Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Beskid Średni - Pasmo Babicy,Sularzowej i Koskowej Góry

Autor Wiadomość
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2766
Skąd: Tychy
Wysłany: 2014-01-28, 19:01   Beskid Średni - Pasmo Babicy,Sularzowej i Koskowej Góry

Trasa: Bienkówka (500) - Bieńkowska Góra (676) - Babica (728) - Trzebuńska Góra (625) - Sularzowa (617) - Trzebunia (360) - Groń (773) - przeł. Dział (601) - Parszywka (841) - Koskowa Góra (866) - Bieńkówka (500)

Start: 7.00
Meta: 17.00
Czas przejścia z popasami: 10h

Dystans: 29,7km,
Maksymalne przewyższenie: ok. 500m,
Suma wzniesień: ok. 1.040m

Tym razem chciałbym zachęcić forumowiczów do odwiedzenia pasma Babicy, Sularzowej i Koskowej Góry w Beskidzie Średnim.

Sam Beskid Średni położony jest pomiędzy Wadowicami a Myślenicami z północy, zaś od południa ogranicza go Sucha Beskidzka i okolice Skomielnej.

Nigdy wcześniej nie byłem w tych rejonach - jak się okazuje, całkowicie niesłusznie. Uważam że te, co prawda niezbyt wysokie góry, są godne odwiedzenia.

Dookolne panoramy obejmujące Beskid Wyspowy, Gorce, Beskid Żywiecki i Tatry a do tego urokliwe polanki i ciekawe kapliczki.

Czy warto poznać ten mało znany region? Moim zdaniem tak. Co więcej, wiem, że warto pójść tam jeszcze raz. Dlatego ów dzień na pewno nie był dniem straconym.

Z Bieńkowskiej Góry


Królowa Beskidów


Urokliwe kapliczki


Spod Parszywki, Beskid Wyspowy i nie tylko.


Tatry w zimowej szacie


Aż nie chciało się schodzić....


Tym bardziej, że do jedzenia też coś by się znalazło


Szczegóły:
https://picasaweb.google....739812827816770
Ostatnio zmieniony przez Tępy dyszel 2014-01-28, 19:02, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-01-28, 21:28   

Mnie tam zachęcać nie trzeba :)
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-29, 12:31   

Basia Z. napisał/a:
Mnie tam zachęcać nie trzeba :)


Mnie też nie. Wysokości tam przeciętne, ale sporo szlaków bardzo dobrze oznakowanych, trochę fajnych wsi, widoki niezgorsze i niemal zupełny brak ludzi na szlakach. A widoki z Koskowej Góry - cymesik!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania