Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Najgłupsza wycieczka roku.

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-22, 13:12   Najgłupsza wycieczka roku.

Wypad z Klubu Kolumbów przenieśliśmy na przyszły tydzień. Ale wolne przedpołudnie było więc cóż, wypada trochę przewietrzyć 4 liter :-) . Pogoda żenująca, pomysł by skoczyć na kawkę na Skrzyczne upadł bo cała góra w chmurze i miało by to taki sam sens jak bym wypił kawę w ogródku.
A więc na "rejon" pospacerować, tak bardziej rekraacyjnie, bez większego celu ewentualnie z zejściem nie znanym jeszcze zboczem jednej z gór. I właśnie ten bezcel trochę mi przeszkadzał, wiec stwierdziłem, że wycieczka będzie pod hasłem "Lokalny Szlak Architektury Drewnianej" :D .Czyli popykam trochę zdjęć tutejszym szałasom i chatkom. I tak się też stało.
Mglistość wszelaka gęstniała wraz z wysokością, aż całkowicie zjadła Świat na hali. Widoczność momentami na kilkanaście metrów, szkoda wielka bo widoki z hali są na prawdę piękne!
Szałasy i chatki z różnym skutkiem sfotografowałem, w jednej urządziłem bazę na dłuższy postój (kosy nie ma!, za to były ziemniaki i słoiki z czymś w środku) i czas sobie wolno płynął. Ale nuda, nie ma widoków, nie ma zabawy więc ruszam na szczyt Ostre by zrobić zejście płn-wsch stokami, bo ponoć są tu jakieś blokowiska skalne, a wcześnie nie mieliśmy czasu sprawdzić.
Byłem już gdzieś w połowie zejścia, z reszta dość nie przyjemnego, gdy oto zrobiło się jaśniej. Z za mgły zaczęło się przebijać delikatnie Słoneczko, zaczęły sie pojawiać kontury gór a z czasem ich dość spore fragmenty. Co więc robić? A jak sie wypogodzi i będzie ładnie? Więc wracam, pot sie leje, szybko nawalam pod górę na Ostre, potem na halę i nagle ...jakby ktoś zgasił światło :D Czekam, czekam i nic...
Cóż więc robić? Wracam na Ostre i na stromy stok co by nim zejść. Dla odmiany trochę inaczej, w jeszcze gorsze chaszcze. Blokowisk nie ma, trochę rumoszu, jakieś kamycki, ogólnie miał. Ślisko, syf pod nogami, kilka wywrotek. W końcu poirytowany znajduję jakąś "rynnę", jest nie źle choć wąsko ale da się w miarę normalnie złazić. Do czasu aż robi sie wręcz pionowo w dół :D . No rzeźnia.
Ale zlazłem, buciory tak ładnie wypłukane przez mokre trawy uwalone jak bym nimi beton mieszał. I tylko sie modliłem, żeby się teraz nie rozpogodziło, bo chyba by mnie krew zalała :rol

Zdjęcia-> http://www.zuziawdrodze-g...pl/ostre112013/

Oto domek, który bardzo mi się podoba. Chętnie bym go kupił gdyby był na sprzedaż. I gdybym miał pieniądze.















 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14353
Wysłany: 2013-11-22, 13:26   

Piotrek napisał/a:
kosy nie ma!


Jak złapiemy złodzieja to go zarżniemy.

Piotrek napisał/a:
Chętnie bym go kupił gdyby był na sprzedaż. I gdybym miał pieniądze.


Dobra - robimy zrzutkę. Jak jeszcze ktoś robi ten błąd i daje na tacę to niech się opamięta i da Zdziczałemu.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-22, 13:32   

Fajne klimaty. Ty w ogóle masz fajnie, bo mając wolne dwie godziny możesz obskoczyć te swoje pagórki i skałki.
I wszędzie w zasadzie blisko.
A Złoniemił nie poszedł? Z cukru jest?
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-22, 13:44   

Dobromił napisał/a:
Piotrek napisał/a:
kosy nie ma!

Jak złapiemy złodzieja to go zarżniemy.

I to tą kosą którą zakosił z szałasu! :) .

sokół napisał/a:
Ty w ogóle masz fajnie, bo mając wolne dwie godziny możesz obskoczyć te swoje pagórki i skałki.
I wszędzie w zasadzie bliskoA Złoniemił nie poszedł? Z cukru jest?

W sumie to wyszły 4 godzinki. Cztery mgliste godzinki :)
Złoniemił oddawał się pracy, jak mus to mus. Ale gdyby był to by pewnie jeszcze lało.
 
 
TNT'omek 


Wiek: 54
Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2517
Skąd: Beskid Mały
Wysłany: 2013-11-22, 14:30   

Piotrek napisał/a:
Złoniemił oddawał się pracy, jak mus to mus. Ale gdyby był to by pewnie jeszcze lało.

czyżby z nim było jak z Ziółkiem ? :D
_________________
in omnia paratus...
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-11-22, 17:44   

TNT'omek napisał/a:
[
czyżby z nim było jak z Ziółkiem ? :D


to ten Ziółek co dawno, dawno temu pojawial sie na forum beskidzkim??
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-11-22, 18:08   

Te mgliste zdjęcia naprawdę atrakcyjnie się prezentują ;) Makro też fajne :-)

Nie ma to jak chcieć, żeby było brzydko :-) ...ale pewnie jakbym musiała zrezygnować z wycieczki, to też by mi było żal... a bywa i tak, że jest się na szczycie i jest brzydko, a zejdzie się i widzi się ludzi, którzy tam są i akurat mają przejrzyste niebo :D .. Boli.
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
darkheush 
Beerwalker


Wiek: 51
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2626
Wysłany: 2013-11-22, 18:26   

Piotrek napisał/a:
Ale zlazłem, buciory tak ładnie wypłukane przez mokre trawy uwalone jak bym nimi beton mieszał.

Przynajmniej za darmo zaimpregnowałeś Waść, więc nie narzekaj.
Piotrek napisał/a:
I tylko sie modliłem, żeby się teraz nie rozpogodziło, bo chyba by mnie krew zalała :rol

Jakby się rozpogodziło, to osobiście bym się upił. Bo "Kochać nie warto, lubić nie warto, znaleźć nie warto i zgubić nie warto, przysiąc nie warto, uwierzyć nie warto, chodzić nie warto i leżeć nie warto, pieścić nie warto, pobić nie warto, stracić nie warto, zarobić nie warto, sprzedać nie warto, kupić nie warto, jedno co warto – to upić się warto." :D
nes_ska napisał/a:
Te mgliste zdjęcia naprawdę atrakcyjnie się prezentują

Mam nadzieję, że weźmiesz jutro aparat :P Będzie co fotografować :D
Ostatnio zmieniony przez darkheush 2013-11-22, 18:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2013-11-22, 18:32   

darkheush napisał/a:
Będzie co fotografować :D


Biorę :D .... ale obok plecaka, bo do plecaka już się nie zmieści :D
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-22, 20:40   

Piotrek, uważam jednak, że wycieczka i tak udana, bo szałas na fotce jest. Na dodatek mam inspiracje, by powtórzy Twoje wyczyny. :P
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-22, 20:54   

Przypuszczam, że w weekend w Małym (Głębokim, Bezkresnym i.t.d. :lol ) też Was trochę przymgli i to nie tylko z powodu zjawisk atmosferycznych ;)

nes_ka napisał/a:
a bywa i tak, że jest się na szczycie i jest brzydko, a zejdzie się i widzi się ludzi, którzy tam są i akurat mają przejrzyste niebo :D .. Boli.

Bardzo tego nie lubię a zdarza się. Jakiś żal wtedy ogarnia, że tyle ładnych scen człowiekowi ucieknie, szczególnie że po takich szybkich rozpogodzeniach często są ładne chmury snujące się nad oświetlonymi górami i po dolinach.

kris_61 napisał/a:
Piotrek, uważam jednak, że wycieczka i tak udana, bo szałas na fotce jest. Na dodatek mam inspiracje, by powtórzy Twoje wyczyny. :P

Szałasów w sumie było 7, dość sporo jak na taki niewielki obszar.
Traskę polecam ładną zimową pogodą, jest bajczna













 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-11-23, 07:22   

Mi sie podobaja "sniegokosy" - brakuje jedynie jakiegos snieznego snopka! :D
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
lucyna
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-23, 13:49   

Dziwne, nie Bieszczady, a piękne :)
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10852
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-23, 21:52   

buba napisał/a:
Mi sie podobaja "sniegokosy" - brakuje jedynie jakiegos snieznego snopka! :D

Z pewnością będę tam znów zimą to specjalnie zrobię śnieżnego snopka :) Żeby się tylko jeszcze ta kosa znalazła.

lucyna napisał/a:
Dziwne, nie Bieszczady, a piękne

Świat potrafi być zaskakujący, prawda? :)

A jeszcze było takie zdarzenie podczas tej wycieczki (tej mglistej), że ciągle miałem wrażenie iż słyszę jakieś szmery, szumy i to tuż obok mnie. Robiło się to trochę irytujące i nie przyjemne w tym bladym otoczeniu.
W końcu siedząc pod szałasem zachciało mi się z nudów muzyki posłuchać i wtedy wszystko się wyjaśniło- cały czas włączony był odtwarzacz mp3 który miałem w kieszeni wiatrówki na klapie :D Widocznie wychodząc z busa nie zablokowałem go, włączył się przy jakimś przypadkowym nacisku i muzyczka grała.
To tak ku przestrodze, jak zaczniecie słyszeć głosy to najpierw wszystko sprawdzić a dopiero potem do lekarza :lol
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6105
Skąd: Oława
Wysłany: 2013-11-23, 22:06   

Piotrek napisał/a:

To tak ku przestrodze, jak zaczniecie słyszeć głosy to najpierw wszystko sprawdzić a dopiero potem do lekarza :lol


Ja czesto w opuszczonych miejscach mam wrazenie ze slysze glosy! ale nie mam ze soba takowych odtwarzaczy- wiec chyba tylko lekarz zostaje :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group