Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Nie ma to jak wyrypa

Autor Wiadomość
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-07-14, 15:49   Nie ma to jak wyrypa

Ten wyjazd był odpowiedzią na nieudane dla większości podejście do zaliczenia 50 km w górach jednego dnia.
Wybraliśmy tym razem Beskid Śląski, mniejsze podejścia miały nam nieco ułatwić zdobycie pięćdziesiątki.


Skład : Atina (z GS), Adamek (z GS), Forse, Sokół, Tatrzański Urwis, Vision

Skład mieszany, bo wiecie, to był przełomowy czas. Początki forum GBG. Niechętnie na nas patrzyli. A nas tez za wielu na początku nie było.

Startujemy wg planu, 6.20, Wisła PKP. Pogoda dopisuje. Nie ma szału, ale nie leje. Po godzinie jesteśmy już pod Beskidkiem.



Niby nie ma czemu zdjęć robić, no ale i tak każdy coś tam cykał, bo w zasadzie za chwilę mogło być jeszcze gorzej.



Klimat jest mgielny, więc Soszów mijamy w zasadzie bez zastanowienia. Ciężko nawet zauważyć, że to szczyt. Po drodze była jeszcze salamandra, ale nie udało mi się zrobić dobrego zdjęcia, mimo, że cholera się nie ruszała, a ja zanotowałem cztery próby.
Na poniższym zdjęciu dojście do schroniska pod Soszowem.



Tutaj, jakby ktoś nie poznawał, to jest szczyt Wielkiego Soszowa, hehe.


A tu widok ze szczytu na Lepiarzówkę, położoną 100 metrów niżej. Nie widać? No proszę Was...



Następny w kolejce szczyt to Cieślar - najbardziej widokowy szczyt z pierwszego etapu wycieczki.
Tak widokowo było, że hej. Tu podczas zejścia z niego:



A ta chałupa to była 50 metrów od nas. No poważnie!



No ale na pewien czas troszkę się nawet zaczęło odsłaniać, więc szliśmy sobie pełni nadziei na nieco lepszą dalszą część dnia.





W międzyczasie prowadzimy pierwszą akcję reklamową forum GBG. Mamy wydrukowane wizytówki z logo i adresem internetowym naszej witryny. Mamy zamiar rozdawać je napotkanym turystom. Akcja była prowadzona właśnie na tej wycieczce, efekty nie przeszły jednak naszych oczekiwań, bo chyba nikt się nie zarejestrował. Nawet gęsi pod Małym Stożkiem syczały na te wizytówki...

Ok 9:00 jesteśmy już za Stożkiem, Urwis czeka na skały, a my na pogodę. W lesie panuje mroczna atmosfera.
Wcześniej jednak siedzimy dłuższą chwilę w pustym schronisku na Stożku.





No i jesteśmy już na Kiczorach! Urwis tylko na to czekał.
Nie wiem, co On tam robił, ale mam pewne podejrzenia.... Faktem jest, że jako jedyny tam wlazł. Reszcie się chyba nie chciało. Pamiętajcie, że to Urwis sprzed lotów na Jurze, czyli Urwis, który urwisował wszystko, co tylko było pod ręką.



Wision i Forse w akcji. Jako ciekawostkę mogę tylko dodać, że od czasu wyrypy zmieniono przebieg szlaku i już nie da się przejść między tymi płotkami na Mrózkowie.



Ogólnie szóstka śmiałków musiała się zmierzyć z wieloma trudnościami, np z kałużami.


Urwis uciekł nam do przodu, bo w czasach jego świetności to naprawdę miał formę zajebistą, gonimy go w drodze na Kubalonkę. Szukamy go wszędzie, a On ukrył się za płotem i podrywał panią w tle. Czekał na nas dwa piwa.



W drodze na Przysłop nic się ciekawego nie wydarzyło. A zdjęć za wielu nie mam, bo tego odcinka nienawidzę.



Docieramy do schroniska na Przysłopie, gdzie mamy pierwsze rozdzielenie ekipy. Urwis uciekł na Baranią, a my na obiad. Umawiamy się 15 km dalej.
Zaczyna padać (i będzie do końca), a Barania straszy połamanym lasem...



Forse poszedł zobaczyć Tatry. Ale szybko wrócił, ze spuszczoną głową. Tatr nie było...



Co tam Tatry, wyszło coś innego, i to w jakim świetle!





Na wieży widokowej tez widoki się zmieniały jak w kalejdoskopie. No ale umówmy się, raczej nie było porywającej widoczności, cieszyliśmy się jak dzieci, jak na moment odsłoniły się chmury.


Najlepsze było, jak odkryliśmy, że widać Jesioniki,,, Tylko po tylu latach tego nie pamiętam, a na zdjęciach Jeseników nie ma... Może więc chcieliśmy je zobaczyć?





Zaczęło mocniej padać. A my cisnęliśmy dalej, do pięćdziesięciu kilometrów brakowało jeszcze sporo...



Vision to chyba miał powoli dość, a na pewno miał wyje@@ne.




No ale mieliśmy dopiero 35 na liczniku, a tu trzeba było sie spinać na dalszą część.


Przy okazji, proszę państwa, zdjęcie historyczne, tego juz nie ma! Ostatni pas lasu, z pradawnego boru, jaki rósł na grzbiecie między Baranią a Skrzycznem. Ostatni zachowany w tym 2013 roku, między Magurką Wiślańską a Zielonym Kopcem. Obecnie dawno już poszedł w zapomnienie...



Na Zielonym Kopcu były chyba najlepsze kolorki. Już wiem, skąd nazwa tej góry.





Osiągamy rozstaje pod Malinowską Skałą. Tu Vizion podejmuje bardzo trudną decyzję... Mianowicie decyduje sie schodzić na krechę do Wisły, a ja odłączam się od pozostałej trójki, żeby gonić po auto i go zgarnąć. Od tego momentu każdy już idzie sam. Wision zasuwa krzaczorami w dolinę. Będzie tego żałować. Urwis to jest daleko przed nami, cholera wie, gdzie. Forse, Adamek i Atina idą przez Malinowską Skałę, ja się decyduję na trawers.
Najpierw idzie mi szybko, ale podejście na Malinów odbiera ochotę na wszystko. No cóż, trza to trza.





W chwilach, gdy usiłuję łapać powietrze, robię zdjecia. Ale widoków już takich cudnych nie ma.
Trafiła się nawet tęcza, ale raczej taka od siedmiu boleści, nawet zdjęcia nie ma sensu zamieszczać.

Na Salmopolu spotykam Urwisa - on będzie czekać na resztę, pije sobie piwko zadowolony... - ja nawet nie siadam, 40 km za mną, umieram.
Lecę, po drodze widzę Czupel, blisko jest, ale muszę odbić na niego i wrócić. Jeśli tego nie zrobię, braknie mi 1600 metrów do pełnej pięćdziesiątki! Waham się, ale w końcu idę tam.

Tak przy okazji, zobaczcie, jak dziko tam było kilka lat temu.. Nawet tablicy nie było.





Uff, teraz 800m tą samą drogą z powrotem.... Dzwonię do Wiziona, juz siedzi czort na przystanku i czeka na busa. Szczęściarz!
Po drodze na Trzy Kopce spotykam Urwisa, co jednak nie czekał na resztę, bo by się nie doczekał. Minął mnie, gdy byłem na Czuplu. Razem kończymy trasę. Przez Gościejów i Trzy Kopce Wiślańskie.




Już prawie na samym dole dowiadujemy się, że mimo przelotnych kłopotów reszta ekipy jest 20 minut za nami...

O 20.30 półżywy doczołguję się do auta, przy którym koczuje już równie zmarnowany Vision, odpalam auto i jedziemy na Śląsk.

Udało się!

Tą wycieczką pożegnałem moje kochane, czerwone asolki, służyly dzielnie lat sześć, niestety, całe się rozj.... na zejściu z Trzech Kopców.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2020-04-12, 21:17, w całości zmieniany 4 razy  
Profil Facebook
 
 
bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-14, 16:00   

Trochę nie wiem, co powiedzieć. Nie, żeby mi mowę odebrało, czy cuś..
Pójdę przemyśleć sprawę.


(ten mroczny lasek za Stożkiem nawet fajniejszy, niż te mroczne migawki z okolic Baraniej(?) nawiasem, może znajdziesz coś do banera w swoich zapasach? w wolnej chwili naturallement)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-07-14, 17:53   

Cieszę się, że się udało i ta pięćdziesiątka za Wami. To co, jaki następny pomysł?
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-14, 18:04   

sokół napisał/a:
Po godzinie jesteśmy już pod Beskidkiem

Ożesz szybkobiegacze :-o .

sokół napisał/a:
Nie wiem, co On tam robił, ale mam pewne podejrzenia

Widoków brak ,więc rozrywka nie zaszkodzi. Dla mnie ta poza urwisa jest co najmniej dwuznaczna ;)

sokół napisał/a:
Szlak

Przypomina mój ,,ulubiony" błotno - bagienny odcinek w okolicach przełęczy Bory Orawskie.

sokół napisał/a:
On ukrył się za płotem i podrywał panią w tle.

Z japońską szablą być może miałby większe szanse ;)

sokół napisał/a:
Najlepsze było, jak odkryliśmy, że widać Jesioniki,,,

W tej pogodowej dupówie widoczność - jak się okazało - całkiem, całkiem :-o

Gratulacje dla uczestników tej bardzo nieszablonowej wycieczki. Że też Wam się chciało przy tak beznadziejnej pogodzie.... :o-o
 
 
Tatrzański urwis 


Wiek: 39
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 1405
Skąd: Małopolska
Wysłany: 2013-07-14, 18:34   

sokół napisał/a:
Nie wiem, co On tam robił, ale mam pewne podejrzenia...
No co Ty Tomek , byłem grzeczny i rączki trzymałem przy sobie :dev a raczej na aparacie.
sokół napisał/a:
On ukrył się za płotem i podrywał panią w tle.
E tam zaraz podrywał , zamieniliśmy kilka słów ze sobą to wszystko ;) .
sokół napisał/a:
Urwis uciekł nam do przodu
Co jakiś czas włączało mi się szybkobieganie , po prostu siła wyższa :-) tak lubię i już.
Tępy Dyszel napisał/a:
Z japońską szablą być może miałby większe szanse
Wystarczy mi taki sprzęt jakim mnie obdarzył Pan Bócek Piotrze ;) .
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-07-14, 20:01   

To ile to w końcu kilometrów przeszliście? ;)
Od samego czytania bolą mnie stopy, pamiętam jak wybrałam się na samą Baranią Górę, myślałam, że zdechnę... A pogodę miałam bardzo podobną :D
Gratulacje dla Wszystkich!
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-07-14, 20:13   

Ładnie żeście sobie pochodzili. Graty za chęci :-)
Tak myślę, że przy tej trasie to nawet lepiej że taką pogodę mieliście. Gdyby był upał, +30 i chmary much to dramat.

Jak będziesz kupował nowe buty Sokół, to koniecznie takie z serii 50+ ;)
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2013-07-14, 20:18   

Piotrek napisał/a:
z serii 50+

Dla górniczych emerytów ? ;)
 
 
mieciur 


Wiek: 39
Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 108
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 2013-07-14, 20:21   

Wypada mi tylko złożyć całej ekipie gratulacje ! Dystans robi wrażenie. Ja pamiętam, że max to jednego dnia udało mi się przejść 35 km i to w bólach.
Pogoda była średnia, ale dla takiej wyrypy to chyba jednak lepiej - w upale było by Wam dużo gorzej.
Ps. Sokół, tęczę dojrzałem :D
 
 
 
BesKid 


Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 246
Wysłany: 2013-07-14, 21:48   

Trzeba Wam oddać spory szacun za tą trasę.
Tylko nie wiem, czy to jeszcze hobby,
czy już masochizm? ;)

Dobrze, że nie trzeba oddawać cześci poległym :P
_________________
--------------
***///***
--------------
 
 
adamek 

Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-14, 22:31   Re: Nie ma to jak wyrypa

Było fajnie :lol , ale na razie, przynajmniej ja, powtórki nie planuję.
Nogi bolały jak cholera, ciężko było dojechać do domu kierując autem. Ale dziś już jest OK.
Cieszę się szczególnie, ze względu na moją nogę i na kilkumiesięczną przerwę od gór.

HalinkaŚ napisał/a:
Zastanawiam się co Was jeszcze wiodło po 40 km, czy tylko chęć dotarcia, czy też chęć udowodnienia sobie czegoś.

Wszystkiego po trochu. Wiedziałem. że taka okazja długo się już może nie powtórzyć.
 
 
adamek 

Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 9
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-07-14, 22:35   

BesKid napisał/a:
Trzeba Wam oddać spory szacun za tą trasę.
Tylko nie wiem, czy to jeszcze hobby,
czy już masochizm? ;)

A może próba sprawdzenia samego siebie :P
Nie na pokaz dla innych, tylko dla siebie. To tak jak z maratonem, ćwiczysz miesiącami, biegniesz 42 km, padasz na mecie, ale cieszysz się, że dałeś radę.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-14, 22:38   

A ja to się wkur.... bo kondycji miałem jeszcze spokojnie na drugie tyle, a mięśnie mi dosłownie rozwaliło, po przeszło miesięcznej bezczynności i siedzeniu w moim zajebistym fotelu :-o Mimo wszystko fajnie było i pogoda na taką wyrypę w sam raz, bo wydaje mi się, że w słońcu by było jeszcze gorzej.

Mnie przynajmniej ten największy deszcz złapał w lesie przez który się przedzierałem przez prawie godzinę, żeby dojść do jakiejś drogi w Wiśle Malince. :)

No nic, może następnym razem się uda, póki co to chyba w środę w Tatry jadę poćwiczyć :-o

Dzięki wszystkim za miłą i klimatyczną jakby nie było wycieczkę.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2013-07-14, 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6098
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-07-14, 23:23   

sokół napisał/a:

ps. Podczas wyrypy prowadzona była kampania reklamowa naszego Forum. Z jakim skutkiem, to sie okaże....


Z ciekowosci- w jaki sposob? Rozdawaliscie turystom na szlaku wizytowki? Albo niesliscie jakis sztandar? :)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2013-07-14, 23:25   

Zajrzyj do "Co ostatnio sfotografowaliśmy..." ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime