Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Od dawna czułem się leśnym dziadem ...

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2018-08-13, 15:47   Od dawna czułem się leśnym dziadem ...

… więc wszedłem na Staroleśny Szczyt.

Dzień dobry Państwu.

Prognoza pogody to straszny temat. Nadziej, rozczarowania, przerażenia, radości w terenie. Albo jednoznaczne odwołanie wyjazdu. Tak uczynił Towarzysz Prezes w piątek popołudniową porą. Zgodziłem się, czasami niedziele w domu też mogą być ciekawe. Ale nic nie wyszło z mego weekendowego lenistwa. Zadzwoniła dawno nie widziana koleżanka Paula. Zobaczyła tę samą prognozę pogody i zaproponowała wyjazd w niedzielę. Zgodziłem się, czasami niedziele w Tatrach też mogą być ciekawe.

Wyjazd … Taa … Towarzyszu Prezesie nie komentujcie … Wyjazd z Żywca nastąpił o godzinie 1. Nie o godzinie 13. Dodam , że z racji prymitywnego "festiwalu" pod Grojcem nie dało się zasnąć. Zresztą z niedzieli na poniedziałek również. Do Tatrzańskiej Polanki ( około 1000 m ) dotarliśmy o 3.30. Na polu było rześko. A na niebie było gwiaździście.

Na zielony szlak ( a ściślej mówiąc tylko drogą jezdną szliśmy ) weszliśmy o 3.45. Robiliśmy za świetlik. Świeciliśmy do okolic godziny 5, bo potem już nie trzeba było. Po drodze minęły nas liczne kursy samochodowe z "towarem" przewodnickim. Śniadanie przed Śląskim Domem rozpoczęliśmy o 5.50.

Ładne było poranne morze chmur.




Na zielony szlak prowadzący na Polski Grzebień wkroczyliśmy kilka minut po 6. Przed nami sporo luda, za nami sporo luda. I fajne widoki na Wielicki Staw i mgły.






Po pewnym czasie po prawicy pojawia się początek naszej właściwej trasy - Kwietnikowy Żleb.




A my akurat jesteśmy w Wyżnim Wielickim Ogrodzie ( plus / minus 1890 m )

Przed ruszeniem na trasę rzucam okiem na masowców gromadzących się u podnóża Wielickiej Próby.




Przewodniczka rozpoczyna podejścia i trawersy po terenie pastersko - wspinaczkowym ;) Znaczy się po wrednych i mokrych trawkach - słońce ogrzewało masyw Gerlacha.














U nas było ponuro.













Takim top terenem, przy użyciu rąk górnych, omijając cieki wodne, kruche ustrojstwa i podstępne kamienia dotarliśmy do Kwietnikowego Kotła ( około 2200 m ). Fajnie tu. Byłem tam dwa lata temu w ponurej pogodzie. A i wczoraj też zaczęło się robić ponuro :) Pani Przewodniczka bywała tu częściej i twierdzi, że czasami pogoda jest tu ładna. Kocioł służy za rozstaj pozaszlaków ;) My wybieramy drogę na Kwietnikową Przełaczkę. Było ścieżkowato, żlebowato, usypująco się, widokowo, a nawet ludnie - w charakterystycznym żlebie spotkaliśmy cztery osoby w tym jedną parę przewodnik - klient ( chyba … ).






























Po drodze była atrakcja dnia czyli wąski, wysoki, mocno nachylony kominek ( a dokładniej to dwa ) sprowadzający pod ściankę, którą należało wspiąć się na Kwietnikową Przełączkę czyli miejsce mające po prawicy Rogatą Turnię a po lewicy cztery szczyty Staroleśnego. Z Przełączki podejście wąskim żeberkiem do sporego kamienia, przełazimy go i sypkim, stromym terenem dostajemy się na Klimkowe Wrótka. To przełączka między szczytami. Nie radzę iść na wprost … Jak zobaczyłem Klimkowy Żleb to mnie zmroziło …

Rogate bydle.



Widok z Klimkowych Wrót.



Klimkowy Żleb.



Co dalej ? Ano w prawo - ku dwóm wyższym turniom - Tajbrowej ( na niej jest więcej miejsca do siedzenia, zeszyt szczytowy i napis - 2476 metrów ), a potem na Klimkową - z krzyżem ( ponoć ta jest najwyższa z czwórki ). Co by na Tajbrową wejść warto użyć rąk górnych z trzy razy - na Klimkową ze dwa ;) Turnie osiągnęliśmy po 6 godzinach i 10 minutach od wyruszenia z Tatrzańskiej Polanki. Taa … nie jest to Kościelec z Murowańca :D A na szczycie … mało było widać. Na początek wpisaliśmy się. Zauważcie datę jaką wpisała grupa przed nami ( chyba przewodnik z dwójką klientów ) :)

















Po godzinnym pobycie na Tajbrowej skoczyliśmy na chwilę na Klimkową i czas było wracać. Tuż przed Kwietnikową przełączką spotkaliśmy podchodzącą czwórkę. Szli z Krakowa ;)
Pozdrawiamy ! Zeszliśmy ścianką do dna wąskiego kominka i tam usłyszeliśmy nadchodzących ludzi. Jako, że tam jest bardzo wąsko to poczekaliśmy aż oni zejdą. Ale mimo to, że pojawili się na szczycie kominka to nie zeszli. Nie wiem czemu … Tak więc poszliśmy.


















I tak oto dotarliśmy do Kwietnikowego Kotła. Dalsza część drogi to przejście Granacką Ławką na Dwoisty Przechód u stóp Dwoistej Turnii. Tam odpoczęliśmy, wszedłem na Wielicką Basztę, pogadałem z dwoma taternikami. I czas na zejście do Śląskiego Domu.


































Docieramy do Magistrali. Z nami dociera słońce :)

Krótki pobyt przed schroniskiem i czas stoczyć się asfaltem. Staczamy się z czwórką z Krakowa.

Pożegnalne rzuty oczyma na okolicę.














Do auta dotarliśmy o 17. Taa … 13 godzin i 15 minut …

Bardzo dziękuję za przewodzenie.

Dziękuję za uwagę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2018-08-13, 16:35, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2018-08-13, 18:52   

Świetna wyprawa. To ja też chyba chce się poczuć lesnym dziadem.... a Paula to by mogla zajrzec bo dawno jej nie bylo.... moze na potrójna by wpadla?
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-13, 19:49   

Pozdrowić ode mnie przewodniczkę i się jej przypomnieć, że klub słodkich czeka na założenie :! :zly

A tak poza tym to takim dziadem fajnie być! :)
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2018-08-13, 21:31   

Piękne profesjonalne wejście. Gratulacje!
Jakbym kiedyś kupował chełm górski, to też czerwony :)

Jak wstawałeś, to ja jeszcze nawet nie myślałem o śnie. A o 3:45 również byłem na szlaku... na szlaku pomiędzy domem kolegi a moim mieszkaniem... i też miałem ciężko, choć nie tak daleko i nie tak wysoko ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2018-08-13, 21:43   

No piękna trasa i piękne miejscówki. :ok
I nawet to Mordorowe zachmurzenie ma klimat.

Ale żeś Ty stary pierniku tyle przeszedł - szacun :-)
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2018-08-13, 22:26   

Bogato! Świetna niedziela!
_________________
in omnia paratus...
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2018-08-14, 06:27   

laynn napisał/a:
A tak poza tym to takim dziadem fajnie być!

sokół napisał/a:
To ja też chyba chce się poczuć lesnym dziadem....

Piotrek napisał/a:
Ale żeś Ty stary pierniku tyle przeszedł - szacun


Jesteście co prawda młodsi ode mnie ale do dziadostwa Wam blisko. Tak więc ruszajcie, ubezpieczenia wykupujcie, listy piszcie. Będę z Wami duchem !

sprocket73 napisał/a:
Piękne profesjonalne wejście. Gratulacje!

TNT'omek napisał/a:
Bogato! Świetna niedziela!


Dziękuję ! Dzień Święty Święcić !

sprocket73 napisał/a:
Jak wstawałeś, to ja jeszcze nawet nie myślałem o śnie. A o 3:45 również byłem na szlaku... na szlaku pomiędzy domem kolegi a moim mieszkaniem... i też miałem ciężko, choć nie tak daleko i nie tak wysoko ;)


Doceniam Twój wysiłek. Czasami też tak się męczę … Mieszkam na pierwszym piętrze …
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2018-08-14, 06:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2018-08-14, 06:38   

Dobromił napisał/a:
Mieszkam na pierwszym piętrze

Ja równeż.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2018-08-14, 06:56   

sprocket73 napisał/a:
Dobromił napisał/a:
Mieszkam na pierwszym piętrze

Ja równeż.


Ja mam ponad 20 schodów, kamienica z początku tamtego wieku. Czasami to jak droga na Baraniec. Podobnie cierpisz ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5472
Wysłany: 2018-08-14, 07:00   

Moja kamienica też z początku wieku, tyle że obecnego. Schodów jeszcze nie liczyłem.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2018-08-14, 07:03   

Kiedyś musieliśmy ... wprowadzić do mnie pewnego kolegę. Trochę mu nogi odjęło więc jak go "wprowadzaliśmy" to na każdym schodzie obijał sobie golenie. To schody kamienne :)

Tydzień później zgłosił u trenera ( graliśmy w jednym klubie ) kontuzję.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-14, 10:46   

No to jesteśmy w jednym klubie. Też mieszkam na pierwszym piętrze.
Czasem powroty do domu potrafią być ciężkie :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2018-08-14, 10:54   

- Jaki najtrudniejszy szlak w życiu przeszedłeś?
- Z chodnika na pierwsze piętro.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2018-08-14, 11:16   

Ewentualnie w wersji Extreme - z piwnicy :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2018-08-14, 11:26   

Piotrek napisał/a:
Ewentualnie w wersji Extreme - z piwnicy :D


Z mojej czasami nie wychodzę … :D
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group