Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Około Goleszowskie ciekawostki.

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-06-20, 21:16   Około Goleszowskie ciekawostki.

W zeszły czwartek trafiła mi się przyjemna i ciekawa szwędaczaka, podjazdowo-spacerowa :-) . Okolice Goleszowa, bardzo ciekawe, urozmaicone, momentami sielskie. Pogoda piękna a na niebie chmurki urozmaicające widoki.
Zaczęło się jednak od cienistego lasu w rejonie Jasieniowej i Wyrgóry, gdzie kryją się geologiczne ciekawostki. W ogóle w tym rejonie sporo jest kamieniołomów, niektóre jeszcze czynne.
Pierwszy nieczynny który oblazłem (a łaziło się mało przyjemnie, bo u dna zalega warstwa luźnego i śliskiego materiału) był imponujący swym ogromem. Gdy się już podejdzie pod główną ścianę robi ona spore wrażenie.



i widok z dalsza ale tylko na nikły fragment. Całość wyrobiska jest bardzo długa.


W pobliżu biegnie ścieżka spacerowa, którą można podejść na Wyrgórę. Górka popierdółka ale podejście na nią niczego sobie :-)


Drugi z odwiedzonych kamieniołomów przypomina efektowny wąwóz.


...się lilia napatoczyła


...i pomniki przyrody


...i krajobraz senny i leniwy.



Teraz to już pensjonat. Pieczątki nie mają ale kawa dobra.


Tu by sobie "Flojdzi" mogli robić okładki płyt :)


Oto i zbocza góry Tuł-góry nie wysokiej ale ładnej. Widoki z niej też niczego sobie.

....i fajrant :-)
To był bardzo relaksujący dzień.

Więcej-> http://www.zuziawdrodze-f...goleszow062016/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-06-20, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-06-21, 08:06   

Kurcze jak bym sprocketa oglądał. Pięknie!
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-06-21, 12:13   

Byłem dwa albo trzy razy w tych rejonach, zawsze wiosną. Mają niepowtarzalny urok. Pod Tułem (a w zasadzie już za nim, idąc od strony Dzięgielowa) zawsze bywało wiosną żółto od kwiatów. Co by nie napisać, wyjście jak najbardziej na plus.
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-06-21, 22:06   

Na stokach góry Tuł jest użytek ekologiczny właśnie mający chronić te kwieciste łąki. Kiedyś to nawet był rezerwat.
Mnie się w tym rejonie najbardziej podoba łagodność krajobrazu i senna, leniwa atmosfera. Poleżakował bym tam kilka dni ale za blisko na urlopowy wyjazd :-)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-06-22, 08:27   

Za pierwszym razem, jak byłem w rejonie Tułu to jeszcze działało schronisko (teraz to pensjonat) a akurat trafiliśmy na syreny, jak strzelali w kamieniołomie. Pamiętam, że byłem przerażony.
Profil Facebook
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8291
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2016-06-22, 12:23   

Tuł zawsze kojarzy mi się z taką wiosenno-letnią zielenią i spokojem :) No i Czantorię stamtąd widać :D
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-06-22, 21:20   

Gdy siedziałem Pod Tułem to akurat sporo Czechów się pojawiło. I wyglądało, że jakąś imprezę szykują typu wesele, chrzciny. Może taniej niż u nich?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga