Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Naszło mnie ponownie, czyli krótka słoneczna pętla

Autor Wiadomość
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-11-16, 13:20   Naszło mnie ponownie, czyli krótka słoneczna pętla

Zachęcony ubiegłotygodniowym resetem psychiki postanowiłem powtórzyć zabieg. W innych, równie słonecznych okolicznościach.
Pobudka 4 rano, jazda bez historii. Meldujemy się na parkingu (bez e-) k. Siwej Polany. E-bilet do TPN (tak, można kupić też na Chochołowską) nabyłem dzień wcześniej.
Ludzi dużo. Mniej niż na Palenicy tydzień temu, ale i tak znacznie ponad mój osobisty próg bólu. Cóż, nie można mieć wszystkiego.
Chłodno, rześko, szybko. Podejmuję decyzję u udaniu się w czeluść Krowiego Żlebu, który powinien się nazywać Żlebem Ortopedów. Schodziłem nim kilkanaście lat temu i obiecałem nigdy więcej (tamtejsze schody o wysokich stopniach są zabójcze dla kolan). Ale pod górę jakoś daję radę, nawet szybko się zyskuje wysokość. W ogóle idzie mi się świetnie, znacznie lżej, niż tydzień wcześniej - może organizm sobie przypomniał, jak to jest w górach.
Po wyjściu na grań widoki otwierają się cudne, pogoda jest zabójcza, przejrzystość powietrza bez zarzutu. Nie pamiętam, kiedy robiłem tyle zdjęć. Trochę szronu, oblodzeń, ale widocznych i do przejścia lub ominięcia.
Dalej Trzydniowiański, krótki popas, Kończysty, Starorobociański, powrót przez Siwą Przełęcz i dolinę Starej Roboty. Dolina w górnej części ma nawet swój klimat, dolna może pełnić funkcję wystawy przemysłu drzewno-tartacznego i inspiracji dla zachwytu poetów.
Piękny, słoneczny dzień. Może już ostatni taki w tym roku. A może nie?
Foty z komóry, pod koniec uwiecznione piękno w/w doliny i nowatorskie oznakowanie szlaku :)









































Ostatnio zmieniony przez Prezes 2020-11-16, 21:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9370
Wysłany: 2020-11-16, 15:25   

Piękne błoto, kilkukrotnie miałem przyjemność przedzierania się przez świeże ślady leśników ;)
Szkoda że mnie minęły i mijają takie zacne warunki, w zeszłym roku tak samo ... :(
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-11-16, 20:44   

Zdaje się, że sytuacja epidemiczna w kraju mobilizuje Cię coraz bardziej :)
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-11-16, 20:56   

Pośrednio - dokładnie tak jest.
Spędzenie dnia na solowym spacerze, bez natłoku statystyk zachorowań, zgonów, informacji o polityce i innym syfie naprawdę pozwala się wyciszyć.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-11-22, 19:04   

Tu telefon dał radę, na zdjęciach fajne kolory jesieni jeszcze widać.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-11-23, 12:33   

Cytat:
Spędzenie dnia na solowym spacerze, bez natłoku statystyk zachorowań, zgonów, informacji o polityce i innym syfie naprawdę pozwala się wyciszyć.


To nie nakręcaj się tak to nie będziesz musiał się wyciszać.

Prezes napisał/a:
Podejmuję decyzję u udaniu się w czeluść Krowiego Żlebu, który powinien się nazywać Żlebem Ortopedów. Schodziłem nim kilkanaście lat temu i obiecałem nigdy więcej (tamtejsze schody o wysokich stopniach są zabójcze dla kolan). Ale pod górę jakoś daję radę, nawet szybko się zyskuje wysokość.


Do góry to odnogi Jałowieckiej zabijają. Krowi to przy nich szkoła co najwyżej średnia. I w górę i w dół.

Prezes napisał/a:
Dolina w górnej części ma nawet swój klimat, dolna może pełnić funkcję wystawy przemysłu drzewno-tartacznego i inspiracji dla zachwytu poetów.


"Poemat o żerżniętym drzewie".

Dobre jest to zdjęcie z białym morzem chmur. Długo się do niego przygotowywałeś ? Jakie parametry ? Sprzęt ? Czekałeś na odpowiedni moment ?

A, nie ! Toż to ze zwykłej komórki !
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2020-11-23, 12:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Prezes


Dołączył: 11 Lis 2013
Posty: 1920
Wysłany: 2020-11-23, 12:49   

Dobromił napisał/a:
To nie nakręcaj się tak to nie będziesz musiał się wyciszać.

Co tu się nakręcać czy nie nakręcać - nie da się ukryć, że część czynności życiowych pozwalających normalnie utrzymać dobry nastrój jest dzisiaj zwyczajnie niedostępna. W zamian mamy serial pt. "Codziennie nowe genialne decyzje rządu". W tym ostatnie szczególnie genialne, w zasadzie kasujące perspektywę ferii.

Faktem jest natomiast, że wyłączenie myślenia o niektórych sprawach na jeden dzień pomaga.

Dobromił napisał/a:
Do góry to odnogi Jałowieckiej zabijają.

Dolina Głęboka. Pamiętamy.

A zdjęcia są delikatnie poprawione obróbką, najczęściej wymagają rozjaśnienia cieni.
Przypadkiem zorientowałem się po dwóch latach używania, że moja komórka robi oprócz normalnego zdjęcia duplikat HDR wtedy, kiedy uzna to za wskazane (w trybie auto, można to też na stałe włączyć lub wyłączyć).
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14355
Wysłany: 2020-11-23, 12:54   

Prezes napisał/a:
A zdjęcia są delikatnie poprawione obróbką, najczęściej wymagają rozjaśnienia cieni.


Nie wiem czy to jest dopuszczalne.

Prezes napisał/a:
Dolina Głęboka. Pamiętamy.


Ale nie pozdrawiamy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi