Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na północnych krańcach Beskidu Niskiego - błądzenie po stokach Cieklinki (512 m n p m )

Autor Wiadomość
Amish


Dołączył: 22 Maj 2020
Posty: 17
Wysłany: 2020-06-09, 18:40   Na północnych krańcach Beskidu Niskiego - błądzenie po stokach Cieklinki (512 m n p m )

AZ wstyd przyznać że przejeżdżałem obok tej góry tyle razy jadąc w Beskid Niski i nie odwiedziłęm jej nigdy. No ale do czasu :) Udałęm mi się to kilka dni temu po pracy. Pogoda byłą słoneczna wieć wystartowałem z małego parkingu połozonego przy drodze wojewódzkiej relazji Nowy Żmigród Gorlice. Znajduje się przy nim chatka myśliwska i pomnik sw. Huberta jak mniemam.









Już po kilkuset metrach owierają się w widoki w stronę pasma Magury Wątkowskiej





Początek podejścia na Cieklinkę. Było chaszczowane bo chciałęm wejść na szczyt na przełąj , w linii prostej :DD



Bliżej szczytu pojawiła się droga i stacje drogi krzyżowej.













Na szczycie są ławki, raczej takiej średniej jakości, zadaszenie pod którym znajduje sie ołtarz krzyż podświetlany nocą. Budowana jest również tego roku nowa droga krzyżowa. Stacje wykonane są z drewna i kamienia.Gdy tam byłem bodajże przy 5 z nich pracowali panowie, przy każdej po kilku chłopa.











Stokami Cieklinki według mapy ma przebiegać trasa rowerowa. Oznaczeń jednak nie spoptkałem, jedynie taką oto tabliczkę :D








Schodząc ze szczytu Cieklinki przez łąki nad wsią Bednarka roztaczają się równie piękne panoramy.









Udało mi się również odnaleźć kilka drewnianych domów. Co ciekawe niektóre są bez dojazdu, ewentualnie samochodem terenowym lub traktorem, czy jakimkolwiek sprzetem który poradzi sobie z błotnymi przeprawami :D






Wiata znajdująca się w przysiółku Wałaskie. Ma chyba służyć rowerzystom przy szlaku który jest w teorii ...













Ta lampa uliczna ma bardzo ciekawe położenie. Jakieś 200 metrów od drogi, oświetla chyba las i okoliczne zarośla :-)



Krążąc polnymi drogami kiruje się do mego miejsca startu gdzie zostawiłęm samochód. Bardzo miło się tak błądzi wśród zarośli na zmiane z lasem i na wpół zarośniętymi łąkami. Jest trochę błota ale w Beskidzie Niskim przecież błoto być musi :-o

 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-06-09, 20:50   

Ładne chaty, pasują do nastroju okolicy.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9353
Wysłany: 2020-06-10, 05:37   

Pochmurne niebo jak zawsze zrobiło robotę i klimat zdjęć.
Dziwnie się jeździ w tamtych stronach na rowerze, na piechotę :lol ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-10, 08:26   

Jadąc z Gorlic do Nowego Ż. dwa lata temu zachwyciłem się Magurą. Co chwilę mi się głowa odwracała, aż mnie żona opieprzyła, abym na drogę patrzył.

A chaty fajne :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-06-10, 15:54   

Pogoda nieźle Ci siadła - jest burzowo, więc kontrastowo.
A odwiedziłeś może Dom Popielic? Czytałam kilka razy o tym miejscu i jestem ciekawa Twych wrażeń.
 
 
Toke 

Wiek: 41
Dołączył: 10 Lut 2020
Posty: 28
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2020-06-11, 22:09   

No ja wiem czy to wstyd ?
Jednak nie jest to zbyt popularny cel wycieczek w BN. :)
_________________
"Zapiszę śniegiem w kominie, warkoczyk z dymu zaplotę..."
 
 
Amish


Dołączył: 22 Maj 2020
Posty: 17
Wysłany: 2020-06-14, 17:27   

Wiolcia napisał/a:
Pogoda nieźle Ci siadła - jest burzowo, więc kontrastowo.
A odwiedziłeś może Dom Popielic? Czytałam kilka razy o tym miejscu i jestem ciekawa Twych wrażeń.



Przechodziłem obok Domu Popielic jednak nie było akurat nikogo. Jak na mój gust byłoby to świetne miejsce na nocleg ;) Piekne otoczenie, kozy pasące się obok, hamaki, i masa innych ciekawych rzeczy. Do tego stare drzewa owocowe i brak dojazdu pod sam domek :oku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group