Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Misie stepujące w trawie.

Autor Wiadomość
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2013-10-07, 10:43   Misie stepujące w trawie.

Dzień dobry. W sobotę pojechałem w Tatry. 15 raz w tym roku. Elegancko skorzystaliśmy z kolejki na Kasprowy. Chyba 3 raz w tym roku. Weszliśmy na 5 szczytów ( od Kasprowego do Kopy Kondradzkiej ). Na zboczach Długiego Giewonta zobaczyliśmy futrzane potwory. Trzy. Nie zjadły nas.

Dziękuję za uwagę.
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-07, 10:44   

Wow! Ale się rozpisałeś. :P
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
TataOjciec 


Dołączył: 17 Wrz 2013
Posty: 353
Skąd: Z Blokowiska
Wysłany: 2013-10-07, 10:44   

Bardzo ładnie .Fotopstryki poproszę :-o
_________________
 
 
vertigo
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-07, 10:47   Re: Misie stepujące w trawie.

Dobromił napisał/a:
Kopy Kondradzkiej


Słabo znam Tatry. Gdzie to dokładnie jest?
 
 
kris75
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-07, 11:11   Re: Misie stepujące w trawie.

Dobromił napisał/a:
Dzień dobry. W sobotę pojechałem w Tatry. 15 raz w tym roku. Elegancko skorzystaliśmy z kolejki na Kasprowy. Chyba 3 raz w tym roku. Weszliśmy na 5 szczytów ( od Kasprowego do Kopy Kondradzkiej ). Na zboczach Długiego Giewonta zobaczyliśmy futrzane potwory. Trzy. Nie zjadły nas.
Dziękuję za uwagę.


Relacja zwięzła i na temat mnie się podoba :hih Dołoży foty i będzie git.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2013-10-07, 11:15   

kris75 napisał/a:
Dołoży foty i będzie git.


W sumie to mogę nawet ze cztery zdania napisać.

Wyjazd w sobotę planowałem od dawna, dawno też w Tatrach nie byłem ( ostatnio 15 sierpnia na Szpiklasowym ). Planów było kilka, osób towarzyszących też kilka się planowało. W sumie pojechaliśmy we dwóch z sąsiadem. W piątek zaczeły sie przewijać dwie wersje trasy - na Jarząbczy lub na Czerwone Wierchy ( całe ). Oczywiście plany zmieniły się na żywo i przeszliśmy z Kasprowego na Kopę Kondracką, a potem w dół na Kalatówki. Szliśmy dosyć szczegółowo wiec trochę zwiedziliśmy.

Dojeżdżamy do Zakopanego w okolicach 8.20, po drodze dokonując bardzo ważnego zakupu - okulary. Zamaskowani docieramy do Kuxnic i liczymy, że długo postoimy w kolejce. Stoimy 3 minuty. Jak widać naród oszczędny jest i stara się chodzić własnymi nogami. Rozumiemy ich. A my wjeżdżamy i siadamy na drewnianych ławeczkach z widokiem na Świnicę i Krywań. I coś tam jeszcze. Czyli czas na śniadanie po wyczerpującym wejściu. Po pewnym czasie zakręcamy butelkę i czas na pierwszy tego dnia szczyt - po straszliwych schodach wchodzimy na Kasprowy Wierch 1987 m nad poziomem morza. Aaaaa !!!!!!!! Trochę luda i sesja zdjęciowa osobników odzianych w stroje ślubne. Przechodząc obok nich życzyliśmy im odwagi i wytrwałości. Przed nami najpiękniejszy dla mnie szlak polskich Tatr Zachodnich. Bywałem wielokrotnie, każdą porą roku, raz latałem w okolicy, wrócę tu jeszcze wiele razy. Tego dnia sporo luda tamtędy szło. Cieszy mnie to - niech jak najwięcej ludzi zapoznaje się z pięknem gór. Idziemy, raz za czas lekko modyfikując przejście szlakowe. I tak to weszliśmy na Pośredni Wierch Goryczkowy 1874 m, na Goryczkową Czubę 1913 m, tam pokazuję koledze miejsce z którego malowniczo zleciałem na naszą stronę, przechodzimy kawałek Kondratowego Wierchu i jeszcze odwiedzamy Suchy Wierch Kondracki. Ufff .... Widoki cudne - dzień w którym widzieliśmy wszystko co można było zobaczyć. A temperatura była wręcz letnia - na końcu łaziłem w koszulce z krótkim rękawem. Docieramy na Kopę Kondracką, tam zalegamy na zboczu z widokiem na Małołączniak, Wielką Turnie, Siodłową Turnię i grupę Giewonta. Jestem w tym czasie straszony mazowieckimi wilkami ale dzielnie to znoszę :) I tak to w trakcie leżenia mija nam chęć łażenia po pozostałych Czerwonych Wierchach i decydujemy, że zejdziemy przez Kondracką Przełęcz do Piekła, a potem do schronisk. Ambitny plan. I nasze męstwo turystyczne zostało nagrodzone - trzema futrzanymi bydlakami, tańczącymi w trawie. Prawie, że były to misie buszujące w zbożu. Futrzaki łaziły po zboczu Długiego Giewonta, myśmy byli jeszcze nad przełęczą więc zdjęcia nie za bardzo oddają urok potworów. Nigdy jeszcze nie widziałem na raz trzech misiaczków. Miło z ich strony, że tam przechodziły. A my idziemy dalej, mijamy schronisko na Hali Kondratowej i zatrzymujemy się na Kalatówkach. Koncert jazzowy był na I piętrze. Elegancko wypoczywamy i na koniec dnia wnikamy na Ścieżkę nad Reglami, odwiedzamy piekny , skalny punkt widokowy i z niego podziwiamy Giewont ( dziwny z tego miejsca ), Goryczkową Czubę, Kasprowy, Kopę Magury i inne. Nogami w dół, mijamy klasztory i docieramy na parking.

Było miło - 44 wyjazd w góry w 2013 roku uznaję za bardzo udany.
Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2013-10-07, 11:47, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
sokół


Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 12257
Skąd: Bytom
Wysłany: 2013-10-07, 11:19   

Wspaniała relacja i zdjęcia!!! Niesamowita wprost!!! Co to, pity rozliczasz, że czasu sie nie masz przyłożyć? Czy podatki za barany żywieckie ściągasz?
Profil Facebook
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2013-10-07, 11:49   

sokół napisał/a:
że czasu sie nie masz przyłożyć?


Lepiej mądrze stać niż głupio biegać :D

Zdjęcia tworzę.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-07, 11:58   

Dobromił napisał/a:
44 wyjazd w góry w 2013 roku


Który??? :o-o :o-o :o-o :o-o

Dobromił napisał/a:
I nasze męstwo turystyczne zostało nagrodzone - trzema futrzanymi bydlakami, tańczącymi w trawie.


A śpiewały?
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2013-10-07, 12:03   

Iva napisał/a:
Który???


Teraz już wiadomo o czym Mickiewicz pisał :)

Iva napisał/a:
A śpiewały?


Na trzy głosy.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Iva 


Wiek: 41
Dołączyła: 04 Wrz 2013
Posty: 1544
Skąd: łódzkie
Wysłany: 2013-10-07, 12:13   

Dobromił napisał/a:
Teraz już wiadomo o czym Mickiewicz pisał :)


Patrz! – ha! – to dziecię uszło – rośnie – to obrońca!
Wskrzesiciel narodu,
Z matki obcej; krew jego dawne bohatery,
A imię jego będzie czterdzieści i cztery.


Dobromił napisał/a:
Na trzy głosy.


To teraz 3 tygodnie fantastycznej pogody w Tatrach? ;)
_________________
"Kiedy świat się od ciebie odwraca, ty też musisz się od niego odwrócić."
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2013-10-07, 12:21   

Iva napisał/a:
To teraz 3 tygodnie fantastycznej pogody w Tatrach?


Tak jest. Misie nie kłamią.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-10-07, 12:53   

Dobromił napisał/a:
straszony mazowieckimi wilkami

U mnie to chyba tylko dziki albo dzikusy ;)
Dobromił napisał/a:
wnikamy na Ścieżkę nad Reglami, odwiedzamy piekny , skalny punkt widokowy i z niego podziwiamy Giewont

Czy to może tutaj?
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14325
Wysłany: 2013-10-07, 13:22   

Straszyłaś mnie wilkami. Nie zapomnę Ci tego :dev :D

Tak, to to miejsce.

Czas na moje zdjęcia.


Ostatnio zmieniony przez Dobromił 2013-10-07, 13:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Malgo Klapković 


Wiek: 37
Dołączyła: 06 Lip 2013
Posty: 2477
Wysłany: 2013-10-07, 13:53   

Bardzo ładne te miejsca, zwłaszcza niektóre ujęcia :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group