Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Nowy szuka pomocy i porad :)

Autor Wiadomość
kermitzaba 

Wiek: 36
Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 16
Wysłany: 2014-08-22, 11:16   

Czy badziew to się okaże w trakcie użytkowania. Znajoma poleciła, ma już takie prawie 3 lata i jest ok.
_________________
Kermit w górach :)
 
 
Jaszczur 


Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-08-22, 11:54   

Pomijając trwałość sprzętu z decathlona, to na pewno trzeba ich pochwalić za politykę reklamacji. Swoje marki wymieniają od razu, bez zbędnych czynności. Więc nawet jeśli w myśl tego co mówi TNT'omek, buty szybko się rozlecą, powinieneś od ręki dostać nowe.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2014-08-22, 11:57   

Cytat:
buty szybko się rozlecą, powinieneś od ręki dostać nowe.


Najlepiej, profilaktycznie, przy zakupie.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Jaszczur 


Wiek: 34
Dołączył: 22 Lip 2014
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-08-22, 12:27   

Kilka dni w Beskidach powinny wytrzymać ;)
Musisz Kermit koniecznie wysłać zdjęcia przed i po.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2014-08-22, 14:40   

Ja mam jedne buty z Decathlona, ale nie w góry tylko na rower, używam je już ponad 2 lata i są OK, nie rozsypały się. Tyle że akurat te moje w góry się całkiem nie nadają, mają za cienką podeszwę i czuje się przez nie każdy kamień.

Na rekreacyjne chodzenie po Beskidach to takie buty są całkiem wystarczające.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
kermitzaba 

Wiek: 36
Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 16
Wysłany: 2014-08-22, 16:02   

ok zdam relacje jak się sprawują :) ludzie, ja dopiero zaczynam chodzić po górach, czy czantoria czy inne mniejsze góry potrzebują butów za 300 zł w górę? Znam osoby co w butach z Deichmanna weszli na rysy i też do nich mnie namawiali ale podeszwy wgniatałem palcami więc odpuściłem. W tych podeszwa jest twarda i jako pierwsze buty jak dla mnie są ok. Bardziej będę ich w sumie i tak używał jako butów zimowych a w góry sporadycznie 1-2 w miesiącu może jak się uda. Po za tym w butami to jak z każdym innym towarem. Z Chorzowa w góry zajedziesz mercedesem i fiatem. Komfort będzie na pewno inny ale dojedziesz w podobnym czasie. Jak się pytałem jakie buty szukać na co zwracać uwagę to było że zadaje głupie pytania a teraz sami znawcy orzekają ze to badziew :) trochę luzu... macie lepsze to się cieszcie :)
_________________
Kermit w górach :)
 
 
PIWO 

Wiek: 32
Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 12
Wysłany: 2014-08-22, 16:07   

Dobrze jest mieć dobre buty :D
Młody byłem to przeszedłem prawie całe tatry polskie( szakami :P ) w butach za mniej niż 100zł bo jeździłem tylko raz w roku noga rosła i szkoda było mi było wydawać kasy co roku na drogie :) i jakoś nie narzekałem na obtarcia czy złe podeszły , szło sie i ne było marudzenia :D
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2014-08-22, 16:13   

Spotkamy się prawdopodobnie na tej Czantorii w niedzielę. Będę wypatrywać pary w "człeczłechach".
Sam jestem ciekaw, jak będziesz oceniać zakup po czasie, ale przewiduję, że jednak nie będziesz zadowolony do końca.
Profil Facebook
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2014-08-22, 18:05   

Ja wszedłem na Rysy w butach za 50 zł i do tego znoszonych i jakoś nie miałem problemów , ( dodam fakt że miałem lekko skręconą stopę o czym dowiedziałem się już po powrocie ) , tfardym trza być nie miętkim :dev .
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10853
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2014-08-22, 19:50   

Kermit, dobre masz, wystarczą póki co. Jak Cię góry wciągną na amen i poczujesz ze lepsze trzeba kupić to wtedy sie szarpniesz na jakiś mega sprzęt. A może się też okazać, że te z Decathlonu będą wytrzymałe i wygodne i będziesz w nich śmigał jeszcze długo.
Wyjdzie w praniu.
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2014-08-22, 20:23   

Tatrzański urwis napisał/a:
tfardym trza być nie miętkim :dev
powiedz to innym, bo ja nie jestem przekonujący :)
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2014-08-22, 22:32   

Jaszczur napisał/a:
w myśl tego co mówi TNT'omek, buty szybko się rozlecą

ja nic takiego nie powiedziałem...
Przytoczyłem tylko część opisu dla tych butów ze strony producenta...
"Ograniczenia w użytkowaniu-
Nieodpowiednie do trekkingu."
_________________
in omnia paratus...
 
 
kermitzaba 

Wiek: 36
Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 16
Wysłany: 2014-08-23, 09:15   

Z doświadczenia wiem, że producent prawie każdego produktu musi w opisie dać coś co pozwoliłoby mu na odrzucenie w razie potrzeby reklamacji. Buty nie były jednak kupowane przez internet lecz w sklepie gdzie pracownik je chwalił,na półce są również opisy i takiej wzmianki, że nieodpowiednie do trekkingu nie było. Zresztą tak jak napisał kolega Piotrek, jak wciągnie mnie całkiem to pewnie wtedy kupi się lepsze nie tylko buty ale i plecaki i inne sprzęty. Nie jest łatwo zacząć ten sport mając 2 osoby do ubrania kiedy tylko jedna pracuje :) zamiast krytykować moje zakupy zachęcilibyście mnie to konkretnych tras :) narazie jutro obie czantorie http://mapa-turystyczna.pl/route/31lv a następny wolny dzień to Wisła
_________________
Kermit w górach :)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2014-08-23, 09:45   

Kermitku mówisz że zaczynasz przygodę z górami,cóż no to poradziłbym zmodyfikować plan na Czantorię.A właściwie odwróć trasę, zacznij od Ustroń-Polana czerwonym na polanę Stokłosica i dalej na szczyt.Faktem jest że wejście tym szlakiem daje popalić ale za to zejście żółtym jest łagodne i spokojne.Schodziłem już kilka razy do Ustronia Polany i uwierz mi że wolałbym dwa razy wejść niż raz zejść.No może że jesteś przygotowany na takie coś.
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
kermitzaba 

Wiek: 36
Dołączył: 18 Sie 2014
Posty: 16
Wysłany: 2014-08-23, 10:34   

Czyli czerwony szlak jest trudniejszy? Lepiej nim wchodzić niż schodzić?
_________________
Kermit w górach :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group