Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Młodzi w pracy .

Autor Wiadomość
Krzyś66
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-19, 10:50   Młodzi w pracy .

Była krótka wymiana zdań na temat pracownik-pracodawca .
Ceper jawił się jako krwiożerczy kapitalista a Vision jako socjalista obrońca uciskanych z dwojga złego bliżej mi jednak byłoby do Cepra w tej kwestii ,[...]
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-19, 20:22, w całości zmieniany 4 razy  

_Sokrates_ 

Wysłany: 2015-12-19, 10:56   Re: Młodzi w pracy .

Krzyś66 napisał/a:
po naradzie z jej psychoterapeutką z powodu braku sensu życia postanowiła iść do szpitala na miesiąc w celu podreperowania psychiki

Gdyby ktoś był zainteresowany co się wyprawia w Polsce w kwestii psychoterapii to polecam książkę Tomasz Witkowskiego "Zakazana psychologia t.1".

Vision

Wysłany: 2015-12-19, 13:32   

Krzyś66 napisał/a:
a Vision jako socjalista obrońca uciskanych

Widzę, że dalej Cię męczy ten temat i nie możesz sobie dać spokoju. Proponuję jednak nie przypisywać mi wymyślonych przez siebie cech, na podstawie błędnych wniosków. Przypominam, że w sprawie mieszkań, wyśmiałeś sokoła i stwierdziłeś, że jest naiwny jak na swój wiek czy coś takiego. Tylko za to, że powiedział jak u niego było, ale Ty w Warszawie, wiedziałeś lepiej jak było na Śląsku. Tak jak Ci fotelowi eksperci od wypadków górskich, którzy lepiej znają przebieg wypadku, od samego poszkodowanego który w nim uczestniczył. Dlatego napisałem swojego posta, żeby potwierdzić, że miał rację w tym co mówi i jak to było u nas. Sam chyba dwukrotnie w nim podkreślając, że tak było u mnie. Nie zaprzeczył nikt, że u Ciebie było inaczej. No ale masz problem czytania ze zrozumieniem i normalną dyskusją na argumenty. Skoro przypisujesz mi, że ja bym tak teraz chciał, ja tylko napisałem jak było wtedy. Więc proponuję nauczyć się dyskutować i skupić na temacie dyskusji, a nie zaczynać swoje posty, od wymieniania z nicków danych osób i albo wyśmiewania się z nich, albo szukania sobie sojuszników i tworzenia sobie kółeczka wzajemnej adoracji, które będzie poklepywać Cię po dupie. Bo jak ktoś ma inne zdanie to sprowadzasz się jedynie do próby ośmieszania, nie mając nic sensownego do powiedzenia.

A co do kapitalizmu to jednak proponowałbym się zastanowić nad nim głębiej. Bo jest to nic innego jak oddanie swojej prywatności i dóbr, w obce ręce, które nie będą tutaj w kraju, tylko gdzieś za granicą czy oceanem i do tego ten system zmierza. Do tej pory kontrola nad tym była mała, ale jakaś była i było gdzie się odwoływać. Przy kapitalizmie jak kapitał scentralizuje się już tylko w jednym słusznym miejscu, to nikt już nad tym kontroli miał nie będzie. Więc psioczysz na to, że kiedyś było tyle rzeczy państwowych, a teraz dążysz do tego, żeby to wszystko i jeszcze więcej było w rękach garstki niepowołanych osób, do których nie będziesz miał żadnego dostępu i którzy będą urządzać Ci życie. ;) Ja jednak wolę zmierzać w drugą stronę, gdzie władza i dobra będą należały do ludzi. :DD I żeby ludzie w Afryce czy Ameryce Południowej sami mogli decydować, czy chcą godnie żyć, a nie żyć w biedzie bo kapitaliści nie chcą dać im się rozwijać.
Ostatnio zmieniony przez Vision 2015-12-19, 15:18, w całości zmieniany 3 razy  
Profil Facebook

Krzyś66
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-19, 20:22   

Była krótka wymiana zdań na temat pracownik-pracodawca .
Ceper jawił się jako krwiożerczy kapitalista a Vision jako socjalista obrońca uciskanych z dwojga złego bliżej mi jednak byłoby do Cepra w tej kwestii ,[...]

Na moją taką opinię , o tym co pisał wtedy Vision , odpowiedział tak :

"Widzę, że dalej Cię męczy ten temat i nie możesz sobie dać spokoju. Proponuję jednak nie przypisywać mi wymyślonych przez siebie cech, na podstawie błędnych wniosków. Przypominam, że w sprawie mieszkań, wyśmiałeś sokoła i stwierdziłeś, że jest naiwny jak na swój wiek czy coś takiego. Tylko za to, że powiedział jak u niego było, ale Ty w Warszawie, wiedziałeś lepiej jak było na Śląsku. Tak jak Ci fotelowi eksperci od wypadków górskich, którzy lepiej znają przebieg wypadku, od samego poszkodowanego który w nim uczestniczył. Dlatego napisałem swojego posta, żeby potwierdzić, że miał rację w tym co mówi i jak to było u nas. Sam chyba dwukrotnie w nim podkreślając, że tak było u mnie. Nie zaprzeczył nikt, że u Ciebie było inaczej. No ale masz problem czytania ze zrozumieniem i normalną dyskusją na argumenty. Skoro przypisujesz mi, że ja bym tak teraz chciał, ja tylko napisałem jak było wtedy. Więc proponuję nauczyć się dyskutować i skupić na temacie dyskusji, a nie zaczynać swoje posty, od wymieniania z nicków danych osób i albo wyśmiewania się z nich, albo szukania sobie sojuszników i tworzenia sobie kółeczka wzajemnej adoracji, które będzie poklepywać Cię po dupie. Bo jak ktoś ma inne zdanie to sprowadzasz się jedynie do próby ośmieszania, nie mając nic sensownego do powiedzenia. "

:o-o :o-o :o-o
Tak Vision masz pełną rację Twoja wypowiedź zamyka wszelką dyskusję .
Pozostałą część wpisu skasowałem , rzeczywiście dyskusja nie ma sensu.
Masz jeszcze jakieś do mnie zarzuty , pisz proszę , ulżyj sobie przed Świętami , zasiądziesz do Wigilii oczyszczony.

Vision

Wysłany: 2015-12-19, 22:13   

Krzyś66 napisał/a:
Pozostałą część wpisu skasowałem , rzeczywiście dyskusja nie ma sensu.

Szkoda, bo temat mógłby się rozwinąć.

Krzyś66 napisał/a:
Na moją taką opinię , o tym co pisał wtedy Vision , odpowiedział tak :

Odpisałem tak, bo Ci tłumacze, że w różnych tematach zarzucasz mi poglądy, z którymi się nie identyfikuje. To samo było w dyskusji pracownik-pracodawca. A nawiązałem do mieszkań, bo wtedy zacząłeś to robić i od tamtego czasu już chyba 3 albo 4 razy to zrobiłeś przy okazji innych tematów. Więc tylko to dementuję. Jakbyś nie wywoływał mnie tablicy, to bym nie musiał tego robić. ;)

Krzyś66 napisał/a:
Masz jeszcze jakieś do mnie zarzuty , pisz proszę , ulżyj sobie przed Świętami , zasiądziesz do Wigilii oczyszczony.

Nie i nie miałbym żadnych, gdybyś nie przywoływał w błędnym świetle mojego nicku w swoich postach. A tak to po prostu zmuszasz mnie do wypowiedzi. :-)

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt. :-)
Ostatnio zmieniony przez Vision 2015-12-19, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook

bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-20, 14:42   

Uważam, że wszystko, co dotychczas robił rząd PO (i pozostałe wcześniej panujące, populistyczne rządy!) to porażka i wielka nieuczciwość względem obywateli. Jestem zdania, że rząd jest od tego, żeby każdemu obywatelowi (niezależnie od działań, czy też braku działań jego samego) dać wszystko, czego on potrzebuje, a jeśli rzecz dotyczy pracy, to w przypadku, gdy obywatel nie może jej znaleźć/zdobyć/czy podjąć z jakichkolwiek względów, rząd powinien dać obywatelowi pieniądze (nie nazwę tej "daniny" zasiłkiem, bo to obywatela może upokarzać) w takiej wysokości, by obywatel mógł godnie żyć i by stać go było nie tylko na wszelkie artykuły pierwszej, drugiej i trzeciej potrzeby, ale również na godne wczasy, by po ciężkich trudach nic nie robienia mógł godnie wypocząć.
Mam nadzieję, że ten rząd, wybrany większością głosów w głosowaniu, wprowadzi dobrą zmianę w tym zakresie, bo ten rząd dba o dobro obywatela!

[edit] Aha, i PRECZ z wyzyskiwaczami i krwiopijcami!
Ostatnio zmieniony przez 2015-12-20, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  

_Sokrates_ 

Wysłany: 2015-12-20, 15:03   

Elżbieta Bieńkowska (Platforma Obywatelska) napisał/a:
6 tysięcy... Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota... To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował

bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-20, 15:05   

Też tak mówię, 6 tys. to za mało. Obywatel powinien dostawać więcej!

_Sokrates_ 

Wysłany: 2015-12-20, 15:08   

bluejeans napisał/a:
Też tak mówię, 6 tys. to za mało. Obywatel powinien dostawać więcej!

Rozumiem, że w założeniu to co wypisujesz ma być sarkastyczne a wychodzi żenujące.

bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-20, 15:09   

_Sokrates_ napisał/a:
Rozumiem, że w założeniu to co wypisujesz ma być sarkastyczne a wychodzi żenujące.
Absolutnie nie! Piszę od serca.
Skąd tyle nieufności w narodzie... :(

_Sokrates_ 

Wysłany: 2015-12-20, 15:10   

bluejeans napisał/a:
Piszę od serca.

W takim razie skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.

bluejeans
[Usunięty]

Wysłany: 2015-12-20, 15:12   

_Sokrates_ napisał/a:
bluejeans napisał/a:
Piszę od serca.

W takim razie skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Napisałam coś złego? :(

ceper 

Wysłany: 2015-12-20, 15:19   

blue, dawno takich głupot nie czytałem. Czy aż tak dużo jest miejscowych (nieudaczników, cwaniaczkóww, obiboków), by mie rzec dobitniej, którzy chcą żyć na czyjś koszt. Denerwują mnie media prezentujące osoby poszkodowane przez los i genetykę, jednak przedstawiające je jako szczęśliwe, które mają upośledzone lub debilne dzieci (tu także kwestia aborcji po badaniach prenatalnych potwierdzających uszkodzone geny/chromosomy). W tym wypadku jest tylko jedno wyjście :! Skazywanie nienarodzonych "dzieci" na kalectwo i wieloletnie pośmiewisko świadczy o tym, jak dalece jest upośledzona dana osoba i należałoby ją wykastrować/wysterylizować/, by debil nie płodził kolejnych debili :!
Nie wiem, czy nie będą potrzebne kolejne wyjaśnienia, bo artyści już tak mają, że są oderwani od realnego świata, zaś poszukując weny twórczej muszą zażywać to i owo...

Kwestia polityki - tu sprawa jest prosta: gdyby bomba pierdyknęła we wszystkie /nie tylko centralne/ urzędy, to Polska przestałaby istnieć? Pozbylibyśmy się tylko części pasożytów :!
Odniosę się lokalnie: gdyby w Gminę Bełchatów, Miasto Bełchatów (50m dalej), Starostwo Powiatowe (to dziadostwo mieści się w wielu budynkach), ZUS i US pierdolnęły bomby atomowe mniejszej mocy, to już widzę rozpacz na ulicach (chyba żeby ucierpieli przypadkowi i uczciwi obywatele). Do tego wszelkie banki i firmy ubezpiczeniowe, czyli oszuści - może w końcu nastałby porządek.
Ostatnio zmieniony przez ceper 2015-12-20, 15:39, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu