Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Kiczera i Żar. Wiosennie i wspomnieniowo

Autor Wiadomość
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-04-19, 13:10   Kiczera i Żar. Wiosennie i wspomnieniowo

Zanim sypnie relacjami z przyszłego weekendu, jeszcze jedna zaległa z Beskidu Małego. Szlakiem żółtym z Porąbki na Kiczerę szliśmy kiedyś z forum na zlot na Potrójnej do chatki Ani i Rafała. Wtedy lało i widoków nie było, więc powtórzyłam go w maju zeszłego roku.
I przy okazji powspominałam sobie trochę piękną młodość, bo w te tereny jeździłam na wakacje.







Relacja: http://www.kuzniapodrozy....ki-zolty-szlak/
Ostatnio zmieniony przez Wiolcia 2020-04-19, 13:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12247
Skąd: Bytom
Wysłany: 2020-04-19, 13:16   

No tak, ten żółty szlak wydawał się bardzo atrakcyjny, a myśmy coś nie mieli szczęscia podczas zlotu. Widzę, że trzeba go powtórzyć. Cholera, tyle teraz planów, że nie wiem, czy życia starczy...

Czarnym miałem okazję wchodzić na Żar, fajny, ale sporo błota.
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-04-19, 13:53   

Twoja wersja jest o wiele lepsza i ładniejsza.
My byliśmy w zimie i zapadaliśmy się po kolana w śniegu, ale trasa z Porąbki jest godna polecenia i warto się nią przejąć, szczególnie w takich warunkach jak Twoje :brawo1
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-04-19, 14:10   

To jest ta część Małego, którą jeszcze muszę odwiedzić.
Choć na Żarze bywałem za małego, jeździliśmy tam z wujkiem, który mieszkał w Żywcu. Potem na jego stokach uczyłem się jeździć na desce :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-04-19, 15:26   

sokół napisał/a:
No tak, ten żółty szlak wydawał się bardzo atrakcyjny, a myśmy coś nie mieli szczęscia podczas zlotu. Widzę, że trzeba go powtórzyć. Cholera, tyle teraz planów, że nie wiem, czy życia starczy...

Według mnie warto go powtórzyć. A co do nadmiaru planów: ostatnio pisałeś, że do emerytury z 10 lat masz, a potem - hulaj dusza! W tym wieku jeszcze siły są, by się po szlakach włóczyć. I to nie ironia. Może marne pocieszenie, ale i tak perspektywa tylu lat lepiej wygląda niż 20 czy 25.

Adrian napisał/a:
Twoja wersja jest o wiele lepsza i ładniejsza.
My byliśmy w zimie i zapadaliśmy się po kolana w śniegu, ale trasa z Porąbki jest godna polecenia i warto się nią przejąć, szczególnie w takich warunkach jak Twoje :brawo1

A daj coś z tego śniegu!

laynn napisał/a:
To jest ta część Małego, którą jeszcze muszę odwiedzić.
Choć na Żarze bywałem za małego, jeździliśmy tam z wujkiem, który mieszkał w Żywcu. Potem na jego stokach uczyłem się jeździć na desce :)

No to warto uwzględnić tę część w swoich planach. Kiczera to naprawdę fajny punkt widokowy, a latem borówek tam zatrzęsienie!
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-04-19, 16:14   

Wstyd się przyznać, ale z Małego znam tylko Leskowiec. Ale trasa fajna na wiosnę.
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-04-19, 16:25   

Szedłem tą trasą w lepszej pogodzie niż na Zlocie. Z Kiczery do Porąbki, wcześniej wchodząc na Żar z Porąbki. Po prostu polecam. Tak jak Wiolcia pisała - większość trasy lasem ale punkty widokowe warte przejścia.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-04-19, 16:30   

Bardzo ładna wiosna. Już niedługo.
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-04-19, 16:54   

Szału nie ma ;)
Śnieg był zmarznięty, mimo że jestem lekki, to i tak co chwilę się zapadałem :-(
















Ostatnio zmieniony przez Adrian 2020-04-19, 16:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-04-19, 17:25   

Sebastian napisał/a:
Wstyd się przyznać, ale z Małego znam tylko Leskowiec. Ale trasa fajna na wiosnę.

Wiosną większość tras jest fajnych, bo zieleń aż bije po oczach. Ale jeszcze chwilkę trzeba na nią poczekać.
A Beskid Mały bywa pomijany, bo taki niepozorny. To moje pierwsze świadome góry, więc ja go lubię.

Dobromił napisał/a:
Szedłem tą trasą w lepszej pogodzie niż na Zlocie. Z Kiczery do Porąbki, wcześniej wchodząc na Żar z Porąbki.

Z Tatrzańską Herbatką pod pachą? ;)

włodarz napisał/a:
Bardzo ładna wiosna. Już niedługo.

Obserwuję z okna Beskid Mały. Jeszcze trochę trzeba poczekać.

Adrian napisał/a:
Szału nie ma ;)
Śnieg był zmarznięty, mimo że jestem lekki, to i tak co chwilę się zapadałem :-(

Ale przejrzystość o wiele lepsza! Świetnie wygląda Żar cały w bieli. I na drugim zdjęciu to samo drzewko co u mnie. A z Kiczery widoki miałeś zacniejsze mimo braku słońca. Choć przedzierania się przez śnieg nie zazdroszczę.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5770
Skąd: Kraków
Wysłany: 2020-04-19, 17:38   

Sebastian napisał/a:
Wstyd się przyznać, ale z Małego znam tylko Leskowiec. Ale trasa fajna na wiosnę.


Chociaż nie, przecież byłem na wakacjach w Kozubniku w 1984 roku w tym słynnym ośrodku - tata pracował w HPR - byliśmy na Żarze i Kiczerze.







Da się teraz przejść przez ten zrujnowany obiekt?
Profil Facebook
 
 
włodarz 

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 2636
Skąd: Góry Sowie
Wysłany: 2020-04-19, 17:38   

Wiolcia napisał/a:
Jeszcze trochę trzeba poczekać.

Ani się człowiek nie obejrzy i już wszędzie będzie zielono :-)
_________________
Sudeckie Ilustracje
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14275
Wysłany: 2020-04-19, 18:01   

Wiolu - tym razem byłem tylko z termosem ;)

Sebastian - i w Kozubniku byłem niedawno. Remont trwa, zostało kilka budynków, po innych zostały tylko fundamenty.

Co do Małego - znam go średnio, zresztą ulubione dla mnie Tatry Wysokie też znam średnio, ale nadrabiam. I dla mnie Mały jest o wiele ciekawszy, lepszy, bardziej interesujący niż np Beskid Wysoki. Który dla mnie jest nudny.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-04-20, 05:29   

Jak dla mnie ujęcie spod Kiczery na zbiornik na Żarze jest jednym z ciekawszych w B.Małym.
Choć sam Żar wiele stracił odkąd pojawiły się tam wagoniki. Wcześniej było tam bardziej "głucho" że tak to ujmę :-) , jedynie kawiarnia w tym budynku z masztem działała, a otoczenie było niezabudowane. Inny zupełnie nastrój.
Ale góra nadal warta odwiedzenia ze względu na widoki.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9269
Wysłany: 2020-04-20, 06:13   

Żar w brew pozorom może być przyjemną górą, idąc przez przełęcz Isepnicką, robiąc przerwę z ogniskiem na pięknej polanie, później widok o którym mówi Piotrek, ze szczytu też widoki zacne ... Zejście do Porąbki czerwonym ładne, w sumie plusów dużo a minusy tylko dwa :
1. Dużo ludzi, jak wszędzie gdzie są wyciągi
2. Zejście nartostradą
W ostatnich 2-3 latach byłem tam 4 razy :) Ci którzy nie byli, jak najbardziej powinni iść.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - forum anime