Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Okołotrójkątnie na rozpoczęcie roku.

Autor Wiadomość
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-20, 17:10   

sokół napisał/a:
Jeszcze jest chatka Rogacz. Może się niektórym panom źle nazwa kojarzyć, ale to pod takim szczytem jest. W Beskidzie Małym.
Przechodziłem tamtędy (obok chatki wiedzie szlak z Mikuszowic na Magurkę), ale szczegółów nie znam, co i jak.


To lepiej żebyś nie znał. :haha :haha :haha
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2014-01-20, 17:17   

sokół napisał/a:
Przechodziłem tamtędy (obok chatki wiedzie szlak z Mikuszowic na Magurkę), ale szczegółów nie znam, co i jak.

Ze trzy lata temu w lutym odbył się tam zlot Forum Beskidu Małego. Chatar przez większość czasu (obsługa jest tam rotacyjna) sprawiał wrażenie jakby był tam za karę. Jego dziewczyna na wszystkich patrzyła jakbyśmy jej pół rodziny gazetą wybili. To było jeszcze do przeżycia, jak i najzwyklejszy mróz w nocy na poddaszu. O tym, że pozwolono nam w drodze wyjątku wypić piwo w chatce, a nie na zewnątrz nie wspomnę.

Szczytem wszystkiego był tekst chatara około 9-10 rano. Zacznijcie sprzątać bo ja chcę o 11 zamykać.

Omijam bardzo szerokim łukiem tą Chatkę "Studencką" jak sami siebie nazywają.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-01-20, 17:18   

Rogacz można wrzucić do tego samego worka co Słowianka.

Kiedyś mieliśmy tam zlot - wywalili nas o godzinie 18 z chatki na podwórze, bo dziecko małe śpi (w chatce teoretycznie studenckiej). Mamy nie hałasować i iść się "bawić" w bezpiecznym oddaleniu, czyli jakieś 100 metrów, gdzie było ognisko. Potem co ktoś od nas przychodził to z pyskiem, że hałas. Chatkowym i ich znajomym hałasować było wolno.

Nad Rogaczem jest bufet, gdzie sprzedają piwo - reklamuje się tym nawet strona www chatki. Ale, co ciekawe - w chatce nie pozwalają pić - o czym zresztą informują dopiero na miejscu :D Na zlocie Beskidu Małego kazali ludziom wychodzić na zewnątrz - a bodajże padał śnieg... dopiero potem się "ulitowali" i z łaską pozwolili wejść do środka.

Jeśli ktoś lubi, aby jakiś gówniarz (bo z reguły tacy tam siedzą na obsłudze) wydupiał cię z chatki bo pijesz piwsko albo za głośno gadasz, to Rogacz jest idealny :D

PS>widzę, że Dareczek mnie uprzedził ;)

PS2> w Beskidzie Małym jest równie fajnie miejsce jak Pod Potrójną czyli Gibasówka!
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2014-01-20, 17:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-20, 17:33   

W czerwcu idealnym miejscem na zlot jest Hala Górowa. Pamiętam do dziś zlot czubów. :)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-01-20, 22:06   

kris75 napisał/a:
W czerwcu idealnym miejscem na zlot jest Hala Górowa. Pamiętam do dziś zlot czubów. :)


To byl cudny zlot! :lol
https://picasaweb.google....t_beskidoczubow

Choc w czerwcu to chyba kazdy szalas w gorach bedzie rownie idealny! np. zaprezentowany niedawno w relacji Basi ten na Hali Cudzichowej tez by sie nadal! ( o tyle lepszy od Gorowej ze w razie deszczu i w srodku mozna przy ognisku posiedziec!
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-01-20, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-01-20, 22:21   

Mi osobiście bardzo się podobają Bryzgałki (po stronie słowackiej, ale jakiś 1 km od granicy, a 4-5 km od Rycerki-Kolonii).
A co do chatek, swoją recenzję napiszę jutro, bo dziś miałam bardzo męczący dzień.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-20, 22:31   

Taaa, Górowa jest cuudna, zwłaszcza w ulewie. Możesz wziąć gorący prysznic - ale butów nie ma gdzie wysuszyć.
No chyba że coś się pod tym względem zmieniło.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-01-20, 22:41   

Cytat:

Mi osobiście bardzo się podobają Bryzgałki (po stronie słowackiej, ale jakiś 1 km od granicy, a 4-5 km od Rycerki-Kolonii).


Hmmmm... Napisz cos wiecej- zlot nie zlot, wiedziec nie zaszkodzi :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-20, 23:01   

dakOta napisał/a:
Taaa, Górowa jest cuudna, zwłaszcza w ulewie. Możesz wziąć gorący prysznic - ale butów nie ma gdzie wysuszyć.
No chyba że coś się pod tym względem zmieniło.


Po co Ci buty z tego co pamiętam to twoje dzieci taplały się boso w błocie. :haha :haha :haha
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-01-20, 23:03   

jak to nie ma gdzie butów wysuszyć? przecież w środku jest pełno miejsca, gdzie mogą schnąć

szałas na Jasieniu też jest niezły
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-01-20, 23:19   

Pudelek napisał/a:

szałas na Jasieniu też jest niezły


ale odleglosc juz niestety nieweekendowa...
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2014-01-20, 23:24   

z Dolnego Śląska w Beskid Żywiecki czy Wyspowy to nie jest taka wielka różnica...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2014-01-20, 23:30   

Pudelek napisał/a:
z Dolnego Śląska w Beskid Żywiecki czy Wyspowy to nie jest taka wielka różnica...


Zywiecki to jest po prostu taka graniczna odleglosc gdzie dojazd na dwa dni jeszcze ma sens..
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2014-01-20, 23:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
dakOta 


Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 1037
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-01-20, 23:51   

Pudelek napisał/a:
jak to nie ma gdzie butów wysuszyć? przecież w środku jest pełno miejsca, gdzie mogą schnąć


Nie mówiłam o staniu pod dachem, tylko o postawieniu w cieplejsze miejsce. Wtedy nie było takiej możliwości, a nasze buty były do wykręcenia.
_________________
Zawsze trzeba iść. Jak się nie ma gdzie - tym bardziej.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-01-21, 07:29   

O Bryzgałkach.

Jest to takie miejsce po słowackiej stronie granicy, ale tak jak piszę około 1 km od granicy polskiej.
Nigdy nie było tam w okolicy przejścia granicznego, ale od czasu Schengen oczywiście można tam chodzić.
Od granicy, od słupka nr ... (zainteresowanym podam na priv, ale dopiero jak ten numer znajdę) idzie tam dość wyraźna i pozioma droga, która po 15-20 minutach wychodzi na rozległą polanę z widokiem na Małą Fatrę, na której stoi obok siebie 6 szałasów. Kiedy tam ostatnio byłam to dwa były zamknięte na kłódkę, jeden rozsypujący się, ale 3 w dobrym stanie, otwarte i nadające się do spania.
Szałasy są prywatne, każdy ma swojego właściciela, ale właściciele nic nie mają przeciwko temu, ze ktoś tam nocuje, pod warunkiem, ze pozostawi tyle (lub więcej) drewna ile wypalił, nie zostawi napisów na ścianach, no jednym słowem zadba o to miejsce jak o swoje.
Mój syn z kumplami spędzał tam kiedyś Sylwestra i bawili się ze Słowakami z sąsiedniego szałasu, stąd te informacje.

Zdjęcie z Internetu:



Żródło:

http://www.dvorupotocnych.sk/bryzgalky.html
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group