Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na Police i pod Okrąglice ...

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-01-31, 21:23   Na Police i pod Okrąglice ...

Dobry wieczór.

Wycieczka odbyła się ostatniego dnia stycznia, czyli dzisiaj ! Piękny i słoneczny, taki jak sobie wymarzyliśmy …;)

O 7.00 spotykamy się prawie równolegle w Wadowicach, tak zaczyna się część tej historii …
Ja, Tomek i Wiktor podjeżdżamy pod miejsce spotkania, w którym czekał już Sebastian, ale z powodu mszy zmieniamy parking na inny, trochę niżej i przy punkcie naszego powrotu. Chwilę później na tym samym parkingu pojawiają się Gosia i Witek, ruszamy żwawo !





Zima w pełni, słońce zaczyna nam przyświecać i wszystko idzie tak jak powinno, do pierwszego skrzyżowania gdzie się rozdzielamy na jakieś 25 min ? Witek i Gosia ruszają poza szlakiem do góry, a nasza 4 idzie w lewo i po krótkiej chwili wchodzimy na niebieski szlak, żeby cieszyć się pięknie przetartą trasą, nie tak jak "Inni" że nie zacytuję słów które padły :lol Zapach rozwodu unosił się w powietrzu …















Dalej ruszamy już wszyscy razem, aparaty rozgrzane do czerwoności strzelają, co rusza jakiś spust zostaje naciśnięty i kolejne zdjęcie ląduje na matrycy - jeb! jeb! jeb! ;)
Na szczycie Policy pojawia się golizna, można się było spodziewać, mamy jednego takiego morsa ekshibicjonistę w składzie ;) startuje też dron i szpieguje z powietrza całą okolicę … Trochę zdjęć, krótka przerwa, no może trochę dłuższa na herbatkę i jakieś przekąski, później jeszcze trochę zdjęć i ruszyliśmy dalej w stronę schroniska, które mieliśmy zamiar odwiedzić :)































I tak jakoś z nóżki na nóżkę pomalutku dotarliśmy do celu, kolejna krótka przerwa, tym razem na napoje, bo człowiek nie wielbłąd pić musi ;) Posiadówka na tarasie kończy się szybko, bo najnormalniej zrobiło się zimno i trzeba było spadać w końcu jest zima.
Dalej nie pewnie, ale jednak ruszamy na Okrąglice i w zasadzie dobrze że tam poszliśmy bo widoki z pod szczytu są zajebiste, a Tatry chciały być widziane tego dnia :) Tutaj czas się zatrzymał, cyk cyk cyk aż do bólu !
Przez Halę Krupową docieramy do czarnego szlaku i ruszamy prosto do miejsca gdzie zaczynaliśmy kilka godzin temu … Dzień udany, a jak !









Resztę dopowiedzą inni uczestnicy :)
Ostatnio zmieniony przez Adrian 2021-01-31, 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-01-31, 22:01   

Zaczęło się fajnie, chociaż presja wisiała w powietrzu, bo spotkało się kilka znanych firm foto i każda chciała być najlepsza. Był Nikon, był Canon, był Pentaks, był też Hujajwej.

Ilościowo prowadził Nikon. Jakościowo też. Pentaks zamarzł, a Canon nie miał zbyt dobrego światła




Tutaj Człowiek, który podjał rękawicę i przyjechał specjalnie po to, żeby pokazać, że Nikon to potęga, a reszta może się schować.



Jak widzicie, ogólnie to walka trwała od początku, każdy miał jakąś inną taktykę... i pozycję.




Ci z góry skazani na porażkę (niszowe marki) robili dobrą minę do złej gry



Spro próbował posłużyć się fortelem i poszedł inną ścieżką, żeby mieć lepsze foty, a Gosia robiła dobrą minę do złej gry.





Nawet Tobi nie wiedział, czy nie lepiej iść z grupą...



Spro poszedł na czuja, a Nikoniarze wiedzieli, gdzie iść. Nie uwierzyli, ze w Canonie są wgrane mapy.
Seba poprowadził ekipę.
O dziwo, pentaks szedł z nikonem.



ale tylko po to, żeby ewentualnie uwiecznić nasze potknięcie!



Nasz Przodowy się lekko wkurwił. Wcale się mu nie dziwie.




Doszliśmy do szlaku (Bo Sprocket kluczył w młodnikach) i znaleźlismy Tatry. Adrian pokazał, co i jak i wszystko poszło z górki.




66% ekipy Nikoniarzy.




W międzyczasie Laynn się spocił (ale aparat mu nadal działał, bo jest wodoszczelny), niemniej nasz Przodowy szalał, żeby pokazać wyższość Nikona.



Z boku doszedł Spro, ale Ukochana dość szybko skomentowała wiodący szlak marki canon. Z racji tego, że jest taka opcja, że forum czytają dzieci, nie będę przytaczać dokładnie co i jak...



Nikt nie wiedział, jakie są wyniki.... Mówili, że prowadzi pentaks...




Niektórzy się juz cieszyli...




Inni załamani rzucali się w przepaść i tylko honorowa pomoc ratowała ich przed zgubą.



W ramach zadośćuczynienia Kolega z ekipy Canona wycelebrytował Adriana z ekipy Nikon.




A tak w ogóle to ten pojedynek był rozstrzygnięty już dawno, więc po prostu wrzucę kilka swoich zdjęć z Policy...













Seba pozyczył mi zooma, żeby pogrązyć kolegów.






Adrian juz wie, kto wygrał...




Laynn udaje, że nie ma aparatu , tylko drona i że w ogóle nie uczestniczy w zawodach!




Spro w końcu zrozumiał, że nie wygra i postanowił zużyć siły na coś innego



Przedstawiciele innych teamów także pogodzili się z porażką.



w zawodach zwycięzył Tobi



Nie zrobił żadnego zdjęcia, ale zajumał dwie kiełbasy i kawałek chleba.
Drugie miejsce dla Wikinga. Miał ruda brodę i był brzydki, ale żonę sobię znalazł fajną. Nawet Seba się koło niej kręcił.



Poszliśmy na Okrąglicę a potem do auta.












Ogólnie.... no, Nikon wygrał. Ale chyba nikogo to nie dziwi....
Ostatnio zmieniony przez sokół 2021-01-31, 22:09, w całości zmieniany 4 razy  
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-02-01, 05:39   

Zdjęcia ostre jak żyletka, fajna ta stałka i już.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-02-01, 07:04   

Nie ma ani jednego zdjęcia z Okrąglicy.
Profil Facebook
 
 
marekw 

Wiek: 55
Dołączył: 18 Cze 2014
Posty: 3728
Skąd: Sucha Beskidzka
Wysłany: 2021-02-01, 07:07   

Super pogoda wam siadła.Duchem byłem z wami i żałowałem,że nie dam rady być.Ale córa ważniejsza.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2021-02-01, 08:04   

Stałka w rękach Sokoła produkuje udane kadry :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-02-01, 09:23   

Sebastian napisał/a:
Nie ma ani jednego zdjęcia z Okrąglicy.


Na Okrąglicy odbyły się tajne modły, które zostały zresztą wysłuchane i dzięki temu kwadrans później były tak piękne widoki z Hali Krupowej.
Ponieważ Ty nie uczestniczyłeś w obrządku, Twoje zdjęcia zrobione po Okraglicy są wykonane nielegalnie i wbrew prawu górskiemu.

A że byliśmy na Okraglicy naprawdę - jednoznacznie wkleję dowód.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-02-01, 09:55   

Była nawet grupówka, ale marnie wyszła i nie ujrzy światła dziennego
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2021-02-01, 10:01   

Adrian napisał/a:
Była nawet grupówka, ale marnie wyszła
bo nikonem... mogłem ja zrobić, to by było OK :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2021-02-01, 10:30   

OK, a jak to było naprawdę.

Kolejny spontaniczny wyjazd grupowy! Ostatnio dużo takich wychodzi i fajnie, bo w grupie zawsze jest weselej :)
Organizatorem był Wiktor. Napisał do mnie w tygodniu. Polica w zimie przez Czyrniec wydawała mi się bardzo fajną propozycją. Jednak myślałem, że są małe szanse na wyjazd, bo trasa dość odległa, trzeba by wstać 4:30, a wiadomo jak że część mojej ekipy lubi pospać. O dziwo nie było protestów i pojechaliśmy :)

Zaczęliśmy od bezszlakowego podejścia na Czyrniec. Śniegu w sam raz dla Tobiego, nie zapadał się i mógł gonić do woli. W rakietach również szło się rewelacyjnie.



Reszta ekipy w moim śladzie trochę się jednak zapadała. Ale przecież o to chodzi w zimowych wycieczkach.



Potem się na chwilę rozdzieliliśmy, bo chłopaki chcieli jak najszybciej dojść do szlaku, a ja miałem własną wizję. Ukochana poszła za mną, ale idąc w moim śladzie szybko opadła z sił i zniknęła mi z oczu. Była trochę zła. Trochę nawet bardzo.



Jednak tak sobie iść dziewiczą drogą - coś wspaniałego.



Było przepięknie, pojawiły się widoki. Zmieniliśmy też trochę technikę. Torowałem lepiej, małymi kroczkami stawiając rakietę co 10 cm i z przytupem, dzięki temu był mniejszy problem z zapadaniem.



Doszliśmy do szlaku. Okazało się, że nawet lekko przed chłopakami, no ale to nie były wyścigi. Dalej szliśmy już wspólnie przez pięknie ośnieżony las. Widzicie Tobiego?



Widok na Policę z Czyrńca.



Zrobiło się jeszcze piękniej.





Wszyscy mamy duże doświadczenia górskie i znamy się na temacie. Po burzy mózgów ustaliliśmy, że prawdopodobnie widoczne w oddali góry to Tatry!



A obok, bliżej Pilsko.



Długo podziwialiśmy widoki. Taki Chocz przykładowo fajnie się prezentował.



Działo się również jeżeli chodzi o chmury.



Tobi w tym czasie zamarzał. Dałem to zdjęcie na FB, ale nikt nie pożałował zwierzaka. Co za znieczulica!



Poszliśmy dalej przez bajkowy las.



W końcu jakieś atrakcje dla psa :)



Przy schronisku Tobi celebryta sie popisywał, a inni pili piwo - alkoholicy!



Potem poszliśmy na Okrąglicę.



Odwiedziliśmy kaplicę.



I zeszliśmy na Halę Krupową, gdzie stanęliśmy jak wryci. Co za widok!



Sokół powiedział, że pokaże nam coś lepszego i rozpiął spodnie.



Ale nikt nie zwracał na niego uwagi. Bo Tatry było widać wyśmienicie.



Nawet Ukochana rozpoznała Jagnięcy Szczyt. A tak się złościła, jak na nim byliśmy zeszłego lata, że dużo chodzenia.



Pięknie prezentowały się Wysokie.



Zachodnie również.



Chłopaki od nikona i pentaxa też coś próbowali pstrykać, ale chyba im nie wyszło, bo się nie chwalą. Pewnie teraz będą tygodniami obrabiać, żeby odważyć się pokazać zdjęcia publicznie ;)



Na koniec zeszliśmy na dół. Czarnym szlakiem do samochodów.



Powiem krótko - rewelacyjna wycieczka! :)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-02-01, 11:55   

Kilka zdjęć zostawiłem na później, wrzucę jako bonus ;) np. Dupa Sokoła i pokłony dla Nikona ...
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5518
Wysłany: 2021-02-01, 11:58   

Adrian napisał/a:
Dupa Sokoła

To wrzuć do pokoju XXX na forum, nie na ogólny ;)
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2021-02-01, 12:00   

sprocket73 napisał/a:
Adrian napisał/a:
Dupa Sokoła

To wrzuć do pokoju XXX na forum, nie na ogólny ;)


Tomek zrobił to dla chwały i poklasku, nie można tego chować ... ;)
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-02-01, 12:22   

Mam jeszcze kilka zdjęć, może nie są jakieś spektakularne, bo nie mam na przykład zdjęcia własnej d..., no ale...

Jeszcze w komplecie, tuż przed rozdzieleniem się na dwa różne bezszlakowe podejścia na Czyrniec.



Na szlaku niebieskim



Zima, jak się patrzy!



Sprocket knuje tajny spisek przeciwko Sebastianowi, który nieświadomie idzie z przodu. Spisek miał polegać na wrzuceniu Sebastiana w zaspę. A może nawet coś gorszego to było? Tego nie dowiemy się nigdy.




Przed szczytem Policy





Takie warunki były, że Sebastian wystrzelił, jak z armaty. Każdy wie, że kilka metrów ma znaczenie dla fotografa. Im wyżej,. tym lepiej.



Tatry Zachodnie w całej okazałości i Organizator także w całej okazałości.



W akcji!



Kuźwa, ja też mam na zdjęciach Pilsko!



Próbowałem tego zooma od Seby. No i kuźwa, jest moc!



Zejście na halę Kucałową



Adrian i mina zwycięzcy!



Hala Kucałowa.



Jedno z wielu zdjęć z Hali Krupowej.



I jedno z ostatnich...

Ostatnio zmieniony przez sokół 2021-02-01, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2649
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2021-02-01, 17:45   

Życie na forum zamarło w weekend i już zaczynałem się niepokoić. Teraz już wszystko jasne. :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group