Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na Halę Boraczą - część I i II

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-07, 20:39   

Dróg to będzie na pewno sporo, albo miejscowych albo używanych przez LP. Z tym to raczej nigdzie nie ma problemu. Problemem może być by znaleźć odpowiednią i co najważniejsze ładną w przebiegu. :)
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-11-07, 20:46   

kris_61 napisał/a:
Piotrek napisał/a:
Ale o drodze przez Suchą Górę ni huja :lol
A to szkoda! Zapewne jednak ktoś tam się zawieruszył. Na starych mapach zaznaczone są szałasy pasterskie, to dojazd być musi. :) Po łoscypki musiał ktoś dojeźdźac. :P :haha


Ja tam łaziłam kilka lat temu na jakimś egzaminie, bo to zwykle się chodzi po takich terenach, ale szczerze to nie pamiętam czy była tam droga.
W każdym razie szczyt jest do zdobycia bez trudności.

Pamiętam też, ze wtedy kazaliśmy zdającym doprowadzić się prosto z Zapolanki na Boraczą, bez wejścia na Redykalny i trafiła się ładna i idąca prawie po poziomicy droga. A potem poszliśmy na Rysiankę i spali w schronisku.
Ostatnio zmieniony przez Basia Z. 2013-11-07, 20:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-07, 20:50   

Wystarczy zerknąć na geoportal czy nawet google maps i zdjęcia lotnicze/sat i widać, że jest tam sporo dróg.
W taki sposób w październiku lazłem na Potrójną poza szlakowo.
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2013-11-07, 20:55   

Kris, ładna pogoda Ci się trafiła na naprawdę ładnym szlaku. Ten żółty z Rajczy to też jeden z moich ulubionych - bardzo przyjemny i widokowy.
Ale czy mnie wzrok myli, czy w Beskidzie Żywieckim też drzewa zaczynają usychać?
 
 
Basia Z. 


Dołączyła: 06 Wrz 2013
Posty: 3550
Skąd: Chorzów
Wysłany: 2013-11-07, 20:58   

Wiolcia napisał/a:

Ale czy mnie wzrok myli, czy w Beskidzie Żywieckim też drzewa zaczynają usychać?


Niestety już dawno. Właśnie przejrzałam moje zdjęcia z roku 2008.
Rachowiec już wtedy był prawie cały łysy.
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-08, 08:44   

Basia Z. napisał/a:
Wiolcia napisał/a:

Ale czy mnie wzrok myli, czy w Beskidzie Żywieckim też drzewa zaczynają usychać?


Niestety już dawno. Właśnie przejrzałam moje zdjęcia z roku 2008.
Rachowiec już wtedy był prawie cały łysy.


Ja też szedłem kilka lat temu zielonym z Boraczej na Lipowską i kiedy ja teraz uwidziałem co się stało, aż się zaskoczyłem. Gdzie te lasy?
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
mysia 

Wiek: 33
Dołączyła: 04 Sie 2013
Posty: 27
Skąd: Bytom/Zawiercie
Wysłany: 2013-11-08, 14:53   

O kurcze, niektóre zdjęcia naprawdę fajne! Aczkolwiek przeglądając ten wątek, mimo, że arachnofobii nie mam, to się wzdrygnęłam na widok tych pająków :D
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-10, 10:37   

Ja tam tez za nimi nie przepadam. Chyba że pajęczyny ładnie uplotą. ;) A niewątpliwie jest to cud natury. :)
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-12, 10:12   

Beskid Żywiecki: Na Halę Boraczą - część II

Pora wrócić na szlaki Beskidu Żywieckiego, który mnie powtórnie tak zauroczył. Widać to chyba nawet po ilości zdjęć w pierwszej części relacji. ;)

Ostatnie informacje części I dotyczyły schroniska na Hali Boraczej i jego otoczenia, w związku z tym kontynuujemy wycieczkę dalej. Tu kończę wędrówkę szlakiem czarnym, a rozpoczynam marsz niebieskim w kierunku rozłożystej góry, która nazywa się Prusów.

Trasa: Hala Boracza - Prusów - Hala Borucz - Polana Pasionki - Żabnica- Węgierska Górka

Kilka widoków na posmak :D




























Chcesz zobaczyć więcej - zapraszam tutaj: http://szlakiibezdroza.bl...a-czesc-ii.html
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Julius 


Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 136
Skąd: Tam gdzie góry
Wysłany: 2013-11-12, 10:53   

Mógłbyś się przyłożyć i chociaż po jednym zdaniu na fotkę dołożyć. :/

Lubię pełny przekaz, samo oglądanie to za mało.
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-12, 10:58   

Na blogu są opisy/komentarze przy zdjęciach.
 
 
Julius 


Dołączył: 24 Paź 2013
Posty: 136
Skąd: Tam gdzie góry
Wysłany: 2013-11-12, 11:02   

Czyli, liczy się licznik odwiedzin, a nie zadowolenie użytkownika forum. :|
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-12, 11:10   

Rzecz gustu :-)
Ja wolę mieć odnośnik do galerii i tam sobie poczekać aż się wszystko załaduje-jak to w blogach ;) a nie na forum. Nic mnie tak nie wkurwia jak relacja z pindzieciencioma zdjęciami, które ładują się bez końca i tak za każdym razem, gdy się w relację wejdzie by przeczytać kolejny post.
 
 
kris_61 


Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 293
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-11-12, 11:16   

Piotrek napisał/a:
Rzecz gustu :-)
Ja wolę mieć odnośnik do galerii i tam sobie poczekać aż się wszystko załaduje-jak to w blogach ;) a nie na forum. Nic mnie tak nie wkurwia jak relacja z pindzieciencioma zdjęciami, które ładują się bez końca i tak za każdym razem, gdy się w relację wejdzie by przeczytać kolejny post.


Właśnie o to też mi chodzi, żeby zbytnio nie obciążać forum i kto sobie zechce - śmiało może zajrzeć na bloga. Zresztą skierowane jest miłe zaproszenie. :lol :lol :lol
_________________
http://szlakiibezdroza.blogspot.com/
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2013-11-12, 11:25   

Ładne polanki są jak się idzie przez Prusów, takie sielskie :-)
Kiedyś, gdy już byliśmy po wycieczce, już prawie na stacji PKP siostra wpadła w panikę, że zgubiła aparat. Pożyczony. Cóż więc, trzeba było śmigać z powrotem i to szybko żeby zdążyć na następny pociąg. Aparatu nie znaleźliśmy. Siadamy zdyszani na polance żeby zapalić przed szybkim powrotem i...o kurde, jest, zaplątał się w plecaku w szalik :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group