Teraz wiem że to prawda. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10831
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2022-11-01, 00:34   

Okrutnie żem się wymordował wchodząc na tą górę, a Tobie poszło na luzie. :ok
Ale góra ma kilka fajnych ujęć ze szczytu, więc warto się wdrapać.

Na Łysej spotkałem też kogoś z Górski Świat ale .... juz nie pamiętam kogo. Demencja :D
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2022-11-01, 08:29   

Piotrek napisał/a:
Okrutnie żem się wymordował wchodząc na tą górę, a Tobie poszło na luzie. :ok
Ale góra ma kilka fajnych ujęć ze szczytu, więc warto się wdrapać.

Na Łysej spotkałem też kogoś z Górski Świat ale .... juz nie pamiętam kogo. Demencja :D
No NA LUZIE to bym tego nie nazawał, te 6,5 km trasy na szczyt deptałem 3,5 h.I nie jest tak źle, starsi ode mnie tam byli,to tylko tak okrutnie wygląda.Kwestia doboru trasy,a z Górskiego Świata to największa szansa spotkania to Tomtur i Stasiu. :usm
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group