Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Nad Kamesznicą

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-05-17, 21:37   Nad Kamesznicą

Czas pociągnąć trochę temat Kamesznicy, a konkretnie owego pasemka które mnie od dawna interesowało :-)
Niedziela. Pogoda trudna do rozszyfrowania, ogólnie nie ciekawie ale od czasu do czasu coś tam słońce się przebija. A wiec jedziemy-przecież zawsze można się wrócić w razie gdyby zrobiło się paskudnie.



Dobrze nie jest, wieje silny wiatr, w dodatku bardzo zimny. Termometr w aucie pokazywał 7st. więc przy tym wietrze miło nie będzie. Ale idziemy sobie, bo sceneria ładna. Strzałem w dziesiatkę były kalosze (gumioki po naszemu :) ) dla dzieci, bo po ulewach w piątek i sobotę, łącznie z nocą, jest mokro. Górskie trepy pewnie by juz chlupały.
Łąki miejscami usłane mleczami


Ojciec moknie :-)




Dmuchanie Ziemi



Czas na posiadówę. Znalazły się zarośla chroniące przed wiatrem, na szczęście, bo na otwartej przestrzeni pizgało konkretnie :rol


Później traska nie co straciła na atrakcyjności. Widoków mniej, sporo też między zaroślami, zadrzewieniami.



Inauguracja nowego sprzętu-z serii marketowych :-) .
Wiedziałem, że nie polatamy za bardzo, bo za silny wiatr a kaliber latawca za mały, ale trza spróbować.

Coś tam polatał ale więcej było chaotycznego kręcenia, korkociągów i zliczania gleby. Tyle, że zabawa przy tym nawet dość dobra podczas gdy przy nagłych zwrotach latawiec "atakował" dzieciaki :D

I czas powrotu z wygwizdowa.
Może przy lepszej pogodzie jeszcze się tam zbierzemy połazić co nieco więcej. I przede wszystkim poleżeć na trawce dłużej :-) .



Zdjęcia -> http://www.zuziawdrodze-foto.cba.pl/cypel052016/
Ostatnio zmieniony przez Piotrek 2016-05-17, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2016-05-17, 22:10   

Gumiaki to prawie idealne buty w gory! zeby tylko jeszcze produkowali takie co noge w kostce dobrze trzymaja.... :rol
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-05-18, 20:11   

Ale na dłuższe, całodniowe wypady średnio się nadają, a już na kilka dni w ogóle. Noga się zaparzy, to jednak guma bez wentylacji.
Jednak bezcenne na mokrej łące i kałużastych drogach :)
 
 
nes_ska 


Wiek: 35
Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 2931
Skąd: Brzesko
Wysłany: 2016-05-18, 20:34   

Strasznie fajnie! Wprawdzie chyba tutaj nie można było wylegiwać się na trawie, ale pachnie wiosną ze zdjęć! Ja mam nadzieję, że wkrótce uda się położyć na zielonej trawie :) Na razie leżę...w łóżku :D
_________________
Jestem tu gdzie stoję, ale jeśli się ruszę, to mogę się zgubić.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2016-05-18, 20:47   

O, to powinnaś sobie sprawić zielony koc w żółte kropki. Będzie w sam raz na wiosenne przeziębienie :-)
 
 
Mirek 
mirek


Wiek: 62
Dołączył: 10 Lip 2013
Posty: 3883
Skąd: wodzisław śląski
Wysłany: 2016-05-19, 07:52   

Kamesznica, mam dobre wspomnienia z tej okolicy. :-o
_________________
Pożegnania nadszedł czas.
Już nie będzie wspólnie nas.
Ty osobno, ja osobno
Tak ma być lepiej, podobno.
 
 
 
maurycy 


Dołączył: 17 Lis 2013
Posty: 891
Skąd: Bielsko okolice
Wysłany: 2016-05-24, 12:32   

Faktycznie, jeszcze kilka dni temu pogoda była taka mieszana. Nie wiadomo było, co się można spodziewac w ciągu dnia.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2016-05-24, 12:34   

maurycy napisał/a:
Nie wiadomo było, co się można spodziewac w ciągu dnia.


Nocy :-o
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-24, 12:34   

Panie nocy w dzień? Czyżby sądny dzień nadszedł?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2016-05-24, 12:38   

laynn napisał/a:
Panie nocy w dzień? Czyżby sądny dzień nadszedł?


Zbliża się. Mam juz kupiony bilet do Megiddo.

A i w górach widać, że idzie zło. Np w Murowańcu zakazali pić własny alkohol na sali jadalnej. Trzeba będzie pić wódkę kolegi, a on będzie pił wódkę moją.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2016-05-24, 12:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-05-24, 12:40   

Dobromił napisał/a:
Np w Murowańcu zakazali pić własny alkohol na sali jadalnej. Trzeba będzie pić wódkę kolegi, a on będzie pił wódkę moją.


Padłem na twarz - ja bym na to nie wpadł.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2016-05-24, 12:45   

I to jest powód by nie chodzić samemu w góry. Ty poniesiesz koledze źródło, on zaś Tobie.
Murowaniec zawsze przecierał szlaki w górach. Nie te, po których się chodzi. Te cnoty.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2016-05-24, 12:45   

sokół napisał/a:
Padłem na twarz - ja bym na to nie wpadł.


Jesteśmy w temacie Kamesznicy - "sławnej" z bezalkoholowych wesel. Tam dopiero muszą pięknie "omijać przepisy".
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2016-05-24, 12:52   

Omijają żyjąc na kocią łapę.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2016-05-24, 12:53   

laynn napisał/a:
I to jest powód by nie chodzić samemu w góry. Ty poniesiesz koledze źródło, on zaś Tobie.
Murowaniec zawsze przecierał szlaki w górach. Nie te, po których się chodzi. Te cnoty.


Kiedyś, czytając tematy o "kalorycznym, zdrowym i sytym" odżywianiu się w górach, miałem wizję - idą turyści strasznymi, długimi szlakami w demonicznych Tatrach. I prowadzą ze sobą male bydlątko ( co kto woli - owieczkę, jagnię, krokodylka, świnkę ). Robią obóz, ognisko, rożno, bydlątko skwierczące wśród tatrzańskich szczytów.

Zawsze trzeba być przygotowanym. I podać współtowarzyszowi pomocną dłoń oraz kieliszek.

Co do Murowańca - tam tyle cnót, że wkrótce trzeba będzie się tam na kolanach poruszać.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania