Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Na granicy, Wróżna i Ostry z Tułem w tle

Autor Wiadomość
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10854
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2021-04-25, 18:26   

Ale to nie jest czasem tak, że zdjęcia z telefonu fajnie wyglądają ma małym rozmiarze (telefon. tablet, laptop) a jak się powiększy to siara?
Kilka razy otwarłem zajebiście wyglądające zdjęcie z telefony w pełnym rozmiarze i to jest jakiś zbiór plamek, ciap, rzecz mało szczegółowa.
Bo faktem jest, że jak się często widzi zdjęcia np. na Beskidomaniakach to wyglądają zajebiście, ale do czasu jak się je w telefonie ogląda.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-04-25, 18:35   

Głupi przykład dam...

z głupim zdjeciem.




wykadrowałem se zielonego buffa, bo mój ryj się nie nadaje do zbliżeń.



Zrób z takim samym efektem ze zdjęciem z telefonu. Powodzenia.
Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-04-25, 18:39   

Ok, ale kto z nas wywołuje zdjęcia? Kto robi jakieś cropy? Do relacji, na fejsa wystarczą z telefonu.
Piotrek napisał/a:
Ale to nie jest czasem tak, że zdjęcia z telefonu fajnie wyglądają ma małym rozmiarze (telefon. tablet, laptop) a jak się powiększy to siara?
Kilka razy otwarłem zajebiście wyglądające zdjęcie z telefony w pełnym rozmiarze i to jest jakiś zbiór plamek, ciap, rzecz mało szczegółowa.

Jest, to się właśnie zwie fotografią obliczeniową, która powoduje, że na małym ekranie zdjęcie wydaje się świetne.
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-04-25, 18:43   

laynn napisał/a:
Ok, ale kto z nas wywołuje zdjęcia? Kto robi jakieś cropy?


Ja! I robię fotoksiążki. No ale w sumie jak ktoś chce, niech cyka telefonem.

Dla mnie sytuacja jest prosta. Telefon służy do dzwonienia, aparat do robienia zdjęć a dupa do srania. I nie dopuszczam innych zastosowań. :rol

Choć pewnie niektórych te inne zastosowania kręcą.
Ostatnio zmieniony przez sokół 2021-04-25, 18:44, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5842
Skąd: Kraków
Wysłany: 2021-04-25, 19:02   

Piotrek napisał/a:
Ale to nie jest czasem tak, że zdjęcia z telefonu fajnie wyglądają ma małym rozmiarze (telefon. tablet, laptop) a jak się powiększy to siara?
Kilka razy otwarłem zajebiście wyglądające zdjęcie z telefony w pełnym rozmiarze i to jest jakiś zbiór plamek, ciap, rzecz mało szczegółowa.
Bo faktem jest, że jak się często widzi zdjęcia np. na Beskidomaniakach to wyglądają zajebiście, ale do czasu jak się je w telefonie ogląda.

W punkt, nic dodać, nic ująć!
_________________
mój blog: http://sebastianslota.blogspot.com/
Profil Facebook
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2021-04-25, 19:02   

Ja na przykład w 90 % korzystam z telefonu, jak pewnie spora większość ludzi ...
Lubie zdjęcia z telefonu, a jednocześnie mnie wkur..ają że są takie dobre, ostre i soczyste, a ja muszę się nakombinować z aparatem, ale oto chodzi żeby był wybór, żeby była możliwość, a jest i to już jest dobrobyt, więc cieszmy się, bo za Tuska tego nie było :D

P. S
Gdybym dzisiaj na "żydowszczoku" robił zdjęcia telefonem, to nie zrobiłbym fotki sarną, więc zdjęcia z daleka na + dla aparatu ;)
 
 
ceper 


Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 8598
Wysłany: 2021-04-25, 19:48   

sokoliku, wydaj fotoksiążkę, potem doradź bielszczanom, jak to się robi.
Owszem, matryca 10x większa, więc lustro powinno robić dużo lepsze foty niż smartfon.
Czekam, aż mi padnie smartfon, to następny żeby miał 3x zoom i lepszy jest zbędny.
 
 
Cisy2 

Wiek: 63
Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 735
Skąd: Świebodzice
Wysłany: 2021-04-25, 21:37   

Adrian napisał/a:
Sebastian napisał/a:
A do czego używasz Live View (zdziwienie)?


Jak trzeba się prawie położyć żeby zrobić kwiatek, to właśnie wtedy :lol




Ale właśnie takie kwiatkowe zdjęcia z bardzo mocnym przysiadem lub leżeniem plackiem są zdecydowanie najlepsze. Poza tym są, że tak powiem, wielowątkowe. Kilka przykładów :)

z Gór Lisich - maj 1983 r.



... z doliny Szczawnika na Pogórzu Wałbrzyskim - marzec 1991 r.



... spod Czywczyna w Górach Marmaroskich - sierpień 2009 r.



... z czeskiej części Gór Złotych - marzec 2012 r.



... z Parku Narodowego Gorchi Telerdz w Mongolii - kwiecień 2013 r.



... czy też z Gór Ţarcu w Karpatach Południowych - luty 2014 r.



Przykładanie smartfonu praktycznie do poziomu gruntu już tak fotogeniczne z pewnością nie jest :)


Co zaś do innej kwestii poruszonej w tym wątku. Zawsze, gdy jadę na Masters of Rock do czeskich Vizovic mam mocno mieszane uczucia. Cztery dni koncertów (do 2-3 w nocy), super miasteczko, fajne górki w pobliżu - cóż więcej chcieć? Ale w regulaminie imprezy jest zapis, że nie można na koncerty przychodzić z lustrzankami. Z małymi cyfrzakami tak, ze smarfonami tak, ale nie z aparatami z wymienną optyką. I to jest ten mój ból, bo idąc na koncert lustrzanki w namiocie przecież nie zostawię. Dlatego jadę do Vizovic z jakimiś dla mnie substytutami aparatu, bo jestem starej daty i dla mnie aparat to to, do czego można przytknąć oko. Na mój ostatni MoR w 2018 r. dwa dni przed wyjazdem kupiłem jakiegoś małego cyfrzaka Sony z nawet fajnymi parametrami. Jednak jakiejś więzi z tym aparatem nie odczuwałem - a przecież przed kilkoma dekadami więź taką miałem nawet z najprostszą radziecką lunetkową Smieną 8M.

Na temat zdjęć robionych telefonem nie mam wyrobionego swojego zdania. Zasadniczo jednak nie robię takich, chyba że trzeba lub wypada wysłać mms-a. Nie mówię tu o zdjęciach w sklepach robionych podczas zakupów, gdy muszę upewnić się, że żonie właśnie o takie coś chodziło :lol Kilkakrotnie podczas jakiejś większej ulewy chowałem swój aparat do plecaka i wtedy w celach dokumentacyjnych lub dla zachowania "ciągłości narracji" skorzystałem z telefonu. Po obejrzeniu efektu może dwa, może trzy takie zdjęcia dołączyłem do folderu ze zdjęciami zrobionymi normalnym aparatem. Przypuszczam, że to może być efektem tego, że smartfon przy super pogodzie jest w stanie zrobić ładną fotkę, lecz we mgle czy w deszczu już sobie zupełnie nie radzi. W przypadku aparatów tradycyjnych (nawet dawnych analogowych ze średniej półki typu FED czy Zorka) takich katastrofalnych różnic związanych z warunkami pogodowymi i świetlnymi nie ma.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2021-04-25, 21:53   

Ładnie przedstawiłeś swój punkt widzenia, widzę wieloletnie doświadczenie w wypowiedzi :D :brawo1
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-04-25, 22:16   

Cisy2 napisał/a:
Ale właśnie takie kwiatkowe zdjęcia z bardzo mocnym przysiadem lub leżeniem plackiem są zdecydowanie najlepsze.


Świete słowa!

Profil Facebook
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-04-25, 22:18   

Pokazane pozy, są często przeze mnie praktykowane :)
Cisy2 napisał/a:
Nie mówię tu o zdjęciach w sklepach robionych podczas zakupów, gdy muszę upewnić się, że żonie właśnie o takie coś chodziło

Nie jestem jedyny :lol

Jednak zwróćcie uwagę, że nie każdy, w celu zrobienia zdjęcia w górach, czy na innej wycieczce, będzie używał lustrzanki czy innego aparatu, a choćby zdjęcia Adriana, pokazują, że aby wysłać mms'em swoje zdjęcie, krajobrazu rodzinie, wrzucić na tego fejsa, to obecnie telefony już dają radę. Zresztą fejs i tak obcina jakość zdjęcia.

Choć np mój telefon, to zdjęcia robi marniutkie, stąd używam go głównie jak to sokół napisał, do dzwonienia, czy jak Cisy, to zrobienia zdjęcia zakupów.
 
 
sprocket73


Dołączył: 14 Lip 2013
Posty: 5529
Wysłany: 2021-04-25, 22:36   

A tak w ogóle, byłeś za granicą - zgłaszam do sanepidu.
_________________
SPROCKET
http://gorybezgranic.pl/n...-kim-vt1876.htm
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9386

Wysłany: 2021-04-25, 22:38   

sprocket73 napisał/a:
A tak w ogóle, byłeś za granicą - zgłaszam do sanepidu.


Przez cały czas trzymałem się lewej strony, polskiej strony :D
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14375
Wysłany: 2021-04-26, 07:09   

Piotrek napisał/a:
Ale to nie jest czasem tak, że zdjęcia z telefonu fajnie wyglądają ma małym rozmiarze (telefon. tablet, laptop) a jak się powiększy to siara?


Jest.

laynn napisał/a:
Ok, ale kto z nas wywołuje zdjęcia?


Ja - od lat. Od 10 x 15 do 50 x 70.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2021-04-26, 15:44   

Dobromił, czyli Ty wywołujesz, sokół to robi, a ja ostatnio również zacząłem. Jest nas na forum trzech. Moje wiszą w ramkach 50x70 i z telefonu...by nie wisiały.
:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group