Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Mały Szlak Beskidzki od zachodu po wschód

Autor Wiadomość
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-03, 09:35   

Adrian napisał/a:
Przypomniałeś mi super wycieczkę z noclegiem na Kudłaczach ...

Kiedy to było? Jaką masz opinię o schronisku?
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9369
Wysłany: 2019-12-03, 09:44   

laynn napisał/a:
Adrian napisał/a:
Przypomniałeś mi super wycieczkę z noclegiem na Kudłaczach ...

Kiedy to było? Jaką masz opinię o schronisku?


To było jakieś 3 lata temu. Trudno mi ocenić schronisko bo spaliśmy w innym budynku, nie pamiętam czy cokolwiek tam jedliśmy ... :msd
Może Iza pamięta? :lol
Ale w tym osobnym budynku (szopie ;) ) było sympatycznie, klasyczny drewniany pokój :)
 
 
opawski1 


Wiek: 26
Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 1051
Skąd: Prudnik
Wysłany: 2019-12-03, 09:55   

Adrian napisał/a:
Przypomniałeś mi super wycieczkę z noclegiem na Kudłaczach ...
Z pod schroniska, o ile dobrze pamiętam był piękny widok w stronę Babiej, zrobiłeś może jakąś fotę?
Małego kotka trzeba było brać, miałbyś świetnego towarzysza podróży ;)

Czekam na cd.


Niestety nie zrobiłem, tylko to co w relacji. Babią Górę widziałem w wielu miejscach na MSB ;)
Mały kotek niby chciał podejść, ale jednak się bał i uciekał ;)
_________________
MOJA STRONA O GÓRACH OPAWSKICH: http://www.goryopawskie.eu/
Ostatnio zmieniony przez opawski1 2019-12-03, 09:56, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2019-12-03, 11:36   

Jak wspomniał Adrian nie spaliśmy w schronisku, ale korzystaliśmy z łazienki, była świeżo po remoncie :) .Obsługa bardzo miła, byli pomocni i uśmiechnięci. Nie stołowaliśmy się w schronisku , była tam duża grupa Niemców i głównie oni korzystali z ich kuchni. Ogólnie bardzo miło wspominam tą wycieczkę.
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-03, 12:03   

Izabela napisał/a:
.Obsługa bardzo miła, byli pomocni i uśmiechnięci.

No to zupełnie inna opinia, niż panująca w sieci.
Dziękuje za info :) .
 
 
Izabela 
Cieszynioki


Dołączyła: 26 Lip 2019
Posty: 784
Wysłany: 2019-12-03, 18:11   

Może trafiliśmy na dobry dzień pracowników i właścicieli :D
 
 
Tępy dyszel 


Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2013
Posty: 2774
Skąd: Tychy
Wysłany: 2019-12-03, 18:43   

Ciekawe wycieczki...mocno niszowe....szczególnie od szosy Wadowice-Sucha Beskidzka w kierunku wschodnim. Patrząc na zdjęcia z pierwszego dnia i bardzo złą pogodę na początku, aż dziw, że tak ładnie się ,,wyklarowało".

opawski1 napisał/a:
Docieramy na Chrobaczą Łąkę (822 m)

W różnych źródłach raz przez ,,ch" raz przez samo ,,h". Ciekawe, skąd te wątpliwości ? Sam nie wiem, która z tych form jest poprawna.
 
 
Sebastian 


Wiek: 51
Dołączył: 09 Lis 2017
Posty: 5830
Skąd: Kraków
Wysłany: 2019-12-03, 21:06   

Fajne miejsca, niektóre faktycznie nieco "niszowe". Drugi dzień trochę "śladami Laynna". Szczególnie mi się spodobały zdjęcia z zejścia Leskowiec - Krzeszów, schodziłem tamtędy dwa razy, naprawdę fajny szlak. Odległości dzienne robią wrażenie.
Ostatnio zmieniony przez Sebastian 2019-12-03, 21:07, w całości zmieniany 1 raz  
Profil Facebook
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10844
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2019-12-03, 21:23   

Tępy dyszel napisał/a:

W różnych źródłach raz przez ,,ch" raz przez samo ,,h". Ciekawe, skąd te wątpliwości ? Sam nie wiem, która z tych form jest poprawna.


Gdzieś kiedyś czytałem, że w starych opracowania, pierwszych przewodnikach itp pisownia była przez H ale później jakoś to ewaluowało. Obecnie urzędowa nazwa jest niby rzez Ch
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2019-12-03, 21:27   

Dystans drugiego dnia powoduje u mnie dreszcze... Nic, tylko pozazdrościć kondycji i samozaparcia.
Mgiełki leskowcowe urocze :)
W tym szałasie pod Wierzbanowską Górą spałam kiedyś - fajne miejsce. Ognicho w nocy się paliło, kiełbacha była i mimo chłodu wspominam miło tę noc. A stacja w Kasinie Wielkiej była drzewiej jednym z bardziej klimatycznych miejsc na mojej górskiej trasie, gdy z koleżanką łaziłyśmy po Beskidzie Wyspowym. Potem ją odnowili, pomalowali i czar prysł.
No to przed Wami Beskid Wyspowy Hardcorowy ;) .
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-03, 21:47   

Sebastian napisał/a:
Drugi dzień trochę "śladami Laynna".

Raczej, to moje ślady po ich trasie ;)
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2019-12-03, 23:02   

Cytat:
Schronisko wydaje się być klimatyczne z tarasu roztacza się widok w kierunku zachodnim.

tylko się wydaje. Takich buców jak tam dzierżawców to rzadko gdzie można spotkać (zwłaszcza w stosunku do nocujących). Jak przyszliśmy wieczorem to babka chciała nas wyrzucić mimo całego prawie schroniska wolnego, potem przez pół nocy się kłócili (słychać było w całym budynku) mocno wulgarnie, rano dostaliśmy kilka zjebek, a na koniec rano zamknęli toalety i stwierdzili, że możemy iść do wychodka na dworze. Hmm, umyć zęby? Jak przyszła rano jakaś para turystów i spytała się o toaletę to ich zwyzywali i pogonili... Można sobie poczytać opinię o tym obiekcie, zwłaszcza babka ma coś z głową.

Cytat:
To najwyższy szczyt Beskidu Makowskiego

Cytat:
Trwają jednak spory o najwyższy szczyt B. Makowskiego, część źródeł mówi o tym że pasmo Lubomira leży już w B. Wyspowym.

uściślając - do niedawna tylko właściwie KGP uznawało ten szczyt za Makowski. Zawsze mnie dziwiło czemu ludzie biorą podział gór wymyślony przez jakąś tam grupkę z Warszawy - przecież tam pełno błędów i pominięć...
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
Ostatnio zmieniony przez Pudelek 2019-12-03, 23:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2019-12-03, 23:07   

Cytat:



W różnych źródłach raz przez ,,ch" raz przez samo ,,h". Ciekawe, skąd te wątpliwości ? Sam nie wiem, która z tych form jest poprawna.


Gdzieś kiedyś czytałem, że w starych opracowania, pierwszych przewodnikach itp pisownia była przez H ale później jakoś to ewaluowało. Obecnie urzędowa nazwa jest niby rzez Ch


możliwe, że nazwa przez samo H brzmiała zbyt mało polsko, trochę tych nazw później pozmieniali (jak chociażby Przehyba/Prehyba).
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2019-12-03, 23:09   

Pudelek napisał/a:
Zawsze mnie dziwiło czemu ludzie biorą podział gór wymyślony przez jakąś tam grupkę z Warszawy

Mnie bardziej mapy myliły. I te tradycyjne i te online podają go jako Makowski. Dla mnie od początku było to dziwne, że nie jest to Wyspowy, zanim na mapy spojrzałem to uważałem, że za Myślenicami jadąc 7ką na południe, to po lewej mijamy Wyspowy.
 
 
Pudelek


Dołączył: 08 Lip 2013
Posty: 8298
Skąd: Oberschlesien
Wysłany: 2019-12-03, 23:12   

Mapy to już w ogóle jest taki burdel, że człowiek może zgłupieć ;) Ale nie da się ukryć, że gdy powstałą inicjatywa KGP (czy my w sumie możemy tak pisać? W końcu oni zastrzegli tę świętą nazwę ;) ), to dużo wydawców zaczęło się na nich wzorować.
_________________
Staliśmy nad przepaścią, ale zrobiliśmy wielki krok naprzód!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group