Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Nad Boguszowem, pod Kamienna Górą i za Krzeszowem

Autor Wiadomość
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-12, 15:00   

Pare tygodni temu, przy okazji ktoregos z wyjazdow, znow zaplątalismy sie w te okolice. Polazilismy troche nad Kamienna Gora. Tu np. wylezlismy na gorke Widok skad jest fajna panorama miasta i platow topniejacego sniegu











Zapodalismy tez maly spacer po obrzezach Chełmska Slaskiego- najpierw roznymi zaulkami wydostajac sie z miasteczka















tu domki tkaczy ze strony niedrewnianej



A potem potuptalismy pagorkami wsrod starych rzezb w strone kaplicy sw. Anny , ukrytej na jednym ze wzgorz























Ziemia o ciekawym kolorze wybitnie kleila sie do butow



Kaplica sw. Anny jest obcecnie w remoncie







W wycieczce towarzyszyl nam lisek!

_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-12, 18:43   

buba, tym razem ruiny na zdjęciach wyglądają jak ... ruiny :(
Szkoda, że nie opisujesz górek na horyzoncie lub dokładniej trasy, wówczas podczas czytania nie trzeba było analizować mapy (lub zrobić na początku relacji jakiś zrzut, np. z mapy.cz) :(
Wiem, że Róg 715 (obok kaplicy Św. Anny) zaliczany jest do sudeckiego włóczykija, więc kiedyś te tereny nawiedzę.
Dwa minusy, ale lisek i błoto je rekompensują :)
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-03-12, 19:15   

A co to jest ten stromy pagórek na zdjęciu za ostami ?
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-12, 19:42   

Prawdopodobnie Královecký Špičák 881m zaliczany do KSC
_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-12, 20:31   

Cytat:

buba, tym razem ruiny na zdjęciach wyglądają jak ... ruiny :(


Tutaj akurat za bardzo ruin nie bylo (chyba ze masz na mysli rzezbe bez glowy)

ceper napisał/a:
Szkoda, że nie opisujesz górek na horyzoncie


A ja wiem co jest na horyzoncie? jakies gorki :P Zwykle sie wglebiam w zlokalizowanie ich nazw gdy cos mnie zainteresuje np. na ktorejs z gorek wypatrze jakas wieze, skalki albo ruiny i chce tam isc nastepnym razem. A tak przewaznie robienie panoramek nie jest dla mnie takie istotne.

ceper napisał/a:
lub dokładniej trasy


no szlismy z Kamiennej na gore Widok i z Chelmska do kaplicy sw. Anny- to takie krotkie trasy ze chyba ciezko okreslic jakies punkty posrednie

ceper napisał/a:
lub zrobić na początku relacji jakiś zrzut, np. z mapy.cz) :(


Nie uzywalam jeszcze nigdy tych map a zrzutow to juz calkiem robic nie potrafie... Korzystam jedynie z map papierowych, wiec musialabym namalowac mazakiem trase na mapie (przyblizona bo szlag wie jak dokladnie szlismy, szlak sie gdzies zgubil po drodze ;) ) zrobic zdjecie mapie i to zdjecie tu wrzucic. Za duzo roboty!

Basia Z. napisał/a:

A co to jest ten stromy pagórek na zdjęciu za ostami ?


Cytat:

Prawdopodobnie Královecký Špičák 881m


No chyba tak,tez nam tak wyszlo, to jest jeden pagor ktorego zesmy szukali na mapie bo taka ciekawa obla kopa
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-03-12, 20:35, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2015-03-12, 22:06   

ceper napisał/a:
Prawdopodobnie Královecký Špičák 881m zaliczany do KSC


To chyba wiem gdzie to jest, zaraz obok jest przejście graniczne, przez które jechałam w Karkonosze.
_________________
http://www.pilot-przewodnik.org/
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-12, 23:02   

Tak, Královecký Špičák 881m leży 6 km od przejścia granicznego w Lubawce.
buba, pozwolę sobie wrzucić fotki (poza Pradziadem wszystkie szczyty Korony Sudetów Czeskich zrobiłem w 2013). Obok kamieniołomu rozpoczyna się utwardzona droga, zaś na końcowym odcinku 900 m jest trochę stromo/kamieniście/ i cyklista, który wjedzie bez podpórki na szczyt (właśnie te 900m) jest królem tego szczytu :)


_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-12, 23:10   

A na nim jest jakas wieza/przekaznik? bo jak patrzylismy tam znad Chelmska to cos u gory mu chyba sterczalo a na twojej fotce nie widze?

Sa jakies widoki ze szczytu alboz drogi na szczyt?

Do kamieniolomu zagladales moze?
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2015-03-12, 23:22   

buba napisał/a:
to cos u gory mu chyba sterczalo a na twojej fotce nie widze?
bo jestem już u podnóża i przesłaniają drzewa; fotka ze szczytu
Ze szczytu jest piękny widok na Karkonosze, ale miałem złą pogodę - trochę mżyło i było pochmurnie. Przy kamieniołomie było trochę sprzętu, dozorca i ... zakaz wstępu, więc nie wchodziłem im w paradę.

_________________
Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. /Mt 13,12/
Enjoy your life-never look back. Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-03-12, 23:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-13, 07:32   

Niby wszędzie można znaleźć stare opustoszałe budynki, bajzel koło domów czy jakieś ruinki ale na Dolnym Śląsku to wszystko ma posmak...wymarcia. Nie wiem, może to po części kwestia stylu zdjęc :-) w relacjach Bubu ale z drugiej strony trochę styczności z tymi rejonami miałem i na żywo nawet przy ładnej, wesołej pogodzie wioski i miasteczka miały w sobie coś z grozy.
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-13, 11:29   

Piotrek napisał/a:
ale z drugiej strony trochę styczności z tymi rejonami miałem i na żywo nawet przy ładnej, wesołej pogodzie wioski i miasteczka miały w sobie coś z grozy.


z grozy? jak dla mnie to z normalnosci! :P
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
Ostatnio zmieniony przez buba 2015-03-13, 11:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2015-03-13, 13:26   

No wiesz o co chodzi :) , taki klimat opustoszałych miasteczek, jakby wszyscy zostali zeżarci :-) albo uciekli.
Myślę, że też architektura ma tu wiele znaczenia, wioski n.p. Beskidach nie mają domów przypominających kamienice a jak się jedzie na Dolny Sląsk to własnie nawet w małej pipidówce domy wyglądają jak wyrwane z ulicy w mieście.
To mi się podoba :-)
 
 
buba 


Dołączyła: 09 Lip 2013
Posty: 6082
Skąd: Oława
Wysłany: 2015-03-13, 14:10   

Piotrek napisał/a:
No wiesz o co chodzi :) , taki klimat opustoszałych miasteczek, jakby wszyscy zostali zeżarci :-) albo uciekli.
Myślę, że też architektura ma tu wiele znaczenia, wioski n.p. Beskidach nie mają domów przypominających kamienice a jak się jedzie na Dolny Sląsk to własnie nawet w małej pipidówce domy wyglądają jak wyrwane z ulicy w mieście.


No to jest prawda ze wioski wygladaja zupelnie inaczej niz w Beskidach! i ze zabudowa kojarzaca sie z miastem jest jakby rzucona w wiejskie realia, gdzie ruch jest mniejszy, mniej ludzi i momentami moze to robic wrazenie opustoszenia (zwlaszcza ze te dolnoslaskie domy czesto sa ogromne a ludzie wykorzystuja tylko ich niewielkie kawalki a reszta stoi pusta)
_________________
"ujrzałam kiedyś o świcie dwie drogi, wybrałam ta mniej uczęszczaną. Cała reszta jest wynikiem tego, że ją wybrałam"

na wiecznych wagarach od życia..
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8277
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2015-03-13, 18:05   

Piotrek napisał/a:
a jak się jedzie na Dolny Sląsk to własnie nawet w małej pipidówce domy wyglądają jak wyrwane z ulicy w mieście.


wiesz, poziom życia w Rzeszy był "nieco" wyższy niż na galicyjskich wioskach ;) Domy całkowicie drewniane znaleźć w Sudetach to rzadkość, nawet te wyglądające na drewniane są najczęściej drewniano-murowane.

Mnie się te domy z miastem nie kojarzą - to po prostu murowane budynki wiejskie, do kamieniczek im sporo brakuje :) Chyba, że mówimy o dawnych miasteczkach, które po 1945 roku straciły prawa miejskie - to i poza Śląskiem jest sporo takich miejscowości: wioski, a z rynkami, kamienicami itp.

Cytat:
(zwlaszcza ze te dolnoslaskie domy czesto sa ogromne a ludzie wykorzystuja tylko ich niewielkie kawalki a reszta stoi pusta)

kiedyś mieszkały tam kilkupokoleniowe rodziny i tak te domy były budowane. Dzisiaj jest mniej dzieci w rodzinach no i najczęściej młodzi uciekają na swoje
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2015-03-13, 18:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2015-03-14, 14:08   

Czaderskie zdjęcie
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group