Forum FAQ Szukaj Użytkownicy Rejestracja Statystyki Profil Zaloguj Albumy Kontakt

Poprzedni temat «» Następny temat

Mała wycieczka w Beskidzie Małym - Czupel i Magurka W.

Autor Wiadomość
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2020-06-21, 18:15   Mała wycieczka w Beskidzie Małym - Czupel i Magurka W.

Dobry.

Dnia 15 czerwca tego roku odbyła się wycieczka z udziałem córki i moim, wycieczka taka akurat, żeby się nie zmęczyć za bardzo, choć na podejściu trochę potu się z nas wylało :lol W większości trasa miła i przyjemna, wręcz spacerowa ;)
Tym wariantem jeszcze nie szliśmy, a coś trzeba zmieniać bo inaczej będziemy ciągle chodzić tymi samymi drogami w te same miejsca ...

https://mapa-turystyczna.pl/route/rgne

Na wstępie pogoda nieco niepewna, ale nasi koledzy synoptycy obiecali że padać nie będzie, chyba by nas w ciula nie zrobili ... :msd :lol
Pomysł pojechania akurat na Magurkę powstał z chęci na zapiekankę, którą serwuje tamtejsza kuchnia, zapiekanka ta jest smaczna, a zrobiona tylko z naturalnych produktów, nie licząc chemii która jest w nich zawarta ;) Tak czy inaczej to właśnie ona, ta zapiekanka skusiła nas do popełnienia tej wycieczki :D
Szlak nieznany to i człowiek nie do końca wiedział co go czeka, że podejście miało być to wiadome, ale aż takie :lol dodatkowo duża wilgotność zrobiła swoje, troszkę trzeba było się zmęczyć, jak to w górach! Z resztą którą stroną by nie wchodził podejście byłoby okrutne dla zdrowia! Alę cała reszta to już czysta przyjemność :)
W schronisku kilka osób, cicho i przyjemnie ... Jedynie jakiś koleś robi zamieszanie z powodu pieczątki, że niby tuszu nie ma, miał dwie książeczki, chyba KGP robił, a druga zwykła GOT-owska, pewnie temu mu zależało na wyraźnej pieczątce, bo te stare trole w PTTK wiecznie mają jakiś problem, jakby człowiek chciał ich oszukać na odznakę i wymyślił sobie te wycieczki :lol
Strażnicy etyki i sprawiedliwości górskiej ...
Przepraszam za trola, jeżeli ktoś poczuł się urażony ;)





























Przy okazji tej wizyty na Czuplu, okazało się że Czuple są dwa, nie wiadomo czemu w miejścu odpoczynku również powieszono tabliczkę z napisem Czupel :now88







I taka to była wycieczka.
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14274
Wysłany: 2020-06-21, 18:45   

Nie poczuliście w sobie ducha jaskiniowców ?
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2020-06-21, 19:13   

Dobromił napisał/a:
Nie poczuliście w sobie ducha jaskiniowców ?


Zapomniałem :lol
 
 
Piotrek 


Wiek: 48
Dołączył: 06 Lip 2013
Posty: 10830
Skąd: Żywiec-Sienna
Wysłany: 2020-06-21, 20:10   

Cytat:
Przy okazji tej wizyty na Czuplu, okazało się że Czuple są dwa, nie wiadomo czemu w miejścu odpoczynku również powieszono tabliczkę z napisem Czupel

Kwestia typowo techniczna - gdyby na jednym było za ciasno, to można sobie na drugim spocząć i góra zaliczona :)
 
 
Wiolcia 


Dołączyła: 13 Lip 2013
Posty: 3458
Wysłany: 2020-06-21, 21:19   

Fajne ujęcie na Żar z drogi, na jednym z pierwszych zdjęć.
O części tej trasy myślę kiedyś w ramach przedeptywania nieznanych szlaków.
A jak lubisz skałki, to przejdź się jeszcze na Magurkę obok Skały Czarownic. Czarnym szlakiem z Wilkowic. Może nie tak spektakularna jak Diabelski Kamień, ale też spoko.
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2020-06-22, 08:18   

Córka rzuciła hasło żeby tam iść, ale to nie po drodze ;) trzeba będzie jeszcze raz iść i przy okazji jaskinie obejrzeć, to chyba większą rodzinna grupą zrobimy :)
 
 
Dobromił 


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 14274
Wysłany: 2020-06-22, 08:32   

I zostaw co niektórych w jaskini.
_________________
Decyzją administracji Dobromił otrzymał nagany :
- za obraźliwą formę wypowiedzi oraz ironizowanie na temat innych użytkowników forum
- za niecytowanie w postach wypowiedzi, do których się odnosi
- za relację przypisaną do niewłaściwego działu
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2020-06-22, 09:34   

Dobromił napisał/a:
I zostaw co niektórych w jaskini.


Tylko tych niegrzecznych ;)
 
 
laynn
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-22, 16:53   

Fajna wycieczka.
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-27, 22:03   

laynn napisał/a:
Fajna wycieczka.


+1 ;)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2020-06-28, 07:46   

Vision napisał/a:
laynn napisał/a:
Fajna wycieczka.


+1 ;)



Jest możliwość poprawy tak słabej oceny, bo mi średnią na koniec roku zepsuje ;)
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-28, 09:51   

To niech będzie +2. ;)

Chociaż mam nadzieję, że wiesz co ten +1 znaczy, bo w sumie to zgłupiałem sam :lol
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2020-06-28, 10:20   

Vision napisał/a:
To niech będzie +2. ;)

Chociaż mam nadzieję, że wiesz co ten +1 znaczy, bo w sumie to zgłupiałem sam :lol


Potraktowałem jako żart z oceną :lol
A co miałeś na myśli?
 
 
Vision
[Usunięty]

Wysłany: 2020-06-28, 10:29   

Adrian napisał/a:
A co miałeś na myśli?


Kiedyś, a nawet może i do dzisiaj na niektórych forach się tak pisało, jak się zgadzało z komentarzem przedmówcy. Po prostu zamiast to samo, pisało się +1. ;)
 
 
Adrian 
Cieszynioki


Wiek: 40
Dołączył: 13 Lis 2017
Posty: 9267
Wysłany: 2020-06-28, 10:56   

Vision napisał/a:
Adrian napisał/a:
A co miałeś na myśli?


Kiedyś, a nawet może i do dzisiaj na niektórych forach się tak pisało, jak się zgadzało z komentarzem przedmówcy. Po prostu zamiast to samo, pisało się +1. ;)


Człowiek uczy się przez całe życie, nie wiedziałem :lol
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Copyright © 2013 by Góry bez granic | All rights reserved | Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group